Małe i duże kuchnie z designerskim pomysłem
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
W domu, w którym jego mieszkańcy często spełniają swoje kulinarne pasje, kuchnia doskonale sprawdzi się w roli centralnego punktu. Z powodzeniem może też zejść na drugi plan, tworząc funkcjonalne tło dla salonu. W każdym przypadku kuchenna przestrzeń w ciekawej koncepcji może stanowić unikatową ozdobę domu.
Styl retro jest nieprzemijającym przepisem na urzekającą kuchnię. Piękno rustykalnego wnętrza zbudują surowo wyglądające drewniane fronty kuchenne, które z połączeniu ceramicznym zlewem i marmurowym blatem pozwolą uzyskać efekt wiejskiego domu. Budującym nastrój dopełnieniem będą żeliwne garnki i gliniane naczynia. W takim wnętrzu gra światła na ścianach przywoła na myśl obrazy holenderskich mistrzów. Inspirowane prostotą i sztuką piękno można zachować na wiele lat bez konieczności kładzenia glazury dzięki właściwościom bieli z palety Beckers Designer Kitchen & Bathroom. Farba ta tworzy łatwą do usuwania zabrudzeń powłokę w pierwszej klasie odporności na zmywanie i szorowanie na mokro, a przy tym stanowi solidne zabezpieczenie przed pleśniami i grzybami.
Aranżując aneks kuchenny w nowoczesnym wnętrzu warto postawić na wyróżniającą kolorystykę tego zakątka, która nada mu designerski charakter. Fronty kuchenne w złamanym granacie nabiorą głębi na tle chłodnego błękitu Sea Breeze, wnosząc do wnętrza nieformalny szyk. Stworzą jednocześnie odświeżający kontrast z jadalnią i salonem wykończonym jasnym, naturalnym drewnem. Meble i dodatki w bieli zapewnią rozświetlające akcenty, podkreślające nowoczesną stylistykę aranżacji.
W niewielkich wnętrzach oryginalność kuchnnej przestrzeni z powodzeniem zbuduje delikatny, ale intrygujący akcent kolorystyczny na ścianach. W takiej roli świetnie sprawdzi się pastelowy morski odcień Simple, delikatnie przełamany nutami szarości. Na jego tle szczególnie wdzięcznie zaprezentują się proste białe meble kuchenne oraz soczysta zieleń roślin. W tę stylistykę harmonijnie wpiszą się z drewniane blaty, uzupełniając relaksującą aurę bazującą na pochodnych natury.
Więcej pomysłów na aranżacje kuchni znajduje się na stronie www.beckers.pl/inspiracje.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.