Komunikaty PR

Lustra w meblach zmieniają wnętrza

2021-11-01  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Arkadiusz Kaczanowski
Home Sweet Home PR

Łowicka 51
02-535 Warszawa
arek|designbiznes.pl| |arek|designbiznes.pl
+48503355998
www.hshpr.pl

Lustra są jednym z kluczowych elementów w pracy każdego projektanta wnętrz. Dobrze rozmieszczone nadają głębi i kształtują przestrzeń mieszkań, domów czy wnętrz publicznych (np. w sklepach). Odpowiednio oprawione albo wkomponowane w meble, optycznie powiększają i rozjaśniają pomieszczenia, a także ułatwiają kreowanie ciekawych aranżacji. Nie zapominajmy rzecz jasna o funkcjach czysto użytkowych - dzięki nim możemy się przejrzeć i dopracować własny wygląd.

- Dziś możemy stosować lustra nie tylko jako samodzielne dekoracje wnętrz. Łatwo zintegrujemy zwierciadła w bardzo zaawansowany i estetyczny sposób z meblami na wymiar czy systemami zabudów. Dobór odpowiedniej tafli zależy od tego w jakim wnętrzu, celu i przy jakim oświetleniu będzie stosowane - podkreśla Katarzyna Drabik, ekspertka marki Komandor.

​Lustro obowiązkowe

Są wnętrza, które bez lustra się nie obędą. To niezbędny element wystroju każdej łazienki czy przedpokoju. Czyli miejsc, które zwykle nie są zbyt przestronne i w których szczególnie zwracamy uwagę na swój wygląd.

Ciekawym pomysłem aranżacyjnym na przedpokój będzie w pełni lustrzany, przesuwny front w szafie. Brak widocznego obramowania nada całej konstrukcji minimalistycznego, eleganckiego wyglądu. Taki efekt osiągniemy np. poprzez zastosowanie systemu Heliodor od marki Komandor. Umożliwia on montaż drzwi szafy z niewidoczną lub ledwie widoczną, cienką ramką dookoła.

Czasem ramę lustra warto wyeksponować. Będzie wtedy niezwykłą ozdobą eleganckiego przedpokoju czy innego pomieszczenia. Za takim lustrem może znajdować się np. szafa wnękowa. W stonowanym, eleganckim wnętrzu świetnie wyglądać będą złote ramy, które dodadzą pomieszczeniu nutki glamour.

- Szafy wnękowe na wymiar to idealne rozwiązanie do przedpokojów, które potrzebują zwykle bardzo precyzyjnie dopasowanych mebli. Każda z szaf może mieć zupełnie inne przeznaczenie i pełnić oddzielną funkcję. Jedna idealnie sprawdzi się jako szafa dla gości i na rzeczy wierzchnie, druga jako szafa na garnitury i marynarki, a trzecia pomieści kolekcję zwiewnych sukienek. Nasz system do drzwi przesuwnych i uchylnych Szafir pozwala na frontach montować także lustra. Po zamknięciu wygląda ono jakby było zawieszone na ścianie, można nawet nie domyślić się, że za nim znajduje się schowek - podkreśla Katarzyna Drabik.

Lustro jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej garderoby. Do aranżacji takiego pomieszczenia potrzeba nam już przeważnie pomocy architekta. Specjalista jest w stanie dobrać odpowiednie oświetlenie, rodzaj szkła i jego wielkość, tak by spełniały swoje funkcje. Kluczowy jest przede wszystkim rozmiar - lustro w garderobie powinno być dostatecznie duże, by objęło całą sylwetkę.

​Kluczowy dodatek

W niedużej sypialni, pokoju dziecka czy gabinecie, lustra przede wszystkim pomagają doświetlić pomieszczenie. Zwykle nie potrzebujemy wtedy dużych zwierciadeł. Częściej też stosujemy szkło barwione.

- Dbajmy o bezpieczeństwo i wybierajmy dobre produkty. Lustra w meblach zwykle są dużymi elementami, które są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia, niż płyta meblowa. Nasze lustra są więc podklejane specjalną folią. Nie tylko wzmacnia ona szkło, ale także zabezpiecza przed rozpryskiem w przypadku uszkodzenia lub stłuczenia tafli - podkreśla Katarzyna Drabik.

W podstawowej ofercie producentów takich jak Komandor znajdziemy zazwyczaj lustra w 3 kolorach: srebrnym (naturalnym), brązowym oraz grafitowym. To, które wybierzemy zależy od lokalizacji mebla, przeznaczenia i oświetlenie pomieszczenia. Prawidłowe odbicie kolorów zapewnia lustro srebrne, które dokładnie odwzorowuje barwy. Stosujemy je w łazienkach, garderobie czy przedpokoju. Pozostałe dwa lustra nadają odbiciom brązowe lub grafitowe zabarwienie. Dlatego są stosowane raczej jako element ozdobny czy podkreślający aranżację przestrzeni.

​Dopasuj do siebie

Może być tak, że lustro nie pasuje nam do wystroju wnętrza, ale mimo to nadal jest potrzebne. Dobrym rozwiązaniem będzie wtedy lustro obrotowe, np. z kolekcji akcesoriów Mokka od marki Komandor. Montujemy je w środku szafy i wysuwamy, gdy jest potrzebne. Dzięki zwartej konstrukcji nie zajmuje dużo miejsca, a chowa się tuż przy ściance mebla. Takie lustro może być wyposażone w pojemniki na drobiazgi, dzięki czemu ozdoby czy biżuterię możemy mieć zawsze pod ręką, by móc łatwo dobrać je do kreacji.

- Lustra możemy wkomponować w meble czy zabudowę na dziesiątki sposobów. Mogą to być zarówno drobne zwierciadła, jak i całe wysokie skrzydła. O bogactwie opcji możemy się przekonać korzystając z aplikacji i konfiguratorów online takich jak Designer Komandor. To proste, ale bardzo efektywne narzędzia, które pozwolą samodzielne skomponować szafę czy garderobę. Dzięki modułowi AR możemy nawet samodzielnie zaprojektowany mebel wirtualnie wstawić do swojego wnętrza. Stworzony projekt możemy łatwo przesłać do doradcy, który pomoże dopracować jego detale, w tym dobrać odpowiednie szkło - podpowiada Katarzyna Drabik.

Oczywiście nie wszędzie lustra są potrzebne albo wskazane. Zwykle mało praktyczne jest stosowanie ich w kuchni czy salonie. Mogłyby zwodzić wzrok lub odciągać uwagę. W tych pomieszczeniach raczej stawiamy na lustrzane fronty szafek czy przeszklone gabloty i witryny.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.