Komunikaty PR

Miks Japonii ze Skandynawią w Kołobrzegu

2022-12-14  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Odwiedzane dziś mieszkanie mieści się na poddaszu jednej z urokliwych kamienic w Kołobrzegu. Z okien rozpościera się widok na Stare Miasto, zabytkowe budowle, przepiękną katedrę oraz urokliwe wąskie uliczki. Widok urozmaicają kameralne kawiarenki, gdzie można się zatrzymać i w spokoju podziwiać wyjątkowy charakter tego miejsca. Projekt wnętrz, będący nawiązaniem do estetyki kraju Kwitnącej Wiśni i minimalizmu Północy, i to dzieło zespołu Karoliny Burzyńskiej, właścicielki znanej kołobrzeskiej pracowni Projektive Architekci. Przestrzeń, światło, naturalne materiały i dobry design budują tu idylliczny klimat, sprzyjający kontemplacji i wypoczynkowi.

Zastane przed remontem poddasze budziło we właścicielach duże emocje. Z jednej strony zachwycało światłem, przestronnością i widokami z okien. Z drugiej strony uroku nie dodawały małe, niefunkcjonalne pomieszczenia, połączone długim korytarzem. Architektki Studio Projektive: Karolina Wilgucka - Burzyńska, Kaja Juszczyńska i Izabela Maciejewska – Gałaś, stanęły przed niełatwym zadaniem poprawy układu funkcjonalnego oraz próbą zamknięcia światła i przestrzeni w jedną, estetyczną ramę, przy jednoczesnym zachowaniu aranżacji odpowiadającej wyobrażeniom inwestorów. Zastosowane propozycje stylistyczne zachwyciły właścicieli charakterystyczną dla stylu japandi formą i funkcjonalnością. Po modzie na bogate, pełne bibelotów wnętrza, przyszedł czas na wnętrza sprzyjające wyciszeniu. Jasną, rozświetloną przestrzeń urządzono najpotrzebniejszymi meblami, bez nadmiaru dekoracyjnych detali i krzykliwych kolorów. Wybrana paleta barw to szeroki wachlarz odcieni bieli, beżu i szarości, które ociepla naturalne, jasne drewno.

Projekt obejmował wszystkie etapy: od wstępnej rozmowy, przez koncepcję i pracę z wizualizacjami po projekt techniczny wszystkich zaprojektowanych elementów (mebli, zabudów oraz rozwiązań technicznych) wraz nadzorem autorskim. Wnętrza zachwycają od wejścia spokojnym i wyrafinowanym charakterem. Proste formy i szlachetne materiały, takie jak drewno oraz kamień, nadają mieszkaniu niepowtarzalny klimat. Kolor został tu użyty nieśmiało i powściągliwe, a zastosowane materiały odznaczają się wysoką jakością. We wszystkich pomieszczeniach panuje nastrój odprężenia i wypoczynku.

W salonie stanęła nieziemsko wygodna szara sofa modułowa Karato polskiego producenta Gala Collezione ze stolikiem kawowym w neutralnych kolorach. Jedynym akcentem barwnym jest oryginalny tkany dywan z nieco przytłumionym żółto-różowym wzorem. Obłe kształty lamp zmiękczają strzelistość pomieszczenia pod stromym dachem, a drewniana, naturalna podłoga dodaje przytulności. Cały salon otoczony jest niską zabudowa pod oknem, która służy jako półka na dekoracje, obrazy i kwiaty lub miejsce do siedzenia.

Salon łączy się bezpośrednio z kuchnią, która jest umiejscowiona wokół komina. Wysokie zabudowy podkreślają tu kształt i skalę pomieszczeń. Druga część mieszkania to łazienka i sypialnia zaprojektowane komfortowo w duchu skandynawskiego hygge. Łazienka została wykończona płytkami w szarych i białych kolorach. Drewniane zabudowy meblowe łagodnie ocieplają to przyjemne dla oka wnętrze.

Wystrój sypialni pozwala wyciszyć się i odnaleźć wewnętrzną harmonię. Graficzne fronty szaf stanowią piękne tło do zagłówka, za którym także mieszczą się półki. Po drugiej stronie łóżka znalazło się miejsce na bibliotekę i miejsce do pracy. Pomieszczenia łączy korytarz, będący fragmentem salonu i kuchni. To już nie tylko strefa komunikacyjna, ale miejsce do poczytania przy oknie, galeria obrazów i sprytnie ukryte w zabudowach szafy. Intymności i tajemniczości mieszkaniu nadają niezwykłe obrazy Katarzyny Gauer, które doskonale podkreślają harmonię i łagodność zaprojektowanej przestrzeni.

www.GalaMeble.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.