Małe wielkie meble. Stoliki do salonu – w niejednej roli
Służą do tego, by odstawić filiżankę z herbatą lub kieliszek z winem. Ale przecież nie tylko! Stoliki popularnie zwane kawowymi mają też szereg innych ważnych funkcji. Od kwestii czysto praktycznych – w czym wciąż potrafią zaskakiwać – po estetyczne. Marka Bizzarto rozwinęła więc gamę modeli, które pragmatyzm ujmują w wyrafinowaną, a nawet artystyczną formę.
Stoliki towarzyszące sofom lub fotelom realizują ogromnie ważne zadania. Dopełniają układ mebli do siedzenia, organizując komunikację we wnętrzu. Zarazem osobom siedzącym w mniejszej czy większej grupie zapewniają odczucie przytulności – gdyby nie one, nawet obszerna sofa w dużym pomieszczeniu wydawałaby się pewnie samotną wyspą. Ale przecież stolik może stać nie tylko przed kanapą lub fotelem, lecz równie dobrze obok albo za, jeśli mowa o meblach odsuniętych od ściany.
Na stolikach w salonie na ogół prezentujemy najpiękniejsze albumy albo czasopisma. Ich dobór wiele mówi o zainteresowaniach domowników, może być wręcz komunikatem świadomie wysyłanym do gości. Na blatach czy półkach chętnie komponujemy także dekoracje sezonowe czy okolicznościowe. Ale i same w sobie meble te stanowią akcenty stylu, koloru czy szlachetnego materiału. Dopełniają w ten sposób aranżację wnętrza, podkreślają jego charakter albo w kontrastowy sposób przełamują. To jednak wciąż nie wszystko. Modele, które wyszły spod ręki najbardziej utalentowanych projektantów, wzbogacają wnętrze niczym dzieła sztuki.
Krajobraz księżycowy
Jednym z bestsellerów Bizzarto jest lekki, minimalistyczny stolik Moon. Model ten występuje w wielu wysokościach oraz średnicach. Całą kolekcję łączy jednolita czarna barwa, zniuansowana jednak za sprawą faktury blatu – nawiązującej do łupka. Blat ten powstał z niezwykle trwałego materiału, który jest tyleż dekoracyjny, co trwały i łatwy w pielęgnacji. Tak by ani chwil relaksu, ani spotkań z najbliższymi nie mącił niepokój z powodu np. rozlanego napoju.
Geometria koła
Do najbardziej zachwycających nowości w katalogu marki należy stolik Tondo. Autorów z uznanej pracowni Grynasz Studio zainspirowały rzeźby Katarzyny Kobro. Rzeźbiarska, schodkowa forma wykonana ze stali przechodzi w trzy blaty z funkcją kieszeni-schowków. Dzięki temu łatwo mieć pod ręką potrzebne drobiazgi, ale bez wrażenia przestrzeni przeładowanej przedmiotami. Dodatkowe efekty wizualne można z kolei uzyskać dobierając odpowiedni do wnętrza materiał blatów. Model ten, niełatwy do wykonania, powstaje dzięki rzemieślnikom z ogromnym doświadczeniem. O ich mistrzostwie łatwo się przekonać, oglądając z bliska perfekcyjną jakość wykończeń.
Za kulisami
Podobne walory przynosi stolik Purro – kolejne dzieło pracowni Grynasz Studio. Stolik ten, dostępny w wersji okrągłej i owalnej, wyróżniają pionowe przegrody w skośnym układzie. Lekka, ażurowa forma, zainspirowana dziedzictwem architektury modernistycznej, wzbogaca wnętrze o grę światłocienia albo pomaga uporządkować albumy czy magazyny. Model ten w zależności od potrzeb może powstać z litego dębu (w naturalnym odcieniu, w barwie orzecha lub w czerni) albo z płyty we wskazanym odcieniu z palety RAL. To ogromna gama możliwości!
Pod bokiem
Stoliki Dune – należące do szerszej kolekcji mebli do salonu o tej samej nazwie – powstały, by wzbogacić scenariusz użytkowy sof modułowych. Zgodnie z zamysłem projektantów z pracowni Grynasz Studio mogą więc towarzyszyć kanapom (w roli niskich podłokietników czy łączników pomiędzy modułami tapicerowanymi), ale równie dobrze służą jako wolnostojące regaliki. I to nie tylko w salonie. Podobnie jak Purro, dostępne są w wersji z drewna litego w wykończeniu z naturalnego dębu, w kolorze orzecha lub w czerni, albo lakierowane na jeden z niezliczonych kolorów.
Niepodobne
Ten projekt tchnie luksusem. Niskie, horyzontalne stoliki Twin występują w trzech kształtach (kwadratu, prostokąta i owalu) oraz dwóch wykończeniach do wyboru: w całości z drewna albo z blatem z zachwycającego czarnego marmuru z siateczką jasnych żył. Zarówno układ słojów, jak i wzór kamienia za każdym razem jest inny, dlatego zawsze są niepowtarzalne. Autorzy z pracowni Grynasz Studio ekskluzywną formę wzbogacili o dwie dekoracyjne, a przy tym niezwykle pojemne szuflady (stąd nazwa kolekcji oznaczającej bliźnięta). Umieszczone asymetrycznie, dodają bryle uroku, choć zarazem stanowią ważny element funkcjonalności salonu. Wszystko po to, by zapewnić użytkownikom doskonałe warunki do relaksu w zachwycająco pięknym otoczeniu.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.