Mapa Marzeń - kreatywne warsztaty z marką tesa®
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Grudzień to czas podsumowań i snucia planów na kolejny rok. Wszak życie bez planów i marzeń, to tylko przemijające dni. Podążając za tym stwierdzeniem, agencja OKK PR wraz z marką tesa® zorganizowała kreatywne warsztaty tworzenia Mapy Marzeń, które poprowadziły właścicielki agencji projektowej i kreatywnej JAM KOLEKTYW - Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska.
Czym jest Mapa Marzeń? Ci, co zgłębiają tajniki rozwoju osobistego, zapewne się już z nią spotkali. Mapa Marzeń to graficzne przedstawienie naszych pragnień, celów, wizja naszego życia w niedalekiej lub dalekiej przyszłości. Jest drogowskazem, przypominajką i dowodem na to, że możemy osiągnąć to, co chcemy oraz wizualną motywacją do działania.
Do stworzenia takiego graficznego planu na przyszłość marka tesa® zaprosiła znane projektantki i osobistości związane z branżą wnętrzarską. W pięknych wnętrzach biura OKK PR zagościły: Katarzyna Jarosińska - znana jako Pańcia z telewizji, Magdalena Zajączkowska - projektantka i właścicielka pracowni Homecreations, Kamila Jakubowska - Szmyd - stylistka i dekoratora wnętrz, Ewa Dyda - Nowakowska - projektantka wnętrz, prowadzi profil @PrzyjaciółkiProjektantki, Aleksandra Tafelska - projektantka wnętrz w duchu house - coachingu, Agnieszka Lesiuk - projektantka wnętrz, Małgorzata i Daniel Stan - Zieliński właściciele pracowni Archistan Interiors, Katarzyna Bobocińska - projektantka, prowadzi profil Conchita Home, Paulina Rożko - właścicielka pracowni projektowania wnętrz Simplika.
O tym, jak i po co wykonać Mapę Marzeń opowiadały właścicielki agencji projektowej i kreatywnej JAM KOLEKTYW - Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska.
- Pierwszym krokiem do stworzenia Mapy jest zastanowienie się nad tym, czego chcemy, tak naprawdę, jakie są nasze priorytety. To też jest czas zatrzymania się na chwilę i spojrzenie w głąb siebie. Ustalamy sobie obszary, w których mamy plany: dom, rodzina, praca, zdrowie, podróże... Taka organizacja pozwala nam uporządkować pragnienia, zobaczyć, na jakich polach mamy większe potrzeby, ale też docenić to, co już mamy — mówią właścicielki Jam Kolektyw.
Praca nad Mapą Marzeń to także uświadomienie sobie, że życie to zmiany i by czasami dotrzeć tam, gdzie chcemy, musimy coś zmienić, z czegoś zrezygnować, z czymś się pożegnać. Wiadomo, że nie jest to łatwy proces, ale jak zostanie „przerobiony” już na kartce, to jest nam łatwiej się z nim oswoić.
Zadaniem uczestników było wykreowanie, na specjalnie przygotowanych ramkach, wizji swojej przyszłości. Posłużyły ku temu wycinki z kolorowych magazynów, różne struktury materiałów, papier, płytki ceramiczne, lusterka, które przyklejane były taśmami dwustronnymi tesa® Powerbond. To był prawdziwy test wytrzymałości, który został bez problemów zaliczony. Taśmy Powerbond tesa® pozwoliły bez użycia kleju, skleić ze sobą różne rodzaje materiału o nierównych fakturach.
Dzięki kreatywności wszystkich biorących udział w warsztatach powstały, nie tylko różnorodne plany na przyszłość, ale i piękne obrazy, które z powodzeniem mogą stanąć w przestrzeni domowej, nie naruszając jej estetyki.
Zdjęcia: MUFKA FOTOGRAFIA Dagmara Maroszek- Bździuch
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.