Komunikaty PR

MAZURSKA PRZYSTAŃ

2021-11-17  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Niewielka miejscowość koło Olsztyna zachwyca urokliwymi krajobrazami, ciszą i spokojem. To tu powstał dom, który jest ucieczką od gwaru miasta i oazą relaksu. Otoczony zielenią i polami stał się wymarzonym miejscem do zamieszkania dla jego właścicieli. Latem można zobaczyć przebiegające sarny, a sąsiedzi chętnie dzielą się swoimi ekologicznymi uprawami.

Przestronny dom o powierzchni 160 m2 zaaranżowany został w nowoczesnym, prostym stylu, umiejętnie połączonym z duńskim hygge. Za projekt wnętrz odpowiedzialna jest Magda Subda założycielka studia Marta Subda Design. Właścicielom zależało na jasnych przestrzeniach, wypełnionych naturalnymi materiałami, chcieli by było nowocześnie a jednocześnie przytulnie. Dzięki kreatywności architekta i wyczuciu stylu inwestorów można śmiało powiedzieć, że cel został osiągnięty.

Lwica salonowa

Część dzienna domu obejmuje obszerny salon połączony z kuchnią i jadalnią. Wysokie przeszklenia okienne pozwalają obserwować uroki otaczającej zieleni i wpuszczają do wnętrza ogromne ilości dziennego światła. Strefy umownie wyznacza podłoga. Drewniane deski oddzielają cześć kuchenną od wypoczynkowej, która została częściowo schowana we wnęce, dając poczucie oddzielności. Niewątpliwą królową salonu jest sofa - a właściwie narożnik Feza polskiej marki Nobonobo. Jego aksamitne wykończenie w kolorze morskiego turkusu przyciąga wzrok, już od wejścia. Prosta forma, na metalowych nóżkach sprawia, że mimo wielkości jest lekki i nie przytłacza pomieszczenia. Oparcie w formie stałych poduch, zachęca do oddania się w ich objęcia. Nic dziwnego, że jest to ulubione miejsce właścicieli na odpoczynek, nie tylko w piątkowe wieczory przy filmie. Sąsiadująca betonowa ściana przechodzi łagodnie do strefy telewizyjnej wprowadzając odrobinę lontowego klimatu. Surowość betonu podkreśla piękny kolor sofy, ta z kolei, swym aksamitnym wykończeniem, znakomicie go ociepla. Zamontowany narożny kominek ogrzewa całą przestrzeń, swoistym łącznikiem między strefami.

A nóż widelec

W części kuchennej architekt Magda Subda zaproponowała wykończenie podłogi płytkami imitującymi kamień, w kolorze szarym, którymi wyłożona została również wyspa kuchenna. Prosta forma wyspy oddziela kuchnię od jadalni, będąc jednoczenie dodatkowym miejscem do pracy i przechowywania. Zlokalizowany na niej zlew jest idealnym punktem obserwacyjnym podczas poobiedniego zmywania naczyń. Gładka, biała zabudowa szafek podkreśla chropowatą strukturę cegły na ścianie, w tym samym kolorze. Czarny blat kuchenny nawiązuje natomiast do ściany w korytarzu, która pozostaje w kontraście do białej cegiełki niczym znaki w grze kółko i krzyżyk. Oświetlenie w części kuchennej pozostaje delikatne by podkreślić urok miedzianych lamp nad stołem, które z kolei puszczają oko do podłogowej siostry z salonu.

Dębowy stół swobodnie pomieści domowników i ich gości, miał być właśnie duży i rodzinny. Ustawione wokół białe krzesła z futrzastymi poduszkami zachęcają, by nie wstawać od niego, zaraz po zjedzeniu.

Na dobranoc

Sypialnia właścicieli znajduje się na piętrze, a skośny dach nadaje jej przytulności. Znajoma z parteru cegiełka wykańcza ścianę za łóżkiem sprawiając, że wnętrze jest bardziej klimatyczne. Drewniane deski podłogowe wprowadzają ten naturalny balans między nowoczesnością a przytulnością. Tapicerowane łóżko zachęca do nocnego odpoczynku. Jego miękkie wezgłowie niczym wielka poducha jest idealnym podparciem podczas czytania przed snem.

Z sypialni jest bezpośrednio wejście do prywatnej łazienki. Dachowe okno wprowadza dzienne światło dzięki czemu mogą tu rosnąć nawet tak egzotyczne rośliny jak monstera.

Wolnostojąca wanna to ulubione miejsce wieczornego relaksu Pani domu, rozpalone wokół świece i rozgwieżdżone niebo nad głowa pozwalają zapomnieć o trudach mijającego dnia. Elegancji wnętrzu nadaje ściana wykończona dużymi płytkami w stylu czarnego marmuru.

Dla gości

Łazienka z prysznicem stoi w opozycji do tej z wanną, tu króluje biały marmur i drewno. Kabina wykończona płytkami imitującymi drewniane deski jest nawiązaniem do podłogi w domu i do łazienkowej szafki. Prosta forma lustra w czarnej ramie, to ukłon w stronę czarnych akcentów w pozostałej części domu.

Naturalne materiały i spójna, przemyślana koncepcja sprawiła, że mazurki dom stał się idealną przystanią dla rodziny.

Zdjęcia: Krzysztof Sądej

***

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.

Modele, które tworzy marka są dostępne w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.