Modne fiolety w aranżacji wnętrz
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Fiolet przez lata ustępował miejsca kojącym barwom natury, minimalistycznej bieli czy szarościom, stanowiąc w aranżacji wnętrz ewentualnie drobny akcent. Teraz jednak dumnie wraca na salony jako symbol zmieniającego się otoczenia, zachęcając do pozytywnego spojrzenia na świat.
Kiedyś zawłaszczony przez monarchów i utożsamiany głównie z władzą i luksusem, dziś fiolet równie godnie prezentuje się w domowym wystroju. Kontrastowe zestawienie jego pastelowej tonacji z kilkoma żywymi barwami zapewni zaskakujący, odważny efekt. Dyskretny charakter delikatnego fioletu będzie tonować moc wyrazistych kolorów, tworząc dla nich szczególnie wdzięczne tło. Za sprawą liliowego odcienia niepasujące do siebie na pierwszy rzut oka barwy pozwolą wykreować intrygujący misz-masz, któremu nie oprze się żaden miłośnik dobrego stylu.
Fiolet z nieskrywaną śmiałością coraz częściej wkracza do domowych pomieszczeń i czaruje rozmarzoną delikatnością. Monochromatyczna kompozycja w pastelowym odcieniu J426 Lilac świetnie sprawdzi się na przykład w sypialni, gdzie stworzy niezwykle urokliwy, zaciszny zakątek. Do subtelnej tonacji ścian z łatwością można dopasować kolorystycznie także drewniane elementy dekoracyjne, malując je emalią Tikkurila Everal Aqua w tym samym odcieniu, co pozwoli zachować spójną estetykę i harmonię we wnętrzu. W wystrój z wdziękiem wtopi się też lawendowa pościel, która dopełni klimatyczną aranżację.
Możliwości zastosowania fioletu w aranżacji jest wiele, ale jednym z najbardziej trafionych rozwiązań jest wykorzystanie go w pokoju dziecka. Delikatny kolor X342 Hyacinth farby Tikkurila Optiva Matt 5 ukształtuje pogodne wnętrze, wręcz stworzone do kreatywnej, dziecięcej zabawy. Dopełnieniem kolorystycznym i funkcjonalnym będzie namalowana przy użyciu Tikkurila Liitu ścienna seledynowa tablica, po której można pisać kredą i słodki pokój marzeń gotowy.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.