Komunikaty PR

Mieszkanie z garażem - ile kosztuje i czy się opłaca

2020-03-26  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adrianna Nowak
agencja widoczni

Złotowska
60-189 Poznań
adrianna.nowak|widoczni.pl| |adrianna.nowak|widoczni.pl
+48 61 224 83 26
www.widoczni.com

Planujesz zakup mieszkania z rynku pierwotnego? Wielu deweloperów oprócz samego lokalu mieszkalnego oferuje także możliwość zakupu części dodatkowych - np. miejsca parkingowego lub garażu. Czy warto je kupować razem z mieszkaniem czy lepiej zdecydować się na wynajem? Zachęcamy do lektury.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego - czy warto dopłacać za powierzchnię dodatkową?

Powierzchnia dodatkowa, czyli komórki lokatorskie, miejsca postojowe w hali i na zewnątrz, a także garaże, to przestrzeń, którą deweloper sprzedaje razem z mieszkaniem - zakupić ją mogą wyłącznie przyszli właściciele mieszkań w konkretnej inwestycji. Czy to się opłaca? Tak. Po pierwsze, znacznie podnosi wartość mieszkania (zarówno w kontekście wynajmu, jak i ewentualnej sprzedaży), a po drugie, w perspektywie długoterminowej jest tańsze niż wynajem. Popyt na powierzchnię dodatkową jest spory - prawie każde gospodarstwo domowe dysponuje przynajmniej jednym samochodem - garażowanie go w osobnym pomieszczeniu lub podziemnej hali garażowej to spore udogodnienie.

Klienci coraz częściej rozważając zakup nieruchomości pytają już nie tylko o dostępność miejsc postojowych dla aut, ale i o osobne garaże. Podążając za potrzebami konsumentów w PB Lechbud oferujemy możliwość dokupienia garażu do mieszkania. 

Joanna Jakubowska, PB Lechbud

Powierzchni dodatkowych jest zwykle mniej niż lokali, niektórzy deweloperzy zastrzegają sobie, że zakup miejsca jest obligatoryjny do wybranych apartamentów. Dla powierzchni dodatkowych dostępnych w puli sprzedaży, zarówno przy zakupie miejsca postojowego, jak i  garaży, często panuje zasada kto pierwszy ten lepszy.

Mieszkanie z miejscem postojowym czy garażem?

Zastanawiasz się, czy lepiej kupić mieszkanie z przynależnym mu miejscem postojowym czy z osobnym garażem? 

Miejsce postojowe przypisane do mieszkania to ułatwienie, pewność, że nie trzeba codziennie szukać bezpiecznego miejsca do zaparkowania samochodu w pobliżu, ani zostawiać auta 3 przecznice od mieszkania. Garaż to jeszcze lepsze rozwiązanie, bo zapewnia nie tylko zadaszone miejsce dla auta (lub dwóch), ale także dodatkową przestrzeń na sprzęt - rowery, kosiarkę czy po prostu sezonowe rzeczy. Jest też dużo bezpieczniejszy niż miejsce postojowe w otwartej hali garażowej - dostęp do niego ma wyłącznie właściciel.

Ile kosztuje garaż?

Cena obu rozwiązań uzależniona jest od lokalizacji inwestycji, a więc i dostępności publicznych miejsc do zaparkowania autem pod chmurką, a także miasta oraz dewelopera. Często jednak różnica pomiędzy ceną 2 miejsc parkingowych a ceną osobnego garażu na 2 samochody jest niewielka. To ważna kalkulacja, bo garaż bez wątpienia jest bezpieczniejszy i posiada dużo więcej możliwości wykorzystania.

Zakup garażu na wynajem - czy to dobry pomysł?

Zakup mieszkania z garażem to świetne rozwiązanie także dla osób, które aktualnie nie posiadają auta lub kupują mieszkanie z myślą o wynajmie. Dodatkowa przestrzeń posłużyć może jako pomieszczenie gospodarcze. Można również rozważyć czasowy (lub stały) wynajem dodatkowej powierzchni, a w przypadku zakupu mieszkania z myślą o jego wynajmowaniu - rozdzieleniu nieruchomości i garażu lub wynajmu obu powierzchni w pakiecie.

Sam wynajem garażu nie przyniesie co prawda wysokich zysków, ale przyspieszy zwrot inwestycji, jeśli nie mamy na nią aktualnie zapotrzebowania. Czy warto kupować garaż? Rosnące ceny tego typu powierzchni zarówno w kontekście zakupu, jak i wynajmu, sugerują że tak.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: agencja widoczni
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji Biuro prasowe
2024-07-12 | 13:00

Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji

Firma Purmo jako lider rynkowy stale opracowuje i wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania dla instalatorów, zapewniające najwyższą jakość, bezpieczeństwo instalacji i szybkość
Dom Rozwiązania elewacyjne dla wymagających
2024-07-11 | 14:00

Rozwiązania elewacyjne dla wymagających

Malowanie fasady to nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny proces. Trudno więc dziwić się, że przeprowadzany jest zwykle raz na kilkanaście lat. Aby zachować estetyczną fasadę na
Dom Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz
2024-07-11 | 11:00

Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz

Zdarzają się w świecie architektury – zarówno polskiej, jak i zagranicznej – zgrane duety. Czasami są to partnerzy życiowi, czasami pary rodzic-dziecko. Nie przychodzi mi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.