Komunikaty PR

Miejska przystań

2022-01-24  |  21:35
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Zapytani o oczekiwania, co do projektu wnętrz właściciele jednogłośnie oświadczyli „żeby chciało się przyjeżdżać”. Miało być przytulnie i domowo. Biorąc pod uwagę sugestie inwestorów, architektka stworzyła przyjazną do życia przestrzeń w stylu współczesnym. Proste formy, naturalne materiały utrzymane w kolorach ziemi i optymalne wykorzystanie przestrzeni dało pożądany efekt. Apartament składa się z salonu z aneksem kuchennym, łazienki, sypialni i pokoju dzieci. Ze względu na ograniczenia powierzchni wykorzystano maksymalnie każdy centymetr.

Gra salonowa

Od wejścia prowadzi korytarz, płynnie przechodzący w kuchnię, która otwiera się na salon. Wzrok przykuwa ściana obłożona okładziną z forniru, nawiązująca odcieniem do górnych frontów kuchennej zabudowy. Tuż przy niej stanął stół jadalniany z krzesłami w stylu lat 60. tych. Cienkie, czarne, ukośne nóżki nadają meblom lekkości i idealnie korespondują z sąsiadującym ażurowym regałem z metalu, który stanowi oryginalne przepierzenie pomiędzy kuchnią a salonem. Za nim ukrywa się sofa. Miękka, niesamowicie wygodna, jest ulubionym miejscem właścicieli, którzy chętnie spędzają tu wolny czas po pracy. Ścianę za kanapą zdobi ryflowana tapeta w odcieniach chłodnego beżu. Udało się też w przestrzeń między nimi wkomponować podręczną półką na książki, na której zadomowił się sympatyczny jamnik. Ważną rolę w projekcie pełni także oświetlenie. Rożne rodzaje lamp i punktów świetlnych tworzą nastrojowe iluminacje.

Na dobry sen

Sypialnia znajduje się za lustrzanymi drzwiami. Utrzymana w odcieniach bieli i jasnego drewna z delikatnymi akcentem pudrowego różu, jest przyjemnym miejscem wypoczynku. Zaprojektowana zabudowa okalająca łóżko mieści w sobie pojemne szafki i schowki. Ryflowania, w tym wypadku na frontach, są znakiem charakterystycznym tego apartamentu. Pojawiły się również na tapecie w salonie, odnajdziemy je też w łazience.

Pokój dzieci jest zarazem miejscem do spania, jak i gabinetem. Dwa zestawione ze sobą łóżka, nad którymi rozpościera się cały świat, sąsiadują z zabudową meblową, w której ukryta jest szafa i biurko. Młodzież może po szkole przyjść i od razu odrobić lekcje, zanim wszyscy razem pojadą do domu pod miastem.

Codzienna odnowa

Minimalizm i proste formy widoczne są również w łazience. Czarny gres, przypominający marmur, został zestawiony z drewnopodobną płytką o ryflowanej teksturze, znanej już z sypialni. Taki sam wzór ma szafka pod umywalką. Czarna armatura dodaje wnętrzu elegancji i charakteru. Podobnie jak w salonie, architekta zastosowała tu wiele rożnych punktów świetlnych, które można dowolnie komponować ze sobą, tworząc uroczy klimat do kąpieli.

Projekt: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz

https://www.miskiewiczdesign.pl

Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.