Komunikaty PR

Międzynarodowy Dzień Oszczędzania Energii - zadbaj o środowisko stawiając na ene

2022-02-15  |  16:17
Biuro prasowe

Nadmierne zużycie energii to jeden z problemów współczesności. Na całym świecie 15 lutego obchodzimy Dzień Oszczędzania Energii. To dobry moment na to, aby przyjrzeć się swojemu domowemu gospodarstwu oraz, prócz proekologicznych nawyków, wcielić w życie proekologiczne rozwiązania technologiczne.

Międzynarodowy Dzień Oszczędzania Energii przypada na 15 lutego. Został ustanowiony w 2005 r. a jego celem jest zwrócenie uwagi na problem nadmiernejemisji gazów cieplarnianych. Dlaczego warto oszczędzać energię? Przede wszystkim dla dobra środowiska naturalnego, ale pozytywne zmiany w nawykach będą odczuwalne także dla portfela. Gaszenie światła w pomieszczeniu, w którym nie przebywamy, to jedno. W tej kwestii ważne są także sprzęty gospodarstwa domowego a szczególnie te, z których korzystamy najczęściej. Badanie przeprowadzone przez Samsung ujawniło, że 42% Polaków robi pranie 2-3 razy w tygodniu, a aż 24% 4-5 razy w tygodniu*. Co możemy zrobić, aby piorąc i susząc ubrania być bardziej eko?

Energooszczędnie i skutecznie

Już samo obniżenie temperatury prania umożliwia mniejsze zużycie energii, ale czy tym sposobem dopierzemy zabrudzenia? Dzięki zastosowanej w pralkach Samsung technologii EcoBubble™  nie musimy się martwić o to, że mniejsza temperatura wpłynie negatywnie na skuteczność prania. Aktywna piana, powstająca na skutek połączenia środka piorącego, powietrza i wody w specjalnym generatorze, wnika w głąb tkaniny, by rozpuszczać zanieczyszczenia i pozostawić ubrania w idealnej czystości. Technologia ta efektywnie usuwa zabrudzenia już w 15 stopniach, zmniejszając dzięki temu zużycie energii nawet o 70%**, a także nawet o 45,5% lepiej chroniąc kolor i fakturę materiału***.

Kolejnym proekologicznym rozwiązaniem w pralkach Samsung jest innowacyjna technologia QuickDrive™, która - dzięki specjalnej konstrukcji bębna Q-Drum – umożliwia skrócenie całego cyklu prania nawet o 50% przy zachowaniu takiej samej efektywności. Jaki jest rezultat? W czasie, w którym zwykła pralka, nieposiadająca tej funkcji, wykonuje zwykle jeden cykl, w pralce Samsung z technologią QuickDrive™ wypierzemy nawet 2 razy więcej ubrań, oszczędzając przy tym aż 20% prądu**** Dodatkowo, zastosowana w suszarkach technologia pompy ciepła zapewnia energooszczędny, ekonomiczny i delikatny dla tkanin proces suszenia ubrań.  Wybrane modele pralek Samsung, w tym pralki QuickDrive, odznaczają się najwyższą klasą energetyczną A, a suszarki A+++.

 

Smart rozwiązania dla ekologii

Chcąc oszczędzać energię zastanawiamy się często, czy wybraliśmy odpowiedni program prania lub suszenia, a także ustawienia temperatury. Program Pranie Optymalne AI rozwiązuje ten problem. Jak wskazuje jego nazwa, automatycznie dobiera najbardziej optymalne parametry. Dostosuje on długość programu, potrzebną ilość wody i środka piorącego do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. Podobnej automatyzacji, jak w przypadku programu Pranie Optymalne AI, podlega proces suszenia w suszarkach Samsung AI Control. OptimalDry™ to inteligentny system wyposażony w czujniki wilgoci, temperatury i poziomu zabrudzenia wymiennika ciepła, który na bieżąco dostosowuje czas suszenia chroniąc ubrania i oszczędzając energię elektryczną. Pralki i suszarki z panelem AI Control komunikują się ze sobą. Jak to działa? Pralka, po zakończonym cyklu prania, wysyła sygnał do suszarki o tym jaki będzie najlepszy program suszenia dla wypranych rzeczy. To dodatkowe udogodnienie dla użytkowników, które także optymalizuje zużycie energii przez suszarkę.

Dodatkowe drzwi AddWash™ nie tylko ułatwiają nam zarządzanie praniem, ale także pomagają zminimalizować wykorzystanie energii elektrycznej. Zdarza się, że zapomnimy umieścić czegoś w bębnie, lub chcemy tylko dodać do odwirowania bluzkę upraną ręcznie. Dzięki nim możemy to zrobić bez konieczności odpompowywania wody, czy nastawiania kolejnego cyklu, a w związku z tym oszczędzamy zarówno energię, jak i wodę*****.

Organizacja domu w duchu eko

Samsung posiada w swoim portfolio nie tylko energooszczędne pralki i suszarki, ale także inne urządzenia, w tym lodówki Bespoke odznaczające się klasą energetyczną A i B******. Lodówki Bespoke spełniają wymogi Komisji Europejskiej, poświadczone certyfikatem efektywności energetycznej wg aktualnej klasyfikacji stosowanej od marca 2021 r. Jako jedne z nielicznych na rynku osiągnęły ww. najwyższe klasy energetyczne. Ponadto, wybrane modele pralek i suszarek Samsung, a także lodówki – w tym Bespoke - wyposażone są w silnik Digital Inverter, który jest gwarancją 10-letniej niezawodnej i cichej pracy.

Aby wspierać użytkowników w ich zrównoważonym życiu, którego elementem jest bardziej świadome zużycie prądu, Samsung nawiązał współpracę z Q CELLS, dzięki któremu SmartThings Energy oferuje nową funkcję Zero Energy Home Integration********. Prezentuje ona dane dotyczące wytwarzania i przechowywania energii pobierane z paneli słonecznych i systemów gromadzenia prądu, by pomóc użytkownikom uzyskać energetyczną samowystarczalność.

 

 

Więcej informacji o przyjaznych dla środowiska inicjatywach Samsung znaleźć można na stronie Samsung.com.

 

*Badanie przeprowadzone dla firmy Samsung przez agencję ARC Rynek i Opinia. Badanie zostało zrealizowane w dniach 25.11.2020 do 2.12.2020 r. na reprezentatywnej grupie Polaków posiadających pralkę w gospodarstwie domowym N=1003 metodą wywiadów internetowych CAWI.

** Przetestowane zgodnie z IEC 60456-2010 / wsad 4 kg / pranie w niskiej temperaturze w programie Super Eco Wash (WF80F5E5U4W) w porównaniu z programem do prania bawełny 40°C bez EcoBubble™ (WF0702WKU). Indywidualne wyniki mogą się różnić.

*** Na podstawie raportu z testu Performance Lab przeprowadzonego przez Springboard Engineering z użyciem pasków EMPA, badającego różnice między działaniem na materiał z poliestru roztworu zwykłego środka piorącego a technologii bąbelków bez działania mechanicznego. Indywidualne wyniki mogą się różnić.

**** Na podstawie badań Intertek: seria WW8000T vs. WW6500K. Skrócenie czasu prania o 50% oraz zmniejszenie zużycia energii o 20% (40°C, połowa załadunku), przy założeniu wydajności prania ±5%.

***** Drzwi otwierają się, jeśli temperatura wewnątrz bębna nie przekracza 50℃.

****** Dotyczy modeli RB38A7B6AAP (klasa A) i RB38A7B6BAP (klasa B)w przypadku linii lodówek Bespoke oraz m.in. modeli WW90T954ASX (klasa A) i WW80T754ABH (klasa B) w przypadku pralek.

******* Od pierwszej połowy 2022 r. dostępne w Wielkiej Brytanii, od drugiej połowy 2022 r. w Niemczech, a od 2023 r. w USA.


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.