Komunikaty PR

Miloni - stoły zakorzenione w naturze

2021-12-22  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Prawdziwe piękno powstaje dzięki pasji tworzenia, a  MILONI z drewna potrafi wydobyć to, co najlepsze. Zlokalizowaną w samym sercu Kaszub polską manufakturę, prowadzoną przez Mateusza Nowotnika wraz z żoną Magdą,  poznaliśmy dzięki wytwarzanym ręcznie stołom, krzesłom, biurkom i komodom. Wybrane modele uhonorowano już nagrodami Dobrego Wzoru i Diamentu Meblarstwa, a  w tym roku kolekcję TUO, projektu Tomka Rygalika, wyróżniono nagrodą Must Have w plebiscycie Łódź Design Festival. Duża popularność MILONI wśród rodzimych architektów, to  przede wszystkim zasługa oryginalnego wzornictwa, funkcjonalności i doskonałej jakości.

Iść za głosem serca

„Życie toczy się przy stole, postaw na jego jakość” – to myśl, która przez kilka lat działalności Miloni na polskim rynku, zdążyła stać się jej mottem. Początki firmy wyrosły z miłości do pracy z drewnem i czasu poświęconego na naukę stolarstwa. Obróbka drewna to w końcu prawdziwa sztuka. Kiedy w 1989 r. ojciec Mateusza, Mirosław, postanowił przenieść się wraz z rodziną na Kaszuby i otworzyć własną stolarnię, pragnął dowieść, że warto podążać za głosem serca i spełniać swoje marzenia, a drewno było zawsze w centrum zainteresowań i utrzymania rodziny. Mateusz,  wychowując się w środku lasu i podglądając pracę w stolarni ojca, postanowił podtrzymać rodzinną tradycję i założył firmę produkującą stoły z drewna. Dziś, wraz z żoną Magdą, budują markę MILONI, opierając ją o najwyższej klasy kunszt rzemiosła stolarskiego i nowoczesne wzornictwo.

– Meble Miloni tworzone są z myślą o jak najlepszej jakości, trwałości i dbałości o środowisko. Wierzymy, że wysoka jakość to komfort dla klienta i szacunek do natury. Pragniemy, by nasze stoły służyły przez wiele lat, a nawet pokoleń” – mówi Mateusz Nowotnik i dodaje: „To właśnie umiejętność dopasowywania się do potrzeb rynku oraz zmieniających się wymagań klientów, ale  również  pasja i wiedza tworzących MILONI ludzi, pozwoliła nam na szybki rozwój, poparty zaufaniem zarówno branży profesjonalistów, jak i odbiorców indywidualnych. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że sukces MILONI jest konsekwencją wielu drobnych i tych większych kroków w kierunku patrzenia na to co robimy oczami klienta.  Staramy się działać tak, by nasi klienci po wstawieniu mebla MILONI do swoich domów, mogli powiedzieć „właśnie o takim marzyliśmy”. Nasz design i funkcjonalność oddajemy w ręce najlepszych  w kraju. Nawiązaliśmy współpracę z Tomkiem Rygalikiem, który zaprojektował dla nas kolekcję TUO, a obecnie pracujemy and nowościami na wiosnę 2022r.

Dialog z nowoczesnością

Realizacja planów biznesowych MILONI niezmiennie oparta jest o podstawowe założenia firmy i wartości, które przyświecają jej od początku istnienia: profesjonalizm, jakość, otwartość, odpowiedzialność, ale przede wszystkim niezmienna ekscytacja podczas pracy z wyjątkowym surowcem. Produkcja tego rodzaju stołów przypomina prawdziwy zawód artysty, z wykorzystaniem różnorodnych technik stolarskich. Nie ma przecież szlachetniejszego materiału do produkcji mebli, niż drewno pochodzące z serca lasu. Rzemiosło przez lata nie zmieniło się co do założeń, natomiast  nowoczesny park maszynowy  pozwala obrabiać drewno wydajnie i precyzyjnie. W MILONI młodzi uczą się rzemiosła od profesjonalistów, z którymi pracują ramię w ramię, podglądając tajniki stolarskiego fachu. Wszystkie produkty mają możliwość personalizacji pod konkretne życzenia klientów, zarówno w rozmiarze, jak i w wybarwieniu.

Tworząc nowoczesne stoły, MILONI zawsze stara się eksponować wyjątkowe walory drewna. Stawia na dobre wzornictwo, będące połączeniem długowieczności i elegancji w każdym, nawet najmniejszym detalu. Dzięki temu tworzy unikalne meble, doskonaląc proces ich powstawania. Każdy produkt, w tym znane kolekcje TUO, AVANGARDE, BLOX, DECO czy FRAME, są starannie opracowanym kawałkiem natury. Widać w nich pełną kontrolę nad procesem tworzenia: od projektu, przez kłodę drewna po finalny mebel. Nawet najbardziej wyszukane technologie i najnowocześniejsze maszyny nigdy nie zastąpią jednak wiedzy zdobywanej przez lata pracy z wymagającym materiałem, jakim jest naturalne drewno dębowe. W rękach doświadczonych pasjonatów, zmienia się w wyjątkowe przedmioty codziennego użytku. W efekcie powstają meble, przy których tworzą się wspomnienia.

www.miloni.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.