Mediolańskie premiery Ideal Standard
Kolekcja SOLOS, należąca do linii Atelier Premium, to unikalne połączenie baterii i umywalki o wysokim zintegrowaniu estetycznym i użytkowym. Minimalistyczny, zmysłowy design produktów wprowadzi do wnętrza łazienki poczucie lekkości i ponadczasowej elegancji. Delikatne linie i wyjątkowo cienkie krawędzie nadają bryłom umywalek niezwykłą lekkość i finezję. Zredukowana stylistycznie do minimum armatura została idealnie zespolona z umywalką. To połączenie jest estetycznie i dosłownie, ponieważ przy umywalce widoczna jest wyłącznie wylewka i pokrętło, podczas gdy technologia oraz podłączenia ukryte są pod umywalką, co sprawia, że efekt wizualny całości zachwyca.
Kolekcja SOLOS reprezentuje wzorniczą czystość i estetyczną dyscyplinę. Jej stworzenie było możliwe dzięki połączeniu zaawansowanych technologii, nowoczesnych materiałów i wieloletniego doświadczenia Ideal Standard w produkcji ceramiki i wyrobów z mosiądzu. Umywalka wykonana została z materiału o nazwie Diamatec® - unikalnej mieszanki tlenku glinu i szamotu, którego właściwości pozwalają na tworzenie wymagających estetycznie projektów. Formy z Diamatecu mogą mieć bardzo cienkie krawędzie, a przy tym niespotykaną wytrzymałość i trwałość.
Otwór na baterię został w umywalce wywiercony z taką precyzją, że nie ma potrzeby stosowania pierścienia rozetowego, który zwykle ukrywa drobne pęknięcia i zapewnia stabilność. W baterii zastosowano technologię mieszacza sekwencyjnego, umożliwiającą dokładną regulację temperatury i przepływu wody za pomocą jednego prostego obrotu pokrętła. Drugi model baterii wyposażony został w technologię bezdotykową. Połączenie unikalnych właściwości materiału ceramicznego z innowacyjną technologią armatury i doskonałością produkcyjną Ideal Standard pozwoliło firmie pokonać ograniczenia, które wcześniej uważano za bariery nie do pokonania.
Umywalka SOLOS będzie dostępna w kolorze czarnym lub białym z połyskiem. Oprócz domyślnego kompletowania z zaprojektowaną specjalnie armaturą o cylindrycznym lub kwadratowym kształcie, będzie ją również można łączyć z gamą baterii Ideal Standard dostępną w metalicznych kolorach premium i nowoczesnych matowych wykończeniach, m.in. szczotkowanym złotem i magnetyczną szarością.
Jak zapowiada projektant kolekcji SOLOS, Roberto Palomba, dyrektor ds. wzornictwa w Ideal Standard i współzałożyciel studia Palomba Serafini Associati, już wkrótce w serii pojawią się kolejne elementy, w tym między innymi: rozwiązanie prysznicowe, ceramika sanitarna, meble oraz akcesoria estetycznie i technologicznie dopasowane do koncepcji umywalki.
Więcej informacji: www.idealstandard.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.