Moc z designu - nowoczesne dachy solarne MyRoof w ofercie 4D Grupa
Przez setki lat dach pełnił głównie funkcję ochronną, w warstwie wizualnej odpowiadał zaś na aktualnie panujące trendy architektoniczne. W obecnych czasach potrzebne są innowacyjne rozwiązania, uwzględniające poszanowanie środowiska naturalnego oraz aspekt ekonomiczny. Odpowiedź na te potrzeby stanowią integrujące funkcję fotowoltaiczną z funkcją pokrycia właściwego dachy solarne MyRoof. To kolejna nowość, która uzupełniła szeroki asortyment do budowy dachu sieci hurtowni 4D Grupa.
Dach, który chroni budynek przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych: śniegiem, deszczem, wiatrem, promieniowaniem słonecznym, to absolutna podstawa. Gwarantujące bezpieczeństwo pokrycie dachowe musi być jednak uzupełnione o dodatkowe atuty.
Nowatorski dach solarny MyRoof to rozwiązanie na obecne czasy, zapewniające niezależność energetyczną dla właściciela budynku, na którym dach MyRoof jest zainstalowany. Dodatkowo, innowacyjne rozwiązanie jest całkowicie bezobsługowe. Produkcja prądu odbywa się bez ingerencji człowieka. Tym, na co także warto zwrócić uwagę, jest aspekt rentowności. Niższe rachunki za prąd oraz możliwość planowania i kontrolowania budżetu domowego, są zwłaszcza dzisiaj - nie do przecenienia.
Dachy fotowoltaiczne MyRoof to piękno samo w sobie. Wszystkich estetów na pewno przekona ponadczasowy design efektownej tafli, pozbawionej aluminiowych ramek i widocznych ścieżek. Wysokiej klasy wzornictwo w połączeniu z nowoczesną technologią robią wrażenie nawet na najbardziej wymagających właścicielach budynków.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.