Marzenia na tapecie
Z tapetami Muraspec możemy podziwiać we własnym domu ulubione miejsca, do których tęsknimy na co dzień. Na przykład takie jak klify i fiordy tajemniczej Skandynawii, które zostały wykonane na winylowej bazie o strukturze betonu. Wyczuwalna, lekko chropowata struktura tapety dodaje realizmu niezwykłemu widokowi.
Kuchenne pyszności, czyli kawa i kardamon. Obie tapety przygotowane na potrzeby restauracji i obie pięknie nawiązują do charakteru miejsca. Kardamonowa tapeta w restauracji we Wrocławiu jest tak realistyczna, że prawie czujemy słodko-korzenny zapach egzotycznej przyprawy. Filiżanka espresso zdobi ścianę w restauracji Hotelu Apart 12 w Rzeszowie. Jeśli potrzebujecie latte, macchiato, cappucino lub innej kawy, to Muraspec też ją Wam chętnie przygotuje. Na tapecie oczywiście.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby marzenia spełniały się również w biurach, klinikach piękności, bankach i innych obiektach komercyjnych. W prezentowanym na zdjęciach biurach w Warszawie oraz Krakowie na ścianach pojawiły się abstrakcyjne wzory inspirowane kompozycjami Mondriana, geometryczne motywy w wersji ombre, jak również kaskady kwiatów.
Kwiatów pełne jest też wnętrze jednej z klinik piękności (IP Cliniq w Rzeszowie). Na tapety Muraspec przeniosła je projektant Joanna Znamirowska-Pałka. Olbrzymiej wielkości piwonie, dalie i róże zdobią m.in. ściany wejść do gabinetów. Są tak realistyczne, że można się tylko zdziwić, że nie pachną...
Wielkoformatowe nadruki na tapetach Muraspec przygotowywane są na winylowych bazach o najwyższej obiektowej jakości, więc mają takie same właściwości jak klasyczne tapety brytyjskiego producenta: są zmywalne, szorowalne, odporne na promienie UV itp. Bezspoinowe łączenie sprawia, że miejsca styku brytów są praktycznie niewidoczne. Wzory tapet tworzone są studio projektowym Muraspec, a pliki graficzne zachowywane, więc ewentualne dodruki zawsze są możliwe. Wybór rodzaju podkładu (kilkanaście struktur, w tym gładka, chropowata, szorstka i in.) pozwala uzyskać realistyczne efekty estetyczne. Tapety mogą być zabezpieczone antybakteryjną powłoką Biomaster.
Zdjęcia i realizacje: Muraspec oraz MTA Design
Więcej informacji: www.muraspec.pl

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.