Miloni - stoły zakorzenione w naturze
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro@okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Prawdziwe piękno powstaje dzięki pasji tworzenia, a MILONI z drewna potrafi wydobyć to, co najlepsze. Zlokalizowaną w samym sercu Kaszub polską manufakturę, prowadzoną przez Mateusza Nowotnika wraz z żoną Magdą, poznaliśmy dzięki wytwarzanym ręcznie stołom, krzesłom, biurkom i komodom. Wybrane modele uhonorowano już nagrodami Dobrego Wzoru i Diamentu Meblarstwa, a w tym roku kolekcję TUO, projektu Tomka Rygalika, wyróżniono nagrodą Must Have w plebiscycie Łódź Design Festival. Duża popularność MILONI wśród rodzimych architektów, to przede wszystkim zasługa oryginalnego wzornictwa, funkcjonalności i doskonałej jakości.
Iść za głosem serca
„Życie toczy się przy stole, postaw na jego jakość” – to myśl, która przez kilka lat działalności Miloni na polskim rynku, zdążyła stać się jej mottem. Początki firmy wyrosły z miłości do pracy z drewnem i czasu poświęconego na naukę stolarstwa. Obróbka drewna to w końcu prawdziwa sztuka. Kiedy w 1989 r. ojciec Mateusza, Mirosław, postanowił przenieść się wraz z rodziną na Kaszuby i otworzyć własną stolarnię, pragnął dowieść, że warto podążać za głosem serca i spełniać swoje marzenia, a drewno było zawsze w centrum zainteresowań i utrzymania rodziny. Mateusz, wychowując się w środku lasu i podglądając pracę w stolarni ojca, postanowił podtrzymać rodzinną tradycję i założył firmę produkującą stoły z drewna. Dziś, wraz z żoną Magdą, budują markę MILONI, opierając ją o najwyższej klasy kunszt rzemiosła stolarskiego i nowoczesne wzornictwo.
– Meble Miloni tworzone są z myślą o jak najlepszej jakości, trwałości i dbałości o środowisko. Wierzymy, że wysoka jakość to komfort dla klienta i szacunek do natury. Pragniemy, by nasze stoły służyły przez wiele lat, a nawet pokoleń” – mówi Mateusz Nowotnik i dodaje: „To właśnie umiejętność dopasowywania się do potrzeb rynku oraz zmieniających się wymagań klientów, ale również pasja i wiedza tworzących MILONI ludzi, pozwoliła nam na szybki rozwój, poparty zaufaniem zarówno branży profesjonalistów, jak i odbiorców indywidualnych. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że sukces MILONI jest konsekwencją wielu drobnych i tych większych kroków w kierunku patrzenia na to co robimy oczami klienta. Staramy się działać tak, by nasi klienci po wstawieniu mebla MILONI do swoich domów, mogli powiedzieć „właśnie o takim marzyliśmy”. Nasz design i funkcjonalność oddajemy w ręce najlepszych w kraju. Nawiązaliśmy współpracę z Tomkiem Rygalikiem, który zaprojektował dla nas kolekcję TUO, a obecnie pracujemy and nowościami na wiosnę 2022r.
Dialog z nowoczesnością
Realizacja planów biznesowych MILONI niezmiennie oparta jest o podstawowe założenia firmy i wartości, które przyświecają jej od początku istnienia: profesjonalizm, jakość, otwartość, odpowiedzialność, ale przede wszystkim niezmienna ekscytacja podczas pracy z wyjątkowym surowcem. Produkcja tego rodzaju stołów przypomina prawdziwy zawód artysty, z wykorzystaniem różnorodnych technik stolarskich. Nie ma przecież szlachetniejszego materiału do produkcji mebli, niż drewno pochodzące z serca lasu. Rzemiosło przez lata nie zmieniło się co do założeń, natomiast nowoczesny park maszynowy pozwala obrabiać drewno wydajnie i precyzyjnie. W MILONI młodzi uczą się rzemiosła od profesjonalistów, z którymi pracują ramię w ramię, podglądając tajniki stolarskiego fachu. Wszystkie produkty mają możliwość personalizacji pod konkretne życzenia klientów, zarówno w rozmiarze, jak i w wybarwieniu.
Tworząc nowoczesne stoły, MILONI zawsze stara się eksponować wyjątkowe walory drewna. Stawia na dobre wzornictwo, będące połączeniem długowieczności i elegancji w każdym, nawet najmniejszym detalu. Dzięki temu tworzy unikalne meble, doskonaląc proces ich powstawania. Każdy produkt, w tym znane kolekcje TUO, AVANGARDE, BLOX, DECO czy FRAME, są starannie opracowanym kawałkiem natury. Widać w nich pełną kontrolę nad procesem tworzenia: od projektu, przez kłodę drewna po finalny mebel. Nawet najbardziej wyszukane technologie i najnowocześniejsze maszyny nigdy nie zastąpią jednak wiedzy zdobywanej przez lata pracy z wymagającym materiałem, jakim jest naturalne drewno dębowe. W rękach doświadczonych pasjonatów, zmienia się w wyjątkowe przedmioty codziennego użytku. W efekcie powstają meble, przy których tworzą się wspomnienia.
www.miloni.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
Adam Kszczot: Moja żona została mistrzynią świata w makijażu permanentnym. Trochę się też do tego przyczyniłem
W trakcie swojej kariery sportowej lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m odniósł wiele sukcesów i zdobył medale na najważniejszych międzynarodowych zawodach. Ale jak się okazuje, w domu nie jest jedynym mistrzem. Jego żona bowiem również może się poszczycić tytułem mistrzyni świata, ale nie w sporcie. Renata Kszczot specjalizuje się w microbladingu, czyli metodzie makijażu permanentnego brwi. Olimpijczyk jest niezwykle dumny z osiągnięć partnerki, wspiera ją i stwarza jej przestrzeń potrzebną do rozwijania pasji. W zamian za to ona wprowadza go w tajniki swojej pracy.
Gwiazdy
Iga Baumgart-Witan: Mama nie pozwoliła mi na udział w programie „Mistrzowskie pojedynki”. Zdecydowałam się i już pierwszego dnia marzyłam, żeby wrócić do domu
Biegaczka nie ukrywa, że miała kilka momentów zwątpienia w kwestii swojego udziału w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”. Po obejrzeniu zajawki zagranicznej edycji zrozumiała bowiem, jak wymagające mogą być konkurencje, i nie była do końca przekonana, czy sobie z nimi poradzi. Oliwy do ognia dolała jej mama, która absolutnie nie godziła się na ten wyjazd. Mimo wątpliwości Iga Baumgart-Witan postanowiła jednak stawić czoła trudnościom i zmierzyć się z wyczerpującymi wyzwaniami, ale jak zaznacza – nic za wszelką cenę.
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.