Modna strefa wypoczynku. Trendy na 2022 rok
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Nowy rok, nowe wnętrze - często z takim wyzwaniem rozpoczynamy kolejny rok kalendarzowy. Pilnie przeglądamy kolorowe magazyny i śledzimy nowinki na portalach wnętrzarskich. I nawet jeśli nie planujemy generalnego remontu, a jedynie szybką metamorfozę salonu czy sypialni, z niecierpliwością czekam na nowe trendy w urządzaniu. Co zatem będzie modne w aranżacji strefy wypoczynkowej w 2022 roku? Podpowiadają zaprzyjaźnieni z marką Nobonobo architekci wnętrz.
Pantone wyznacza kierunek
- Rok 2022 przywitaliśmy kolorem PANTONE 17-3938 Very Peri. Spokojny odcień fioletu wpadający w błękit, kojarzący się z fiołkami i lodami jagodowymi, w założeniu ekspertów z Instytutu Pantone nie symbolizuje wcale świata natury, lecz wirtualną rzeczywistość – wyjaśnia Patrycja Suszek-Rączkowska
z Pracowni Projektowej Poco Design.
Idąc tym tropem, nadchodzące trendy wnętrzarskie, to z pewnością funkcjonalny minimalizm w nowej odsłonie. Strefy wypoczynku będą miały za zadanie być przede wszystkim komfortowe i ergonomiczne. Design będzie skupiał się na minimalistycznych, ciekawych, często futurystycznych formach. Będzie dominował styl ukierunkowany na konkretny kolor, a całość aranżacji będzie podporządkowana jednej barwie.
- Monochromatyczne wnętrza, a w nich meble wypoczynkowe, różnicować będziemy subtelnymi niuansami kolorystycznymi, takimi jak tonacja czy nasycenie. Nie znaczy to, że strefy wypoczynku będą jedynie w neutralnych barwach, do których przywykliśmy przez ostatnie lata. Oczywiście kochane przez nas beże czy szarości nie znikną, jednak progresywny klimat będziemy tworzyć odcieniami najróżniejszych barw, również tych intensywnych, a subtelne różnice podkreślać będziemy fakturami tkanin obiciowych – prognozuje architektka.
Wciąż blisko natury
W 2022 roku, podobnie jak w ubiegłym, inspiracje do aranżacji salonu płyną z natury. Naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, ale też len, bawełna, czy wełna oraz troska o planetę to ugruntowane kierunki, w których stronę podążać będziemy także w tym roku. Dotyczy to również aranżacji strefy wypoczynku, gdzie minimalizm wypiera tłok i kolorystyczny nadmiar, zostawiając miejsce na prostotę i przytulność.
- Przede wszystkim sofa musi być wygodna. Po wielu dniach spędzonych w mniejszej lub większej izolacji, wszyscy przekonaliśmy się, że warto zadbać o jakość domowego wypoczynku. Komfort to najważniejszy warunek przy wyborze mebli wypoczynkowych - przekonuje arch. Anna Koszela.
Przytulny minimalizm to trend aranżacyjny, który w bieżącym roku będzie królował na salonach. Sięga on po ciepłą paletę kolorystyczną opartą na barwach ziemi. Złamane biele, beże, szarości i trochę zapomniane już brązy zdominują modne pokoje dzienne, stanowiąc subtelne tło dla pozostałych elementów wyposażenia. Do nich należą przede wszystkim proste w formie meble wypoczynkowe o miłych w dotyku, przytulnych fakturach tapicerek, wykonanych z naturalnych tekstyliów i skór, ale też wyróżniających się obłymi, lekko zaokrąglonymi kształtami.
- Powodzeniem cieszą meble o obłych, organicznych kształtach. To przede wszystkim zasługa trendu vintage, który wydaje się utrzymać jeszcze przez najbliższy rok. Wpływa on również na rodzaj tkanin i ich desenie. Triumfy święci skóra, w naturalnych koniakowych brązach, najchętniej ta postarzana lekko impregnowana, nabierająca szlachetnej patyny w czasie normalnego użytkowania. Do wyboru mamy miękkie nubuki, skórę licową, o naturalnej nieco nabłyszczanej fakturze lub siodłową. Ta ostania sprawdzi się, oczywiście, tylko w konkretnych modelach mebli. We wzorach nadal przewodzi nowoczesna geometria, spod znaku art déco – wyjaśnia Anna Koszela.
Nobonobo – piękno mamy w naturze
Ekologia oraz życie bliżej natury to jeden z dominujących trendów wnętrzarskich zarówno w minionym, jak i bieżącym roku. Dla Nobonobo modna sofa to taka, której design nawiązuje do ekologicznego stylu życia i zapewnia komfort na lata. - Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Do ich projektowania zapraszamy zaś najlepszych rodzimych i zagranicznych designerów. To oni są gwarancją, że meble które dostarczamy na rynek są nie tylko modne, ale funkcjonalne i trwałe, a przez to także proekologiczne – wyjaśnia Tomasz Matejczyk, współzałożyciel marki Nobonobo.
Modne sofy do salonu w duchu eko pokryte są naturalnymi materiałami, takimi jak len czy bawełna o grubym, widocznym splocie oraz utrzymane w neutralnych barwach – beżach, szarościach czy kolorach ziemi. To również minimalistyczne modele na drewnianych nóżkach, które nie tylko wyglądają naturalnie i estetycznie, ale również optycznie dodają pomieszczeniu lekkości. Marka Nobonobo idzie o krok dalej oferując meble tapicerowane, które śmiało można nazwać jako prekursorskie w aranżacji wnętrz - wyznaczające nowe trendy i kierunki. Doskonałym na to przykładem może być komplet wypoczynkowy Wadi, zaprojektowany przez Tomka Rygalika, który wyróżniają tak modne obecnie obłe formy siedzisk i oparć. Utartym schematom wymyka się także kolekcja Margo, do której powstania portugalskiego projektanta - Nelsona de Araújo zainspirowała natura, a konkretnie barwna jesień w jego rodzinnych stronach.
- Oferta marki Nobonobo doskonale wpisuj się w aktualne trendy wnętrzarskie w aranżacji strefy wypoczynku w salonie. To nie bycie trendy i na topie definiuje filozofię marki, dla której troska o zrównoważony rozwój, tradycyjne, można wręcz powiedzieć rzemieślnicze podejście do projektowania jest priorytetowe. Chcemy, by meble które produkujemy przede wszystkim spełniały swoją podstawową funkcję – zapewniały komfortowy wypoczynek. Modne wzornictwo to wartość dodana do funkcjonalnego designu i wysokiej jakości mebli, które mają służyć użytkownikom przez lata – dodaje Monika Struska, współzałożycielka marki Nobonobo.
Więcej na https://nobonobo.pl/
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.