Modne drzwi dwuskrzydłowe
Nowa wersja bestsellerowych drzwi przejściowych Raumplus przeznaczona jest do wnętrz z szerokimi przejściami pomiędzy pomieszczeniami. Składa się z głównego skrzydła z klamką oraz dodatkowego, otwieranego w razie potrzeby. Maksymalny wymiar każdego z nich to 855 x 2478 mm, natomiast maksymalny wymiar całych drzwi to 1740 x 2500 mm.
Nowość Raumplus została zaprojektowana w uniwersalny sposób, dzięki temu doskonale sprawdza się w przestrzeniach mieszkalnych, jaki i komercyjnych. Od domowych salonów czy jadalni, po gabinety, sale konferencyjne, czy strefy SPA. Bez względu na przeznaczenie, Swing Door Slim Line gwarantują maksymalną elastyczność i wizualną lekkość.
Model ma ramę z anodyzowanego aluminium, która z wypełnieniem z przezroczystego lub przyciemnianego szkła, zapewnia duży dostęp światła do pomieszczenia. Alternatywą jest szkło barwione lub pełne panele pokryte różnego rodzaju laminatami imitującymi lakier lub fornir. To rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na prywatności. Innym sposobem na zindywidualizowanie wyglądu drzwi są dekoracyjne szprosy, których układ można samodzielnie wybrać. Szprosy nadają drzwiom modnego industrialnego charakteru i kojarzą się ze stylem Bauhausu. Dodatkowo model świetnie wkomponowuje się w aranżację każdego wnętrza dzięki niewidocznej ościeżnicy i parze niewielkich zawiasów typu pivot.
Dwuskrzydłowa wersja drzwi Swing Door Slim Line została doceniona przez złożone z ekspertów jury German Design Council. Modelowi przyznano nagrodę „German Design Award 2020” w kategorii „Doskonały design produktu”, wskazując, że jest on „źródłem twórczej inspiracji dla projektowania wnętrz z dużymi otworami drzwiowymi”. www.raumplus.pl

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone
W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.
Nauka
Dog parenting jest skutkiem szerszych zmian społecznych. U źródeł rosnąca samotność i trudności w budowaniu relacji [DEPESZA]

Naukowcy z Uniwersytetu Loránda Eötvösa w Budapeszcie uważają, że dzięki specyficznym cechom wyglądu niektórych psów, zachowaniom komunikacyjnym zbliżonym do niemowląt i zależności od człowieka mogą one budzić w nas instynkt opiekuńczy porównywalny z tym, jaki wywołują dzieci. Obserwowane w bogatych i rozwiniętych krajach zjawisko dog parentingu budzi wiele kontrowersji, ale zdaniem naukowców nie ma ono wpływu na rodzicielstwo.
Podróże
Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły

Prezenter zaznacza, że co prawda wraz ze swoją żoną kupili dom w Hiszpanii, to jednak większość czasu spędzają w Polsce. Tutaj bowiem mają pracę, a ich córki chodzą do miejscowych szkół. Maciej Dowbor zdradza też, że dużo lepiej funkcjonuje mu się w naszym kraju. Tu realizuje większość swoich projektów zawodowych, natomiast możliwość wyjechania z dala od Warszawy pomaga mu się wyciszyć, odpocząć od zgiełku i nabrać do wszystkiego dystansu.