Komunikaty PR

Modne meble do łazienki. 5 trendów łazienkowych na 2022 rok

2022-01-10  |  15:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.23 MB )

Nowy rok to czas podsumowań, ale też oczekiwania na nowe. Jak zmieni się wystrój łazienek, co będzie modne w przestrzeni kąpielowej i na jakie meble łazienkowe warto postawić w 2022 roku, by cieszyć się nimi przez kolejne lata? Przedstawiamy 5 trendów aranżacyjnych na najbliższy rok.

1.      Naturalnie piękne meble łazienkowe

Natura na dobre rozgościła się we wnętrzach. Żywe rośliny, wszechobecna zieleń, a przede wszystkim naturalne materiały, jak kamień i drewno zdominowały wystrój naszych domów i mieszkań. Dają one namiastkę kontaktu ze światem przyrody, który znacznie ograniczył wybuch pandemii, ale też są wyrazem tęsknoty za naturalnością i troski o planetę. Naturalnych inspiracji nie może więc zabraknąć wśród topowych trendów aranżacyjnych w 2022 roku. Dotyczy to także przestrzeni kąpielowych. Okładziny ścienne i podłogowe imitujące naturalne materiały, kolorowe dekory inspirowane światem fauny i flory, a wreszcie meble eksponujące niepowtarzalny rysunek drewna to „must have” modnych łazienkowych aranżacji. Te ostatnie są gwarancją nie tylko pięknego wyglądu, ale i funkcjonalności. Drewniane fronty i dekory zdobne mebli zawsze dobrze się prezentują, a wykonane z najwyższej jakości materiałów bryły zapewniają trwałość na lata. Najlepszym na to przykładem jest kolekcja Oval marki Devo. Prostota formy mebli oraz zastosowanie drewna dębowego wprowadzają do przestrzeni łazienki spokój i harmonię, dzięki czemu idealnie zaspakajają potrzeby aranżacyjne amatorów życia w zgodzie z naturą.

2.      Łazienka niczym domowe SPA

Powrót do natury i urządzanie łazienki w zgodzie z jej duchem sprawia, że przestrzeń ta staje się oazą spokoju, miejscem relaksu i codziennego wypoczynku po długim dniu. Dlatego od lat już znacząco rośnie rola tego pomieszczenia jako salonu kąpielowego, wręcz domowego SPA. Także w 2022 roku wśród wyraźnie zaznaczających się trendów bardzo ważną rolę pełni funkcja relaksacyjna łazienki. Odtworzyć klimat prawdziwego SPA pomogą naturalne materiały oraz odpowiednio dobrane meble łazienkowe. Powinny one nie tylko zapewniać wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, ale swą lekką w formie bryłą tworzyć przyjemne dla oka efekty wizualne. Warunki te spełnia wspomniana już kolekcja mebli łazienkowych Oval marki Devo. Zaprojektowana przez Studio Grynasz i nagrodzona Oskarem designu - Red Dotem seria idealnie pasuje do stworzenia prywatnej strefy SPA, w której możemy odpocząć po całym dniu. W łazience urządzonej niczym domowy salon odnowy biologicznej sprawdzi się także kolekcja mebli Sonet z portfolio marki. Zaprojektowana w stylu soft design opiera się na miękkich liniach, stylowych zaokrągleniach oraz harmonijnych proporcjach. Stonowana kolorystyka oraz detale wykonane z olejowanego, litego drewna pozwalają na stworzenie przestrzeni atrakcyjnej estetycznie, idealnej do wypoczynku w domowym zaciszu.

3.      Przestrzeń szyta na miarę - modułowość i personalizacja

Modna łazienka w 2022 roku to nie tylko miejsce inspirowane naturą, sprzyjające relaksowi i pełniące funkcje domowego SPA, ale także przestrzeń dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dlatego tak ważnym trendem w aranżacji wnętrz nie tylko łazienkowych, jest personalizacja i wiążąca się z nią ściśle w przypadku mebli – modułowość. Spersonalizowany wystrój łazienki to piękny i efektowny wygląd wpisujący się w gusta i upodobania użytkowników, ale też rozwiązania szyte na miarę ich potrzeb, codziennych rytuałów i przyzwyczajeń. Dlatego meble modułowe, które dają możliwość personalizacji, to nie tylko szeroka oferty dostępnych brył, ale przede wszystkim kolekcje, które dzięki swoim proporcjom i konstrukcji pozwalają na dowolne zestawianie elementów i budowanie przestrzeni łazienek w oparciu o różne scenariusze użytkowe. Taka właśnie możliwości stwarza kolekcja Koral marki Devo. Daje ona bardzo dużą swobodę w komponowaniu ze sobą poszczególnych elementów, ich kolorystyki, wyboru uchwytów, a nawet sposobu wykończenia krawędzi frontów. Zastosowanie wielu rodzajów szafek pozwala na umeblowanie łazienek o różnych kształtach i wymiarach. Modułowość mebli podkreślona jest metalowymi oraz drewnianymi dodatkami, mogącymi spełniać różne funkcje w zależności od zestawionej kompozycji. System pozwala także na zabudowę i estetyczne wkomponowanie toalety oraz bidetu podwieszanego. Wszystko według indywidualnych potrzeb i upodobań.

4.      Wszystko pod ręką - funkcjonalność i higiena

Modne meble do łazienki to takie, które pasują zarówno do stylu i wielkości pomieszczenia, ale też są funkcjonale i pomagają utrzymać tak ważną w dobie pandemii czystość, a tym samym zadbać o porządek w łazience na co dzień. I choć wielu wydawać się to może trywialne, zachowanie higieny w przestrzeniach domowych łazienek jest jednym z wiodących trendów w jej urządzaniu w 2022 roku. Ceramiczne powierzchnie z jonami srebra, bezkołnierzowe misy WC, bezdotykowe baterie, czy w końcu toalety myjące to wyposażenie, które podbija świat nowocześnie urządzonych łazienek. By zachować czystość, higienę i porządek na co dzień warto postawić na meble o minimalistycznym designie, wykonane z praktycznych materiałów. Taka jest kolekcja Amaro 2.0 z portfolio marki Devo. - to zestaw prostych, a jednocześnie oryginalnych rozwiązań dla miłośników funkcjonalności. Metalowe akcesoria malowane proszkowo łączą w sobie ciekawą formę plastyczną z łatwym i praktycznym scenariuszem użytkowym. Dają też możliwość personalizacji poprzez dowolne wykorzystanie strefy wokół lustra i umywalki. Na uwagę zasługuje również minimalistyczna kolekcja Mood marki Devo, która pozwala na dowolne zastosowanie i ustawienie modułów w zależności od wielkości łazienki i potrzeb użytkowników. Innowacyjne rozwiązanie toaletki oraz organizerów na podręczne akcesoria nie tylko podkreśla oryginalny charakter pomieszczenia, ale i ułatwia przechowywanie i zachowanie porządku na co dzień.

5.      Ponadczasowa elegancja – linia i styl 

Nadchodzący rok to także zwrot ku bardziej klasycznym inspiracjom. Powolne odchodzenie od stylistycznej prostoty na rzecz efektownych form, miękkich linii i obłych kształtów, którego zapowiedzią było triumfujące już w minionym roku art déco. To także powrót kolorów – zarówno tych głębokich, nasyconych barw, jak i subtelnych w odbiorze, stonowanych pasteli, które coraz częściej zdobią też fronty modnych mebli łazienkowych. Wisienką na torcie wśród wnętrzarskich nowości i trendów są jednak meble reliefowane, takie jak z linii Gloria 2.0 marki Devo. Dostępne w kolekcji bryły łączą w sobie zaokrąglenia nawiązujące do wczesno modernistycznego stylu z nowoczesną formą. Uzyskany w ten sposób wrażenie miękkości potęguje pastelowa kolorystyka. Efekt „wow” dają jednak charakterystyczne żłobienia frontów – modne reliefy, które czynią meble wyjątkowymi. Stąd kolekcja Gloria 2.0, będąca nowością w portfolio producenta mebli łazienkowych, to prawdziwa gratka dla miłośników pięknych wnętrz, łączących klasykę z nowoczesnym stylem.

Dodatkowe informacje www.devo.pl

O Devo

Firma Devo, założona przez Jerzego Karwackiego, to wiodący polski producent mebli łazienkowych działający od 1990 roku. Systematycznie rozwijając i podnosząc poziom swoich produktów Devo dołączyło do grona światowych marek proponując nowe kierunki rozwoju wzornictwa mebli łazienkowych. Przekraczając kolejne granice w dążeniu do stworzenia oferty z nowoczesnymi i niebanalnymi kolekcjami, Devo przyjęło za cel spełnienie potrzeb i oczekiwań klientów o najbardziej wyszukanych gustach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.