Komunikaty PR

Licytujemy dziecięcy uśmiech z Fundacją Mam Marzenie

2022-03-22  |  13:55
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

25 marca 2022 r., w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury, odbędzie się panel dyskusyjny dla architektów wnętrz, towarzyszący trzeciej edycji projektu „Aukcja Marzeń” –  charytatywnej inicjatywy, współorganizowanej przez Dom Aukcyjny Desa Unicum na rzecz podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Celem warsztatów będzie ukazanie rozwiązań współdziałania architektury ze sztuką współczesną oraz zdobycie wiedzy z zakresu kolekcjonowania sztuki.

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja dostarcza chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, wnoszących w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość. Wolontariusze podejmują szereg działań motywujących i inspirujących wszystkich zainteresowanych pomocą Fundacji i spełnianiem marzeń małych pacjentów. W ich realizacji może pomóc sztuka – jej piękno czyni świat lepszym, a jednocześnie dzięki kolekcjonerom i projektom takim jak "Aukcja Marzeń" , sztuka staje się wymiernym dobrem dla tych, którzy najbardziej potrzebują opieki – chorych dzieci.

Spełniamy marzenia

Projekt "Aukcja Marzeń" to charytatywna aukcja online połączona z wystawą wybranych prac młodych twórców organizowana we współpracy z domem aukcyjnym Desa Unicum. Kilkadziesiąt wyjątkowych prac artystów sztuki najnowszej będzie w kwietniu 2022 r. przedmiotem kolejnej edycji aukcji, której całkowity dochód zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie – dzieci z chorobami zagrażającymi życiu. Dzięki współpracy z partnerami 3. Aukcji Marzeń będzie towarzyszyć wystawa przedaukcyjna w Galerii Sztuki TLEN, a także warsztaty stacjonarne w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury. Finałowa aukcja charytatywna współorganizowana przed Dom Aukcyjny Desa Unicum odbędzie się od 8 do 22 kwietnia 2022 r. Całkowity dochód z projektu  będzie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

Porozmawiajmy o sztuce

W najbliższy piątek, 25 marca o godz.18:00, współwłaściciel pracowni STUDIOORGANIC specjalizującej się w kompleksowych projektach brył i wnętrz, Grzegorz Goworek podzieli się w ZODIAKu swoimi przemyśleniami o implementacji sztuki w architekturze. Podczas spotkania wystąpi także dziennikarka, kuratorka sztuki, znawca architektury i designu, wieloletnia redaktorka magazynu „Dom i Wnętrze”. Ewa Mierzejewska, która opowie architektom jak rozpocząć kolekcjonowanie sztuki. W dyskusji weźmie udział także arch. Roland Stańczyk z RS Studio Projektowe.

Marketing Manager firmy Cosentino, Aneta Konowrocka opowie o zastosowaniach materiałów wnętrzarskich do tworzenia sztuki. Cosentino to wywodzący się z Hiszpanii i działający na całym świecie producent wielkoformatowych powierzchni architektonicznych, takich jak Silestone, Dekton i Sensa by Cosentino. Nadrzędne wartości firmy to jakość, innowacyjność i odpowiedzialność, którymi Cosentino kieruje się nie tylko kreując nowe kolekcje swoich marek, ale również regularnie angażując się w lokalne inicjatywy promujące bardziej zrównoważone rozwiązania, czy wykorzystanie sztuki w architekturze. Te wartości doprowadziły również do współpracy pomiędzy Fundacją „Mam Marzenie” oraz licznymi partnerami powiązanymi ze światem sztuki i architektury, których celem jest pomoc podopiecznym fundacji. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury

Warszawa, Pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4

Więcej na: www.cosentino.com

 

 

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.