Modern glam. Nowoczesna elegancja według Musiał Studio
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Przestrzeń, w której żyjemy powinna sprzyjać wypoczynkowi i budowaniu pozytywnych relacji, nie tylko z otoczeniem, ale też samym sobą. Harmonijne, uporządkowane i bliskie naturze wnętrza pozwalają czuć się dobrze w domowym zaciszu. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę arch. Agnieszka Musiał-Chmielnik z Musiał Studio, Ambasadorka marki Geberit, która urządzając mieszkanie dla pary, postawiła na ponadczasowe drewno, ciepłe w odbiorze materiały i kolory oraz dodatki w stylu modern glam, które czynią przestrzeń przytulną, elegancką, a jednocześnie ponadczasową.
Motywem przewodnim aranżacji 70-metrowego mieszkania dla pary stał się fornir. Niezwykle elegancki, ponadczasowy, a przy tym nowoczesny podkreśla on główne założenia projektu. Inwestorzy chcieli bowiem, by ich przestrzeń do wspólnego życia z jednej strony nawiązywała do stylu kamienicznego, z drugiej zachowała nowoczesny charakter, wpisując się w infrastrukturę jednej z nowych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie. To właśnie ten szlachetny materiał, w ciemnym, klasycznym wybarwieniu stał się elementem spajającym urok dawnych wnętrz z nowoczesnością.
- Fornir jest materiałem uniwersalnym i ponadczasowym. Za jego pomocą można w sposób śmiały, a zarazem harmonijny łączyć zupełnie różne stylistyki. Tak było w tym przypadku. Ciemne wybarwienie drewna pozwoliło dodać aranżacji klasycznych tonów, a jego nowoczesne zastosowanie, w postaci dużych fornirowanych powierzchni, eksponując niepowtarzalny rysunek drewna, wniosło nutę współczesności. Dodatkowo drewno ma moc ocieplającą, co pozwoliło dodać wytwornemu wnętrzu odrobinę przytulności – opowiada arch. Agnieszka Musiał-Chmielnik.
Fornir w roli głównej
Salon połączony z aneksem kuchennym to minimalistyczna przestrzeń, gdzie aranżacyjnie główną rolę odgrywa zabudowa fornirowana przy strefie telewizyjnej. Wraz z wyłożoną tym samym materiałem ścianą w strefie wejścia, tworzy jednolitą płaszczyznę, pełniąc rolę minimalistycznej dekoracji. Z jednej strony bowiem pozostaje w tle, z drugiej jest najbardziej charakterystycznym elementem wystroju. Jego monochromatyczny charakter przełamuje szklana witrynka, która poza tym, że jest znaczącym elementem dekoracyjnym nawiązującym do klasycznych wnętrz, zapewnia też dodatkowe miejsce do przechowywania.
Na tym tle niezwykle elegancko prezentuje się wygodny narożnik z funkcją spania, który organizuje strefę wypoczynku. Utrzymany w jasnej tonacji kolorystycznej wraz z okrągłym eleganckim stołem w jaśniejszym kolorze drewna przełamuje, na zasadzie kontrastu, charakter aranżacji. Podobną rolę pełni zabudowa kuchenna, utrzymana w dwóch kolorach oraz czarne, zdecydowane detale.
Równie charakterystyczne zestawienia kolorystyczne odnajdziemy w sypialni. Tu najjaśniejszym elementem aranżacji jest łóżko tapicerowane w beżowej, przytulnej w odbiorze tkaninie. Jego nowoczesna forma efektownie odbija się w lustrzanych frontach szafy garderobianej, które ujęte zostały w fornirowane ramy. Ten sam materiał pojawia się także w strefie przeznaczonej do pracy, zamkniętej w funkcjonalnej zabudowie.
Ukryte funkcje
Na szczególną uwagę zasługuje łazienka. Do kamienicznego stylu nawiązuje mozaika na podłodze - inspirowana klasycznymi warszawskimi gorsecikami, utrzymana w tonach bieli i czerni oraz armatura w złotym kolorze. Uzupełniają ją beżowe dekory w strefie prysznica, która podobnie jak strefa WC wyróżnia się na tle białych ścian. Ta ostatnia śmiało nawiązuje do wystroju pozostałych pomieszczeń, w pełni eksponując urok fornirowanych powierzchni.
- Zabudowa stolarska to połączenie tonu kaszmirowego z fornirem. Zastosowany stelaż Geberit Duofix jest przykryty płytą fornirowaną, a dekoracyjny czarny przycisk spłukujący Geberit dobrze komponuje się z innymi ciemnymi elementami. Miska WC Geberit Smyle z Rimfree, która została wykorzystana w projekcie, jest krótsza od standardowych, dzięki czemu zaoszczędziliśmy kilka cm przestrzeni przed sprzętem i uniknęliśmy kolizji z otwieranymi frontami zabudowy stolarskiej. W strefie prysznica wykorzystano odpływ liniowy z firmy Geberit w kolorze szampańskim, który doskonale komponuje się ze złotymi dodatkami i armaturą. – wyjaśnia arch. Agnieszka Musiał-Chmielnik z Musiał Studio.
W projekcie rekomendowano dwie umywalki Geberit Variform, wpisujące się w nowoczesny charakter całego pomieszczenia.
Projekt: arch. Agnieszka Musiał-Chmielnik, założycielka Musiał Studio, Ambasadorka marki Geberit

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.