Komunikaty PR

Miloni - stoły zakorzenione w naturze

2021-12-22  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Prawdziwe piękno powstaje dzięki pasji tworzenia, a  MILONI z drewna potrafi wydobyć to, co najlepsze. Zlokalizowaną w samym sercu Kaszub polską manufakturę, prowadzoną przez Mateusza Nowotnika wraz z żoną Magdą,  poznaliśmy dzięki wytwarzanym ręcznie stołom, krzesłom, biurkom i komodom. Wybrane modele uhonorowano już nagrodami Dobrego Wzoru i Diamentu Meblarstwa, a  w tym roku kolekcję TUO, projektu Tomka Rygalika, wyróżniono nagrodą Must Have w plebiscycie Łódź Design Festival. Duża popularność MILONI wśród rodzimych architektów, to  przede wszystkim zasługa oryginalnego wzornictwa, funkcjonalności i doskonałej jakości.

Iść za głosem serca

„Życie toczy się przy stole, postaw na jego jakość” – to myśl, która przez kilka lat działalności Miloni na polskim rynku, zdążyła stać się jej mottem. Początki firmy wyrosły z miłości do pracy z drewnem i czasu poświęconego na naukę stolarstwa. Obróbka drewna to w końcu prawdziwa sztuka. Kiedy w 1989 r. ojciec Mateusza, Mirosław, postanowił przenieść się wraz z rodziną na Kaszuby i otworzyć własną stolarnię, pragnął dowieść, że warto podążać za głosem serca i spełniać swoje marzenia, a drewno było zawsze w centrum zainteresowań i utrzymania rodziny. Mateusz,  wychowując się w środku lasu i podglądając pracę w stolarni ojca, postanowił podtrzymać rodzinną tradycję i założył firmę produkującą stoły z drewna. Dziś, wraz z żoną Magdą, budują markę MILONI, opierając ją o najwyższej klasy kunszt rzemiosła stolarskiego i nowoczesne wzornictwo.

– Meble Miloni tworzone są z myślą o jak najlepszej jakości, trwałości i dbałości o środowisko. Wierzymy, że wysoka jakość to komfort dla klienta i szacunek do natury. Pragniemy, by nasze stoły służyły przez wiele lat, a nawet pokoleń” – mówi Mateusz Nowotnik i dodaje: „To właśnie umiejętność dopasowywania się do potrzeb rynku oraz zmieniających się wymagań klientów, ale  również  pasja i wiedza tworzących MILONI ludzi, pozwoliła nam na szybki rozwój, poparty zaufaniem zarówno branży profesjonalistów, jak i odbiorców indywidualnych. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że sukces MILONI jest konsekwencją wielu drobnych i tych większych kroków w kierunku patrzenia na to co robimy oczami klienta.  Staramy się działać tak, by nasi klienci po wstawieniu mebla MILONI do swoich domów, mogli powiedzieć „właśnie o takim marzyliśmy”. Nasz design i funkcjonalność oddajemy w ręce najlepszych  w kraju. Nawiązaliśmy współpracę z Tomkiem Rygalikiem, który zaprojektował dla nas kolekcję TUO, a obecnie pracujemy and nowościami na wiosnę 2022r.

Dialog z nowoczesnością

Realizacja planów biznesowych MILONI niezmiennie oparta jest o podstawowe założenia firmy i wartości, które przyświecają jej od początku istnienia: profesjonalizm, jakość, otwartość, odpowiedzialność, ale przede wszystkim niezmienna ekscytacja podczas pracy z wyjątkowym surowcem. Produkcja tego rodzaju stołów przypomina prawdziwy zawód artysty, z wykorzystaniem różnorodnych technik stolarskich. Nie ma przecież szlachetniejszego materiału do produkcji mebli, niż drewno pochodzące z serca lasu. Rzemiosło przez lata nie zmieniło się co do założeń, natomiast  nowoczesny park maszynowy  pozwala obrabiać drewno wydajnie i precyzyjnie. W MILONI młodzi uczą się rzemiosła od profesjonalistów, z którymi pracują ramię w ramię, podglądając tajniki stolarskiego fachu. Wszystkie produkty mają możliwość personalizacji pod konkretne życzenia klientów, zarówno w rozmiarze, jak i w wybarwieniu.

Tworząc nowoczesne stoły, MILONI zawsze stara się eksponować wyjątkowe walory drewna. Stawia na dobre wzornictwo, będące połączeniem długowieczności i elegancji w każdym, nawet najmniejszym detalu. Dzięki temu tworzy unikalne meble, doskonaląc proces ich powstawania. Każdy produkt, w tym znane kolekcje TUO, AVANGARDE, BLOX, DECO czy FRAME, są starannie opracowanym kawałkiem natury. Widać w nich pełną kontrolę nad procesem tworzenia: od projektu, przez kłodę drewna po finalny mebel. Nawet najbardziej wyszukane technologie i najnowocześniejsze maszyny nigdy nie zastąpią jednak wiedzy zdobywanej przez lata pracy z wymagającym materiałem, jakim jest naturalne drewno dębowe. W rękach doświadczonych pasjonatów, zmienia się w wyjątkowe przedmioty codziennego użytku. W efekcie powstają meble, przy których tworzą się wspomnienia.

www.miloni.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Problemy społeczne

Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways​ wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.