Komunikaty PR

Minimalizm najwyższej próby. Nowy stół BAO autorstwa Studio Rygalik dla Miloni

2022-07-12  |  16:45
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Studio Rygalik i Miloni połączyła pasja do świadomego tworzenia i szacunek do natury. To już druga, po TUO kolekcja, którą zaprojektował dla polskiej manufaktury Tomek Rygalik ze swoim zespołem. Dopracowana forma stołu w tym wypadku nie wymagała wielu ozdobników. Zgrabna, organiczna forma BAO broni się sama, nie przecząc jego znaczącym wymiarom i stabilności, którą udało się osiągnąć między innymi dzięki niespotykanej geometrii nóg o przekroju elipsy, których zwieńczeniem jest blat z litego drewna dębowego.

„Prostota jest szczytem wyrafinowania” – takie zdanie miał wypowiedzieć jeden z największych geniuszy ludzkości, Leonardo da Vinci. Z całą pewnością mistrz zasłynął przede wszystkim z praktycznych wynalazków. I chyba każdy zgodzi się z tym, że myśl ta jest wciąż  aktualna. Bo najpiękniejsze meble i przedmioty użytkowe, które zostają z nami na dłużej i na które zawsze patrzymy z przyjemnością, to rzeczy genialne w swojej prostocie. Pasją polskiej marki Miloni jest tworzenie dobrze zaprojektowanych i wykonanych mebli. Miloni charakteryzują jasne priorytety: naturalne drewno i najwyższa jakość. Manufaktura działa zgodnie z zasadą, że meble powinny nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim dobrze służyć swoim użytkownikom. Z tego powodu proces produkcyjny opracowany jest z dbałością o każdy szczegół, a do tworzenia koncepcji mebli zapraszani są najlepsi projektanci w branży.

Praktyczny i piękny, stół BAO jest demonstracją hasła „mniej znaczy więcej”. Został zaprojektowany w sześciu wariantach kolorystycznych oraz czterech rozmiarach. Doprecyzowany w każdym szczególe, łatwy w użytkowaniu mechanizm pozwala na rozłożenie stołu i uzyskanie kolejnych czterech wielkości. Długość blatu niezwykle łatwo dostosować do spotkań w większym gronie. Studio Rygalik postawiło na niewidoczny system rozkładania. To estetyczne rozwiązanie nie wymaga dzielenia blatu. Odsunięcie go w jedną stronę, odsłania chowaną wkładkę, która wydłuża BAO nawet do 330 cm. Cienki blat nadaje meblowi lekkości. Niska oskrzynia daje najwięcej miejsca na nogi i podłokietniki ze wszystkich stołów rozkładanych, stół posiada też największą wkładkę w stosunku do wielkości stołu nierozłożonego.

Autorem projektu jest Tomek Rygalik - wykładowca, kurator i doktor sztuki, który w 2006 r. założył Studio Rygalik. Poza Miloni, projektuje dla takich firm, jak Moroso, Noti, Comforty, Ghidini, Cappellini, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken i Ikea. Dyrektor kreatywny wiodących marek współpracuje także z wieloma renomowanymi instytucjami kultury. Pełnił funkcję architekta polskiej prezydencji w Radzie UE. Wiele z jego projektów znajduje się w kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie. Założył markę TRE Product, a od 2016 roku współtworzy społeczność DesignNature i kampus kreatywny w Sobolach. Prowadzone przez niego i Gosię Rygalik Studio Rygalik, reprezentuje i propaguje świadomy sposób myślenia o projektowaniu. Prace studia skoncentrowane są na projektowaniu wobec wyzwań współczesności. Studio Rygalik realizuje kompleksowe projekty o różnorodnym charakterze, z uwzględnieniem działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialnej konsumpcji dóbr materialnych i zasobów naszej planety. Spektrum realizowanych przedsięwzięć jest bardzo szerokie – od projektowania, rozwoju i wdrożenia produktu, poprzez projekty przestrzeni publicznych i komercyjnych, realizacje site-specific, design & build, aż po produkcję limitowanych serii, a także eksperymentalne obiekty, kompleksowe doznania oraz warsztaty.

www.miloni.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.