Mapa Marzeń - kreatywne warsztaty z marką tesa®
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Grudzień to czas podsumowań i snucia planów na kolejny rok. Wszak życie bez planów i marzeń, to tylko przemijające dni. Podążając za tym stwierdzeniem, agencja OKK PR wraz z marką tesa® zorganizowała kreatywne warsztaty tworzenia Mapy Marzeń, które poprowadziły właścicielki agencji projektowej i kreatywnej JAM KOLEKTYW - Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska.
Czym jest Mapa Marzeń? Ci, co zgłębiają tajniki rozwoju osobistego, zapewne się już z nią spotkali. Mapa Marzeń to graficzne przedstawienie naszych pragnień, celów, wizja naszego życia w niedalekiej lub dalekiej przyszłości. Jest drogowskazem, przypominajką i dowodem na to, że możemy osiągnąć to, co chcemy oraz wizualną motywacją do działania.
Do stworzenia takiego graficznego planu na przyszłość marka tesa® zaprosiła znane projektantki i osobistości związane z branżą wnętrzarską. W pięknych wnętrzach biura OKK PR zagościły: Katarzyna Jarosińska - znana jako Pańcia z telewizji, Magdalena Zajączkowska - projektantka i właścicielka pracowni Homecreations, Kamila Jakubowska - Szmyd - stylistka i dekoratora wnętrz, Ewa Dyda - Nowakowska - projektantka wnętrz, prowadzi profil @PrzyjaciółkiProjektantki, Aleksandra Tafelska - projektantka wnętrz w duchu house - coachingu, Agnieszka Lesiuk - projektantka wnętrz, Małgorzata i Daniel Stan - Zieliński właściciele pracowni Archistan Interiors, Katarzyna Bobocińska - projektantka, prowadzi profil Conchita Home, Paulina Rożko - właścicielka pracowni projektowania wnętrz Simplika.
O tym, jak i po co wykonać Mapę Marzeń opowiadały właścicielki agencji projektowej i kreatywnej JAM KOLEKTYW - Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska.
- Pierwszym krokiem do stworzenia Mapy jest zastanowienie się nad tym, czego chcemy, tak naprawdę, jakie są nasze priorytety. To też jest czas zatrzymania się na chwilę i spojrzenie w głąb siebie. Ustalamy sobie obszary, w których mamy plany: dom, rodzina, praca, zdrowie, podróże... Taka organizacja pozwala nam uporządkować pragnienia, zobaczyć, na jakich polach mamy większe potrzeby, ale też docenić to, co już mamy — mówią właścicielki Jam Kolektyw.
Praca nad Mapą Marzeń to także uświadomienie sobie, że życie to zmiany i by czasami dotrzeć tam, gdzie chcemy, musimy coś zmienić, z czegoś zrezygnować, z czymś się pożegnać. Wiadomo, że nie jest to łatwy proces, ale jak zostanie „przerobiony” już na kartce, to jest nam łatwiej się z nim oswoić.
Zadaniem uczestników było wykreowanie, na specjalnie przygotowanych ramkach, wizji swojej przyszłości. Posłużyły ku temu wycinki z kolorowych magazynów, różne struktury materiałów, papier, płytki ceramiczne, lusterka, które przyklejane były taśmami dwustronnymi tesa® Powerbond. To był prawdziwy test wytrzymałości, który został bez problemów zaliczony. Taśmy Powerbond tesa® pozwoliły bez użycia kleju, skleić ze sobą różne rodzaje materiału o nierównych fakturach.
Dzięki kreatywności wszystkich biorących udział w warsztatach powstały, nie tylko różnorodne plany na przyszłość, ale i piękne obrazy, które z powodzeniem mogą stanąć w przestrzeni domowej, nie naruszając jej estetyki.
Zdjęcia: MUFKA FOTOGRAFIA Dagmara Maroszek- Bździuch

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.