Komunikaty PR

Marmur, czerń i nowoczesne technologie. Trendy 2022 w aranżacji łazienki

2022-01-11  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Remontujesz łazienkę lub urządzasz nowe wnętrze? W nadchodzącym, 2022 roku królować będzie marmur, czarne dodatki i żywe rośliny. Niemniejszą wagę będzie się przywiązywać do ekologii oraz funkcjonalnych rozwiązań opartych o nowoczesne technologie. Dowiedz się więcej o hitach aranżacyjnych 2022.

Najnowsze trendy pozwolą stworzyć łazienkę elegancką, ponadczasową, a przede wszystkim funkcjonalną. Coraz większe znaczenie mają nie tylko względy higieniczne, ale również odpowiednia przestrzeń do relaksu.

Królewska elegancja

Już od kilku lat widać zdecydowany powrót do naturalnych materiałów – zwłaszcza drewna i kamieni w różnorodnej formie. W 2022 roku prym będzie wiódł marmur, obecny zarówno w postaci wykończenia ścian i podłóg, a także w formie armatury. Aranżacje dopełnią eleganckie dodatki – baterie łazienkowe, lampy czy wieszaki, z matowego złota oraz klasycznej czerni. – Najnowsze trendy wskazują, że w swoich domach chcemy zażyć nieco luksusu – i to nie tylko w łazience. Także w pozostałych pomieszczeniach, choćby w kuchni widać rosnącą popularność uchwytów w modnych wykończeniach takich jak kute żelazo, surowa miedź czy postarzane złoto – wyjaśnia Michał Kichler, manager ds. doradztwa technicznego i szkoleń Häfele.

Łazienkową stylizację dopełniać będą także spokojne, wyważone kolory – biel, szarość i beże, a także delikatne, pastelowe barwy, które wniosą do wnętrz spokój i odprężenie. To wyraźny trend – łazienka ma być miejscem, w którym można odetchnąć po męczącym dniu czy zorganizować domowe spa. Pomóc ma w tym także wprowadzenie do łazienki żywych roślin w ozdobnych doniczkach.

Ekologia w cenie

Wydawać by się mogło, że łazienka nie będzie dobrym miejscem do pielęgnacji roślin ze względu na panujące w niej warunki. Jednak najnowsze trendy zdecydowanie temu przeczą. Wystarczy sięgnąć po te gatunki, które lubią wilgotne powietrze oraz wyższą temperaturę. Dobrze odnajdą się w niej storczyki, paprocie, zielistki czy zamiokulkasy. Te ostatnie świetnie poradzą sobie nawet w łazience bez okna. Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla mniejszych przestrzeni, może być ogród wertykalny albo ramy wypełnione mchem, np. chrobotkiem.

Równie ważne są rozwiązania ekologiczne. Coraz częściej łazienki wyposażane są w baterie pozwalające zmniejszyć zużycie wody. Ten trend będzie wyraźnie widoczny w nadchodzącym roku, podobnie jak wybór energooszczędnych urządzeń oraz oświetlenia. – Warto wybrać diody LED, dzięki którym nie tylko oszczędzamy energię. Są też zdecydowanie bardziej wydajne i żywotne. Wystarczy wspomnieć, że zwykła żarówka świeci około tysiąc godzin, a ledowa do 100 tysięcy – przekonuje Michał Kichler.

Łazienkowa technologia

Pozostając przy temacie oświetlenia, warto zwrócić również uwagę nowoczesne rozwiązania technologiczne. To kolejny trend na nadchodzący rok. Łazienka ma być wygodnym i komfortowym miejscem, ułatwiającym życie. Pomóc w tym może np. inteligentne lustro, posiadające funkcję ogrzewania zapobiegającą zaparowaniu powierzchni oraz wbudowany system audio kompatybilny z Bluetooth. – Tego typu lustro to nie tylko możliwość słuchania ulubionej muzyki. Ma wbudowane diody LED umożliwiające dopasowanie oświetlenia do naszych codziennych czynności. Zupełnie inne oświetlenie potrzebne jest do wykonywania makijażu niż do wieczornej, relaksującej kąpieli – tłumaczy Michał Kichler.

Inteligentne, nowoczesne rozwiązania widać też w innych urządzeniach. Coraz częściej w naszych łazienkach obecne są systemy wspierające higienę, np. baterie bezdotykowe czy pokryte specjalnymi powłokami, które ułatwiają czyszczenie. Innym ciekawym rozwiązaniem są także samoczyszczące toalety oraz deski sedesowe z funkcją mycia. 2022 roku to czas popularyzacji tego typu udogodnień.

Najnowsze trendy kierują naszą uwagę na estetykę i funkcjonalność. Bez wątpienia to kluczowe kwestie w aranżacji, a ich umiejętne połączenie sprawia, że korzystanie z łazienki staje się codzienną przyjemnością.

 

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.