LUMINO – światło w odpowiedniej oprawie
Popularne jeszcze kilka lat temu pojedyncze i punktowe źródła światła w zabudowach meblowych są obecnie coraz częściej wypierane przez listwy ledowe. Dzieje się tak z dwóch powodów. Ledy są bardziej energooszczędne, a ich żywotność jest znacznie dłuższa. Wytrzymują wiele cykli włączania i wyłączania, i w zasadzie nie wymagają konserwacji. Wytwarzają niewiele ciepła i są przyjazne środowisku.
Z drugiej strony nowoczesne systemy ledowe pozwalają na jeszcze ciekawsze i zapewniające więcej komfortu rozwiązania. Dzięki nim możemy niemal bezcieniowo oświetlić blat kuchni, wnętrze garderoby i spiżarnianych półek, ale również dekoracyjnie podświetlić cokoły i wieńce dolne mebli łazienkowych, czy stopnie schodów. Dostępność ledów o różnej temperaturze światła pozwala lepiej dopasować je do charakteru wnętrza (np. ciepłe w sypialni, neutralne w łazience, chłodne w kuchni) i ładniej wyeksponować detale, na których nam zależy np. wnętrze witryny. Profile led są tak dyskretne, że – jeśli chcemy – będziemy widzieć jedynie światło, nie jego źródło.
Światło w wielu opcjach
Tylko jakie systemy wybrać? Warto zwrócić uwagę na rozwiązania z nowej linii LUMINO marki REJS. Co obejmuje? – W zasadzie wszystkie potrzebne w zabudowach meblowych rozwiązania. Wśród nich – profile do montażu w zabudowach kuchennych i ściennych – nawierzchniowe, wpuszczane i kątowe, podświetlenia cokołów i wieńców dolnych, a także niezwykle praktyczne systemy do garderób. Wszystkie utrzymane w modnej, skromnie minimalistycznej stylistyce i najmodniejszych kolorach: bieli, czerni i aluminium. – wyjaśnia Agnieszka Sobocińska, Dyrektor Marketingu REJS.
Sercem LUMINO są różniące się sposobem montażu profile i klosze do różnych zastosowań. Są wśród nich:
- profile nawierzchniowe o szer. 16 mm,
- profile wpuszczane o szer. 21,2 mm (frez o szer. 15 mm),
- profile wpuszczane micro o szer. 16 mm (do frezu o szer. 10 mm),
- profile kątowe 45o o szer. 19,9 mm z gładką płaszczyzną umożliwiającą montaż na klej lub taśmę dwustronną, o kącie świecenia 45o i z rowkiem, który ułatwia montaż na wkręty,
- profile kątowe wpuszczane o szer. 24,5 mm (do frezu o szer. 18 i gł. 10 mm) i skrzydełkami zasłaniającymi krawędź frezu, o kącie świecenia 20o
Profile dostępne są w dwóch długościach: 2 i 3 metrów (w zależności od modelu). Ofertę uzupełniają zaślepki – z otworem pozwalającym na przepuszczenie przewodu oraz bez otworu.
Innowacyjne rozwiązania
Na uwagę zasługują również systemy oświetleniowe do garderoby. A zwłaszcza innowacyjne rozwiązania jakimi są drążki do szaf z wbudowanym źródłem światła. Eksponują ładnie ubrania, ich kolory i tekstury, bez rzucanych cieni i bez ciemnych zakamarków, a przez to ułatwiają korzystanie z garderoby bez konieczności zapalania głównego światła. Sprawdzą się również w szafach dziecięcych czy w przedpokoju.
Do wyboru są 2 rodzaje drążków:
- Prostokątny o szer. 18 mm – model ten ma dwustronną konstrukcję. Z jednej strony jest zupełnie gładki. Drugą stronę można natomiast ozdobić dowolnym obrzeżem meblowym, tak by perfekcyjnie pasował do zabudowy. Odpowiednio wyprofilowane zaślepki z otworami na śruby ułatwią montaż.
- Okrągły o średnicy 25 mm z okrągłą rozetką do montażu.
Oba modele drążków mają ryflowaną powierzchnię górną, która zwiększa przyczepność i zapobiega drobnym uszkodzeniom. Oba dostępne są w dwóch długościach: 2 i 3 metrów.
Łatwy montaż
- Na uwagę zasługują również profile wieńcowe, które montować można np. w dolnej ściance szafek górnych. Przystosowane do płyt o szer. 18 mm, umożliwiają jednoczesne oświetlenie wnętrza szafek i blatu. Ciekawy efekt pozwalają uzyskać profile cokołowe 45o o szer. 19,9 mm. Pozwalają np. na stworzenie nastrojowego oświetlenia w kuchni. Sprawdzą się też jako praktyczne i zapewniające bezpieczeństwo podświetlenie stopni schodów. – dodaje Agnieszka Sobocińska.
Co ważne w ofercie LUMINO znaleźć można wszystkie akcesoria potrzebne do zamontowania kompletnego systemu: taśmy led, różne modele włączników, złączki taśma-taśma i taśma-przewód w kilku szerokościach, w tym złączki kątowe. A do tego zasilacze MASTER 24W. Wszystko w pełni kompatybilne i łatwe do połączenia, bez konieczności lutowania.

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Proste przyjemności na zimowe wieczory
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Przez 10 lat odchudzałam się bezskutecznie. Potrafiłam codziennie biegać 15 km albo w ogóle nie jeść
Influencerka od lat mierzy się z insulinoopornością. Zanim jednak trafiła na odpowiednich specjalistów i podjęła właściwe leczenie, jej waga wciąż stała w miejscu – mimo stosowania restrykcyjnych diet i morderczych treningów. Dopiero trafna diagnoza i wdrożenie odpowiedniej diety pozwoliła Sylwii Bombie zrzucić 30 kg.
Problemy społeczne
Na rynku nieruchomości rośnie popularność rewitalizacji. Odnowa dotyczy nie tylko zabytkowych budynków, ale też dawnych terenów poprzemysłowych

Rewitalizacja byłych terenów przemysłowych i budynków jest kluczowym aspektem zrównoważonego rozwoju miejskiego i szansą na zachowanie dziedzictwa kulturowego. Jak podkreślają eksperci Deloitte’a, prawidłowo przeprowadzona rewitalizacja może pobudzić do życia dany obszar miasta i zwiększyć jego atrakcyjność inwestycyjną. Poprawi też jakość życia mieszkańców.
Transport
Wypadki pod wpływem alkoholu częściej powodują młodzi kierowcy. Sytuację poprawiają kontrole prędkości oraz stanu trzeźwości kierujących

Najczęściej do picia i wsiadania za kierownicę przyznają się osoby, które nie ukończyły jeszcze 20. roku życia – informuje Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, opierając się na dostępnych statystykach i badaniach opinii społecznej. Między innymi z tego powodu ważna jest prewencja oraz systematyczne kontrole stanu trzeźwości kierowców. W ub.r. w Polsce doszło do 1201 wypadków drogowych, których sprawcami były osoby pod wpływem alkoholu. Zginęły w nich 154 osoby.