Lovely Patchwork - nowa seria płytek Opoczno
Poczucie szczęścia i spełnienia przy tworzeniu nowego domu. Zabawa w zestawianie motywów i materiałów, które będą codziennie cieszyć oko. To właśnie zadanie gresów Lovely Patchwork. Płytki z tej serii wpisują się w trendy z największych targów wnętrzarskich. Jednocześnie ich ponadczasowa kolorystyka, oparta na bieli, czerni oraz szarości sprawia, że można je łączyć z różnymi kolorami i fakturami, tworząc bezbłędne aranżacje. Klasyczne małe płytki o matowej powierzchni są łatwe do układania i znajdą zastosowanie zarówno na podłogach, jak i ścianach. Zjawiskowo wkomponują się w domowe wnętrza, zarówno łazienki, kuchnie czy przedpokoje i przestrzenie użytkowe, a zwłaszcza kawiarnie, piekarnie czy lokalne manufaktury. Trudno nie ulec urokowi serii Lovely Patchwork, obejmującej siedem kolekcji w różnorodnej stylistyce. Odnajdziemy tu zarówno ciekawe geometryczne desenie, linearne kolaże, pałacowe ornamenty, ale też delikatne połączenia oraz klasyczne, mocne wzory.
- Koncept Lovely Patchwork powstał, by dawać radość poprzez niepowtarzalne wzory płytek i swobodę ich aranżacji – mówi Monika Serwa, Product Manager Opoczno, autorka kolekcji. - Projektowanie wnętrza z ich użyciem to przygoda pełna możliwości. Zestawiając je z różnymi materiałami możemy tworzyć wnętrza w stylu boho, nowoczesnym, softindustrialnym czy vintage. Nowe kolekcje z powodzeniem mogą stać się elementem łączącym stylistycznie całe mieszkanie, gdy zastosujemy je w kilku miejscach, np. w holu, na fragmencie ściany w łazience i w postaci paska oddzielającego kuchnię od salonu – dodaje Monika Serwa.
W serii Lovely Patchwork odkryjemy wzory klasyczne, nowoczesne, retro oraz skandynawskie. Kolekcja Patchwork Clover Mirage może z sukcesem kreować nastrój pomieszczenia, zarówno w przypadku designerskiej łazienki, jak i stylowej kawiarni na starówce. Ten rytmiczny ornament to kwintesencja stylu vintage. Wyróżnia go prosty w formie wzór czarnych koniczyn, regularnie przeplatających się na strukturze siatki. Płytki będą znakomitą bazą dla wszystkich aranżacji w konwencji black & white. Dzięki klasycznej kolorystyce, stworzą zgraną kompozycję z intensywnymi barwami burgundu czy butelkowej zieleni. Zestawione ze stonowaną, matową czernią czy szlachetnym wzorem marmuru, będą nadawać wnętrzu nowojorskiego szyku.
Wzór kolekcji Patchwork Scandi Style bazuje na charakterystycznym dla krajów skandynawskich motywie rombów. Zdobi je subtelna pikselowa grafika łączącą odcienie bieli i szarości. Wzór zaprojektowany został z myślą o przestrzeniach pełnych przytulnej prostoty. Duński styl Hygge oznacza komfort, wygodę, osiągnięcie wewnętrznej równowagi, bezpieczeństwa i harmonii. Najprostszy sposób na wnętrze w tym stylu to zestawienie płytki Patchwork Scandi Style z motywem jasnego drewna czy białego kamienia. Dodając ratanowe i roślinne dodatki, możemy stworzyć przestrzeń w duchu boho.
Lekki oraz świeży wzór Patchwork Geometric Flower ożywi i ociepli wnętrze. Płytka utrzymana jest w kolorze złamanego błękitu, bieli i szarości. Florystyczna geometria wzoru oparta jest na rombach. Ten oryginalny motyw w stonowanej kolorystyce doskonale koresponduje z elementami drewnianymi czy klasyczną bielą ścian. Kolekcja stanie się główną ozdobą wnętrza i wprowadzi do niego energię, świeżość i ożywczy powiew. Stawiając na naturalne dodatki, z łatwością stworzymy wnętrze urządzone w duchu biophilic design czy bazujące na estetyce modern rustic.
Z kolei linearny wzór Patchwork Maestro jest spokojny i klasyczny, a zarazem pełen głębi. To nowoczesna interpretacja secesyjnych ornamentów. Jego oryginalne czarno-białe wstęgi układają się w ażurowy wzór wokół delikatnych rozet. Nie krzyżują się, lecz miękko przeplatają. Z magnetyczną siłą przyciągają spojrzenia. Płytki zestawione z klasycznymi barwami i naturalnymi materiałami będą tworzyć wnętrze nowoczesne i ponadczasowe. Kolekcja w zależności od tego, z czym zostanie zestawiona, może zyskać swobodę lub elegancję. Sprawdzi się zarówno w przestrzeniach nawiązujących do minimalizmu, jak i tych zachowanych w duchu efektownego glamour.
Duet czerni i bieli to również znak rozpoznawczy kolekcji Patchwork Eternity. Jej wzór zgrabnie łączy pałacowy szyk z nowoczesnym designem. Obłe, miękkie kształty składają się na dwa główne motywy. W otoczeniu gresu ze wzorem betonu, płytki sprawdzą się jako zawadiacki motyw i zgrabnie podkreślą charakter aranżacji. Nowoczesne wnętrza przełamane tym zalotnym wzorem zachwycą swoją oryginalnością. Na ich towarzystwo we wnętrzu warto wybrać intensywne kolory głębokiego granatu, proste formy i klasyczne lamele. Kreatywne wnętrza pełne elegancji to idealne przeznaczenie dla tych płytek.
W myśl zasady, że w każdym wnętrzu potrzebna jest odrobina fantazji, zaprojektowany został wzór kolekcji Patchwork Sentima. To pełna wdzięku czarno-biała grafika, która będzie punktem wyjścia do urządzenia stylowej przestrzeni. Ten tak subtelny, a jednocześnie ekspresyjny wzór ma uniwersalne walory. Płytki dobrze odnajdą się w softloftowej łazience ułożone na podłodze oraz jako akcent pomiędzy szafkami w kuchni, nadając jej klimat vintage. W połączeniu z drewnopodobnym gresem świetnie sprawdzą się też w holu, zapraszają już od progu do nastrojowego wnętrza, w którym liczy się kreatywność.
Geometryczna grafika rysowana cieniutką czarną kreską wyróżnia kolekcję Patchwork Tetris. Na powierzchni płytki widać cztery kwadraty uzupełnione pomysłową kompozycją cienkich linii. Płytkę można obracać, bawiąc się nietuzinkowymi zestawieniami, kreując swój własny „świat”. Użyte na podłodze i ścianie mogą współtworzyć aranżację w duchu japandi, który łączy skandynawską naturalność z japońską zachowawczością. Ich geometryczny wzór i monochromatyczna kolorystyka komponują się z kolorami z palety barw ziemi, naturalnym drewnem i rattanem. Takie połączenia są pełne uroku, a zarazem praktyczne i ponadczasowe.
Najnowsze kolekcje Opoczno zachwyciły już Ewę Cendrowską, autorkę instagramowego profilu „Tak dużo i tak ładnie”. - Urzekły mnie wzorzyste grafiki płytek – mówi Ewa Cendrowska. - Są idealnie zbalansowane i - w przeciwieństwie do intensywnych wzorów kafli w stylu marokańskim - nie zamykają drogi do dalszej aranżacji zbyt wyrazistą ornamentyką. Pozostawiają natomiast miejsce, aby za pomocą dodatków podkreślić charakter wnętrza i dodać indywidulany akcent, który przyciągnie wzrok.
W ramach cyklu „Rozmowy Opoczno”, czyli wywiadów z pasjonatami urządzania, odwiedziliśmy dwa mieszkania Ewy, aby zobaczyć w jaki sposób zastosowała płytki z kolekcji Lovely Patchwork w eklektycznym mieszkaniu na wynajem. Znana z Instagrama twórczyni wybrała do łazienki kafle Patchwork Clover Mirage. - Ich czarno-biała grafika świetnie koresponduje z intensywną żółtą barwą ścian i fugi – mówi Ewa. Z kolei płytki Patchwork Geometric Flower z błękitnym wzorem znalazły swoje miejsce nad blatem w kuchni, gdzie Ewa zadbała także o nasyconą barwę jednej ze ścian. - Połączenie wyrazistego odcienia niebieskiej ściany z kolekcją Patchwork Geometric Flower ożywiło wnętrze i sprawiło, że jest mocnym akcentem mieszkania pomimo jego prostego wystroju – wyjaśnia Ewa.
Kolekcje Lovely Patchwork z jednej strony zaskakują nieoczywistymi wzorami, z drugiej potrafią wydobyć z aranżacji to, co najpiękniejsze. Zestawione z płytkami drewnopodobnymi podkreślają świeżość i nadają wnętrzu charakteru. Kontekst betonu uwypukla z kolei ich tradycyjny urok, dzięki czemu wnoszą do aranżacji ciepło i dyskretną elegancję. A sąsiedztwo nasyconych, mocnych kolorów, sprawia, że patchworkowe wzory zapewniają pomieszczeniom mnóstwo energii. Kolekcje pozwalają zaaranżować przestrzeń tak, by cieszyć się każdą chwilą w stworzonym specjalnie dla siebie wnętrzu.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.