Komunikaty PR

Minimalistyczna sypialnia w kilku krokach

2022-02-24  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Szukasz pomysłów na wystrój sypialni? Zdecyduj się na minimalizm. Ten styl już od kilku sezonów utrzymuje się w designie i architekturze. Od uroczej pościeli i ciepłego drewna po naturalne oświetlenie – przekonaj się, jak stworzyć jasne i świeże pomieszczenie sprzyjające relaksowi.

Styl panujący we wnętrzach może mieć wpływ na uczucia i emocje danej osoby. Przykładowo spokój można uzyskać stosując odpowiednią kolorystykę ścian. Decydując się na wprowadzenie zmian w sypialni powinniśmy zwracać szczególną uwagę na atmosferę w niej panującą. To właśnie w tym pomieszczeniu śpimy, regenerujemy siły, dlatego powinna być prywatną oazą sprzyjającą odpoczynkowi. Taki efekt stworzysz kierując się zasadą „mniej znaczy więcej”.

Łóżko – centralny punkt minimalistycznej sypialni

W myśl tej zasady skup się na jakości, a nie ilości i przechowuj tylko niezbędne meble. Minimalizm będąc nie tylko określoną estetyką panującą we wnętrzach, ale także stylem życia, zachęca do samoograniczenia, dążenia do prostoty i umiaru. Jego głównym celem jest poszukiwanie harmonii, równowagi, wystrzeganie się konsumpcjonizmu oraz życie w duchu less waste. Towarzyszące minimalizmowi hasło „decluttering” czyli odgradzanie, zachęca do porządkowania przestrzeni i pozbycia się zbędnych przedmiotów. W związku z tym centralnym punktem sypialni powinno być łóżko. Wybierz do niego takie tekstylia, które nie zburzą harmonijnej całości, a raczej stworzą spójną całość. Kołdra i poduszka z linii Blommenslyst to ponadczasowe produkty o subtelnym, monochromatycznym, kwiatowym wzorze. Świetnie będą pasowały do osób ceniących ciepłe wnętrza dające poczucie bliskości z naturą. Produkty te charakteryzują się przyjemnym w dotyku poszyciem z mikrofibry oraz niezwykłą sprężystością uzyskaną dzięki wypełnieniu z włókien HCS wzbogaconych silikonem. Ich wysoka jakość i niezwykła popularność sprawiły, że zostały w 2021 roku nagrodzone tytułem Kobieca Marka Roku.

Minimalizm – jasność, neutralność, prostota

Minimalistyczne wnętrza nasycone są naturalnym światłem. Dzięki dużym oknom przestrzeń zostaje optycznie powiększona, a zarazem nabiera wyrazistości. Dla ochrony przed słońcem stosować można zasłony lub ewentualnie proste rolety. Wieczorem pomieszczenie doświetlić można sztucznym światłem o naturalnej barwie. Bardzo popularnym rozwiązaniem są listy z wieloma punktami świetlnymi oraz dyskretne plafony. Co w przypadku panującej w pomieszczeniu kolorystyki? Odpowiedź jest prosta - należy sięgać po jednolite i neutralne tony. Przede wszystkim weź pod uwagę biel, beż, jasną szarość i brąz. Mimo tych surowych zasad styl ten nie musi być nudny i monochromatyczny. Klucz do sukcesu tkwi w odpowiednim wyważeniu proporcji między główną ideą, a elementami dekoracyjnymi. Dodatki należy wybierać takie, aby wprowadzały spokój, ukojenie oraz ciepło. Ciekawym akcentem będą drewniane lub rattanowe meble, bujna roślinność w plecionych koszach czy wiklinowych doniczkach oraz bambusowe akcesoria. W ten sposób stworzysz ogólnie prostą przestrzeń. Minimalistyczna sypialnia z organicznymi dodatkami stanie się świątynią spokoju i kontemplacji, dzięki czemu pomoże oczyścić umysł z obowiązków i zmagań codziennego życia oraz pozytywnie przełoży się na zdrowe ciało i wypoczęty umysł!

5 kroków do minimalistycznej sypialni - podsumowanie

Minimalizm jest bardzo praktyczny. Jeśli zdecydowałeś się na jego wprowadzenie do swoich wnętrz pamiętaj o kilku poniższych zasadach:

  1. Im mniej znaczy więcej - usuń zbędne meble oraz dodatki. Pozostaw tylko te z których najczęściej korzystasz.
  2. Liczy się jakość - inwestuj w meble i tekstylia sypialniane, w tym kołdry i poduszki, wykonane
    z wysokiej jakości materiałów.
  3. Kluczem jest prostota - unikaj mocnych wzorów i ciężkich dekoracji. Wybieraj proste
    i jednolite zdobienia, które stworzą jednolitą całość.
  4. Niech stanie się światłość - spraw, aby Twoja sypialnia promieniowała naturalnym blaskiem światła dziennego lub sztucznym o ciepłej barwie.
  5. Jasność i harmonia - omijaj nasycone barwy i ciemne odcienie. Wybieraj raczej biel, beże
    i łagodną szarość.
  6. Bądź eko - wybieraj naturalne materiały (drewno, bambus, rattan). Pomieszczenie dodatkowo możesz udekorować bujną roślinnością.

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.