Komunikaty PR

Mieszkanie z garażem - ile kosztuje i czy się opłaca

2020-03-26  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adrianna Nowak
agencja widoczni

Złotowska
60-189 Poznań
adrianna.nowak|widoczni.pl| |adrianna.nowak|widoczni.pl
+48 61 224 83 26
www.widoczni.com

Planujesz zakup mieszkania z rynku pierwotnego? Wielu deweloperów oprócz samego lokalu mieszkalnego oferuje także możliwość zakupu części dodatkowych - np. miejsca parkingowego lub garażu. Czy warto je kupować razem z mieszkaniem czy lepiej zdecydować się na wynajem? Zachęcamy do lektury.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego - czy warto dopłacać za powierzchnię dodatkową?

Powierzchnia dodatkowa, czyli komórki lokatorskie, miejsca postojowe w hali i na zewnątrz, a także garaże, to przestrzeń, którą deweloper sprzedaje razem z mieszkaniem - zakupić ją mogą wyłącznie przyszli właściciele mieszkań w konkretnej inwestycji. Czy to się opłaca? Tak. Po pierwsze, znacznie podnosi wartość mieszkania (zarówno w kontekście wynajmu, jak i ewentualnej sprzedaży), a po drugie, w perspektywie długoterminowej jest tańsze niż wynajem. Popyt na powierzchnię dodatkową jest spory - prawie każde gospodarstwo domowe dysponuje przynajmniej jednym samochodem - garażowanie go w osobnym pomieszczeniu lub podziemnej hali garażowej to spore udogodnienie.

Klienci coraz częściej rozważając zakup nieruchomości pytają już nie tylko o dostępność miejsc postojowych dla aut, ale i o osobne garaże. Podążając za potrzebami konsumentów w PB Lechbud oferujemy możliwość dokupienia garażu do mieszkania. 

Joanna Jakubowska, PB Lechbud

Powierzchni dodatkowych jest zwykle mniej niż lokali, niektórzy deweloperzy zastrzegają sobie, że zakup miejsca jest obligatoryjny do wybranych apartamentów. Dla powierzchni dodatkowych dostępnych w puli sprzedaży, zarówno przy zakupie miejsca postojowego, jak i  garaży, często panuje zasada kto pierwszy ten lepszy.

Mieszkanie z miejscem postojowym czy garażem?

Zastanawiasz się, czy lepiej kupić mieszkanie z przynależnym mu miejscem postojowym czy z osobnym garażem? 

Miejsce postojowe przypisane do mieszkania to ułatwienie, pewność, że nie trzeba codziennie szukać bezpiecznego miejsca do zaparkowania samochodu w pobliżu, ani zostawiać auta 3 przecznice od mieszkania. Garaż to jeszcze lepsze rozwiązanie, bo zapewnia nie tylko zadaszone miejsce dla auta (lub dwóch), ale także dodatkową przestrzeń na sprzęt - rowery, kosiarkę czy po prostu sezonowe rzeczy. Jest też dużo bezpieczniejszy niż miejsce postojowe w otwartej hali garażowej - dostęp do niego ma wyłącznie właściciel.

Ile kosztuje garaż?

Cena obu rozwiązań uzależniona jest od lokalizacji inwestycji, a więc i dostępności publicznych miejsc do zaparkowania autem pod chmurką, a także miasta oraz dewelopera. Często jednak różnica pomiędzy ceną 2 miejsc parkingowych a ceną osobnego garażu na 2 samochody jest niewielka. To ważna kalkulacja, bo garaż bez wątpienia jest bezpieczniejszy i posiada dużo więcej możliwości wykorzystania.

Zakup garażu na wynajem - czy to dobry pomysł?

Zakup mieszkania z garażem to świetne rozwiązanie także dla osób, które aktualnie nie posiadają auta lub kupują mieszkanie z myślą o wynajmie. Dodatkowa przestrzeń posłużyć może jako pomieszczenie gospodarcze. Można również rozważyć czasowy (lub stały) wynajem dodatkowej powierzchni, a w przypadku zakupu mieszkania z myślą o jego wynajmowaniu - rozdzieleniu nieruchomości i garażu lub wynajmu obu powierzchni w pakiecie.

Sam wynajem garażu nie przyniesie co prawda wysokich zysków, ale przyspieszy zwrot inwestycji, jeśli nie mamy na nią aktualnie zapotrzebowania. Czy warto kupować garaż? Rosnące ceny tego typu powierzchni zarówno w kontekście zakupu, jak i wynajmu, sugerują że tak.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: agencja widoczni
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.