Meble z funkcją spania
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Nie każdy dysponuje wystarczająco dużym metrażem, żeby pozwolić sobie na szerokie łóżko. Sporo z nas decyduje się na sofy wyposażone w funkcję spania. Warto przejrzeć modele dostępne na rynku i wybrać system rozkładania dopasowany do naszych potrzeb – dzięki temu będziemy cieszyć się zasłużonym komfortowym snem. Przed wyborem konkretnego modelu koniecznie sprawdźmy jak dużo powierzchni zajmie mebel po rozłożeniu.
Nie wszystkie osoby zamierzające kupić tego rodzaju mebel wiedzą, że sofy z funkcją spania różnią się między sobą zarówno sposobem rozkładania, jak i poziomem komfortu, jaki oferują. Wybierajmy mebel rozważnie, bo tylko wtedy zyskamy gwarancję, że będzie nam służył przez długie lata, zapewniając odpowiedni komfort zarówno podczas dziennego, jak i nocnego wypoczynku. Jeśli chcemy spać na sofie codziennie, warto obejrzeć propozycje polskiego producenta Gala Collezione z dedykowaną funkcją spania. Najważniejsze cechy takiego rozwiązania to łatwość rozkładania oraz duża i równa powierzchnia po rozłożeniu.
Spanie okazjonalne
Jeśli funkcja spania będzie wykorzystywana raz na jakiś czas, to rodzaj mechanizmu zastosowanego w meblu ma nieco mniejsze znaczenie. Można się wówczas zdecydować na model z funkcją spania okazjonalnego (czyli bardzo popularny delfin czy wózek). W takim przypadku powierzchnię spania tworzy najczęściej siedzisko oraz wysuwana część, która chowa się we wnętrzu mebla po jego złożeniu. Warto wiedzieć, że przy takiej konstrukcji mebla mogą się pojawić drobne szczeliny pomiędzy poszczególnymi częściami lub nieznaczne różnice w ich wysokości, co jest zupełnie naturalne. Jeśli mebel ma być rozkładany codziennie, wybór mechanizmu powinien być bardzo rozważny. Warto zwrócić uwagę wówczas nie tylko na design, ale także na konkretne parametry, takie jak wymiar mebla po rozłożeniu oraz łatwość rozkładania.
Spanie codzienne
Meble wypoczynkowe Gala Collezione z funkcją spania codziennego mają przede wszystkim zagwarantować użytkownikowi wyrównaną i bardzo komfortową powierzchnię spania po rozłożeniu. Oznacza to wypoczynek na elementach mebla z wypełnieniem, bądź na mechanizmie, na którym umieszczony jest pełnowymiarowy materac. Z tego względu jednymi z najbardziej polecanych mebli do spania codziennego są te ze stelażem włoskim. Można go znaleźć w kolekcjach Olbia, Sora i Nola.
Pamiętajmy, że sofa czy narożnik z funkcją spania codziennego, oferuje nieco inny komfort spania, niż klasyczne łóżko z materacem. Wynika to przede wszystkim ze specyficznej konstrukcji mebla. W każdym przypadku (zarówno przy sofie do spania na co dzień, jak i narożniku z funkcją spania okazjonalnego) warto rozważyć zakup cienkiego top materaca, zwiększającego komfort i chroniącego przed zabrudzeniami.
www.GalaMeble.com

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.