Komunikaty PR

Lifestyle by…

2021-08-02  |  10:15
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Rodzinna firma Marcin Dekor istnieje na Polskim rynku od ponad 30 lat! Od 1988 roku konsekwentnie realizuje misję tworzenia oryginalnych produktów i nowatorskich rozwiązań technicznych do dekoracji okien. Okienne aranżacje jednak to nie tylko zaawansowane technologie, lecz również to, co w głównej mierze decyduje o klimacie i nastroju naszych wnętrz. To tkaniny. Łagodnie spływające, udrapowane, marszczone. Lśniące, gładkie lub z wyraźną fakturą. Półprzezroczyste albo takie, które zdecydowanie nie pozwalają światłu słonecznemu przed dzwonkiem budzika dotrzeć do naszych sypialni. Architekci i projektanci wnętrz mówią jednym głosem – dekoracje okienne to klamra spinająca aranżację. Dobrze dobrane, sprawiają, że wnętrze prywatne staje się ciepłe i przytulne, nie tracąc na elegancji. 

Marka Marcin Dekor od lat ściśle współpracuje z czołowymi polskimi producentami i dystrybutorami tkanin dekoracyjnych. Do tej pory były one tylko dodatkiem do rozbudowanej oferty systemów do aranżacji okien, wykorzystywanym przy realizacji projektów. Natomiast w nowym projekcie Lifestyle by...  tkaniny grają główna rolę.  

Eksperci marki doskonale znają właściwości każdej z nich. Wiedzą, która sprawdzi się w roli zasłon,  
a która jako rzymska roleta. Każda z propozycji to najwyższa jakość i znakomite wzornictwo. Ich selekcja znajdzie się one w ofercie handlowej dla klientów B2B.  

Nowy projekt 

Firma Marcin Dekor poprosiła najlepszych polskich architektów i projektantów wnętrz o stworzenie autorskich kolekcji tkanin przeznaczonych do rolet rzymskich. W ramach projektu Lifestyle by… wybrali oni kolorystykę, faktury, desenie, które najczęściej stosują w swoich projektach i które są bliskie ich estetyce. 
 
Każdy z profesjonalistów opowie nam o swoim stylu projektowania, ulubionych rozwiązaniach  
i sprawdzonych zestawieniach dekoracji okiennych z wykorzystywanymi w projekcie materiałami wykończeniowymi. Dziś swoją autorską kolekcję dla Marcin Dekor - Lifestyle by… przedstawi architekt Jakub Wiśniewski z JMW Architekci. Poznajmy tajniki jego warsztatu.  

Architektura esencjonalna. Lifestyle by… Jakub Wiśniewski 

Biuro Architektury i projektowania wnętrz JMW Architekci założone zostało  
w 2008 roku. Specjalizuje się  w kompleksowych projektach brył i wnętrz domów oraz obiektów komercyjnych, w tym prestiżowych showroomów i restauracji. Jak przyznaje Jakub Wiśniewski, współzałożyciel pracowni, inspiracją do pracy jest dla nich natura oraz wielowymiarowość i złożoność zmieniającego się świata. Z firmą Marcin Dekor architekci współpracują blisko od dekady. 
 
Wnętrza zaprojektowane przez JMW można byłoby określić mianem “funkcjonalna prostota”. Cechuje je dbałość o formę, detal, przy szczególnym zwróceniu uwagi ciekawe na rozwiązania architektoniczne. Najczęściej wykorzystywane w projektach materiały wykończeniowe to najwyższej jakości drewno, forniry, kamienie naturalne, spieki kwarcowe Laminam oraz ceramika – wielkoformatowe płytki skontrastowane z biżuteryjną mozaiką. Dekorację stanowią przede wszystkim oprawy oświetleniowe oraz detale wykończeniowe – mosiężne, aluminiowe lub miedziane. A także otulone tkaninami okna, które we współczesnej architekturze odgrywają ogromną rolę – jest ich coraz więcej i są coraz bardziej okazałe. 

 Autorska kolekcja tkanin z oferty Marcin Dekor – Lifestyle by...Jakub Wiśniewski, którą prezentuje dla nas architekt, opracowana została tak, by współgrała idealnie z “nieprzegadanym” i esencjonalnym stylem wnętrz projektowanych przez JMW Architekci. 

- Tkaniny odgrywają we wnętrzu bardzo ważną rolę. Jak żaden inny element dekoracyjny tworzą klimat, określają charakter projektu – mówi architekt. - W przypadku wnętrz prywatnych decydują  
o przytulności wnętrza, we wnętrzach komercyjnych natomiast wpływają nie tylko na jego estetykę, lecz również w na akustykę pomieszczenia
– podkreśla Jakub Wiśniewski. 

Kolorystyka kolekcji JMW Architekci dla Marcin Dekor to, podobnie jak i wnętrza projektowane przez pracownię paleta kolorów ziemi. Widzimy idealnie współgrające ze sobą beżo-brązy, popielaty, mysi, antracyt. Nie ma tu kolorystycznych oczywistości, są za to barwy trudne do zdefiniowania, które  
w zależności od natężenia i barwy światła zmieniają tony, czarując wnętrze. 

Architekci z JMW lubią tkaniny z wyraźną fakturą. To struktura tkaniny interesuje ich najbardziej. Dlatego w kolekcji przeważają te, które intrygują wyraźnym splotem, trójwymiarowością. Takie, które chce się poczuć, dotknąć. W zaprojektowanych wnętrzach zostaną skontrastowane z materiałami wykończeniowymi. Dzięki nim polerowany kamień wydawać się będzie jeszcze gładszy, a drewno – cieplejsze. 
 

- W naszych projektach najczęściej dekorujemy okna ciężkimi, mięsistymi zasłonami zestawionymi z drewnianymi żaluzjami o grubych listkach. Zwykle pozostają w naturalnym kolorze, czasem malowane są na biało – opowiada nam Jakub Wiśniewski. We wnętrzach komercyjnych drewniane żaluzje zastępowane są żaluzjami aluminiowymi. Rolety rzymskie pracownia poleca do sypialni. Uszyte z tkaniny typu blackout sprawiają, w pokoju panuje idealne zaciemnienie. Tkaniny tego typu JMW wykorzystuje również we wnętrzach kina domowego lub tam, gdzie znajduje się projektor.  

- Zwykle dekoracja okien jest punktem wyjścia w doborze tkanin, które pojawiają się we wnętrzu później, już jako elementy uzupełniające – dodaje Jakub Wiśniewski. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.