make me! – do 28.03 trwa rekrutacja do międzynarodowego konkursu wzorniczego
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival, adresowany nie tylko do designerów, ale także adeptów kierunków artystycznych i projektowych. Finaliści poprzednich edycji doskonale wyczuli potencjał konkursu, doceniając możliwości, jakie otworzyły się przed nimi dzięki zaistnieniu w środowisku projektowym, promocji poprzez liczne publikacje czy kolejne wystawy. Do 28 marca trwa nabór zgłoszeń́, spośród których jury międzynarodowego konkursu wzorniczego make me! po raz kolejny wyłoni najlepsze pomysły młodych projektantów!
Masz 20 - 35 lat? Jesteś studentem albo absolwentem studiów związanych z designem, sztuką, architekturą? Uważasz, że twój projekt jest innowacyjny, ważny w kontekście społecznym? Zgłoś go do konkursu! Międzynarodowy konkurs wzorniczy make me! to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń́ w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowy element Łódź Design Festival. Najważniejszym celem make me! jest prognozowanie nadciagających trendów, odważnych idei oraz wsparcie młodych projektantów. Dedykowany wszystkim, których do procesu projektowego zapala impuls wywołany dostrzeżeniem potrzeby lub problemu. W make me! nagradzane są̨ również̇ projekty eksperymentujące z materiałem czy poszukujące nowych interpretacji dotychczasowych funkcji. Zgłoszone prace oceniane są̨ dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach grono jury, a dzięki otwartej dla publiczności prezentacji projektów na wystawie i kontaktom z ekspertami, make me! może być trampoliną do dalszego rozwoju zawodowego. W tym roku projektanci z Ukrainy chcący wziąć udział w konkursie są zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.
W tegorocznym gronie jury znaleźli się:
Izabela Bołoz - założycielka studia boloz. Do jej klientów należą instytucje kultury, samorządy lokalne i firmy międzynarodowe. Jest wykładowczynią na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven; prowadziła zajęcia m.in. na School of Form w Poznaniu oraz Design Academy Eindhoven.
Krzysztof Kornas - analityk trendów, publicysta, kurator projektów naukowo-artystycznych. Na co dzień bada zależności między zmianami społeczno-kulturowymi a nauką, techniką, designem i sztuką. Łączy metody komunikacji naukowej i badań nad przyszłością. Stały współpracownik miesięcznika "Znak". Kurator IX, X i XI edycji Festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Joanna Krokosz - projektantka i wykładowczyni na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Prowadzi Pracownię Projektowania Społecznie Odpowiedzialnego i Laboratorium Projektowania Uniwersalnego. Zajmuje się projektowaniem innowacji społecznych, projektowaniem włączającym i uniwersalnym, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób starszych, dzieci i osób z niepełnosprawnościami.
Tomek Rygalik - projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki. Prowadzi Studio Rygalik i jest kierownikiem studiów magisterskich na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Od 2010 pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek. Realizuje wiele projektów dla instytucji kultury m.in. Instytutu Adama Mickiewicza, Opery Narodowej, Muzeum POLIN, BOZAR, Zachęty, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej.
Agata Kiedrowicz - kuratorka i krytyczka designu, edukatorka. Wykłada w Akademii Sztuki w Szczecinie, School of Form oraz Collegium da Vinci, gdzie kieruje studiami podyplomowymi z obszaru mody i nowych mediów. Prelegentka prestiżowych konferencji (m.in. TEDx „Senses”), kuratorka wystaw, m.in “Polish Design Island”, „It feels! Design for the senses” pokazywanych w Polsce i za granicą. Współpracuje z projektantami, artystami, instytucjami kultury i sztuki.
Maurizio Burrato - Dyrektor Generalny oddziału Interprint we Włoszech oraz Kierownik działu marketingu międzynarodowego.
Michał Piernikowski - Dyrektor Łódź Design Festival. Entuzjasta działań miejskich i projektowania. Inicjator oraz współorganizator wielu projektów związanych z przemysłami kreatywnymi, m.in.: Festiwalu Reklamy Ad Days, Konferencji Przemysły Kreatywne, Art_Inkubatora czy Fotofestiwalu. Współzałożyciel Łódź Art Center, członek zespołu realizującego w Łodzi działania popularyzujące szeroko rozumiany design.
Pula nagród make me! Design Awards 2022 to aż 60.000 zł!
Sponsorami nagród specjalnych są:
firma INTERPRINT Polska (10 000 zł)
firma Cosentino (10 000 zł)
Zwycięzcy konkursu zostaną̨ ogłoszeni podczas najbliższej edycji Festiwalu, która pod hasłem Re:generacja odbędzie się̨ w dniach 12 -22 maja 2022 r. Zarejestruj zgłoszenie konkursowe przed 28 marca!
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy: makeme.lodzdesign.com

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Doda: Podczas koncertów zawsze staram się robić jakieś ekstrashow, by wzbudzić emocje. Mam dużo pomysłów, natomiast wszystko zależy od funduszy i organizatorów
Koncerty Dody to nie tylko popis jej umiejętności wokalnych, ale także spektakularne widowiska. W najbliższy weekend piosenkarka wystąpi podczas Polsat Hit Festiwal w Sopocie i z tej okazji również szykuje show, które ma zachwycić widownię w amfiteatrze i widzów zgromadzonych przed telewizorami. Artystka zdradza, że tym razem planuje między innymi nieco sentymentalny powrót do klimatu musicalu „Metro”. Niezwykłą oprawę będzie miał również jej duet ze Smolastym.
Muzyka
Jeden Osiem L: Przygotowaliśmy nową aranżację utworu „Jak zapomnieć”. Ten przebój śpiewają z nami już kolejne pokolenia

Zespół Jeden Osiem L wystąpi w sobotnim koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki” w ramach Polsat Hit Festiwal. Muzycy cieszą się, że po blisko 20 latach wracają do sopockiego amfiteatru i mają nadzieję, że nowa aranżacja przeboju „Jak zapomnieć” przypadnie do gustu odbiorcom. Łukasz Wółkiewicz i Krzysztof Bączek zdradzają, że poza udziałem w tym wydarzeniu wybiorą się także na spacer po ulubionych miejscach w Sopocie.
Farmacja
Statystyki dotyczące otyłości coraz bardziej niepokojące. Niewielki odsetek chorych podejmuje leczenie

Otyłość generuje gigantyczne koszty zdrowotne i ekonomiczne. Ma to odzwierciedlenie zarówno w wydatkach systemu ochrony zdrowia związanych z leczeniem czy hospitalizacją, jak i kosztach bezpośrednich związanych ze spadkiem produktywności w pracy. W dodatku z otyłością powiązanych jest ok. 200 innych chorób – podkreślają eksperci przy okazji Europejskiego Dnia Walki z Otyłością. Możliwości leczenia otyłości jest coraz więcej, ale pacjenci wciąż za rzadko zgłaszają się po pomoc.