Komunikaty PR

Mycie bez detergentów? Wypróbuj mikrofibrę!

2022-07-22  |  16:20
Biuro prasowe

Podstawowy zestaw do sprzątania niemalże w każdym domu to detergent z określonym przeznaczeniem i ściereczka lub gąbka. Takich „par” mamy bardzo wiele – czasem nie mieszczą się w gospodarczej szafce. A gdyby tak spróbować uporać się z plamami i kurzem bez użycia chemicznych specyfików? To możliwe! Wypróbuj ściereczki z mikrofibry, tylko zrób to we właściwy sposób. Jaki? Już wyjaśniamy.

 

Mikrofibra dała się poznać z dobrej strony szerokiej grupie odbiorców – wykorzystuje się ją do produkcji materiałów do czyszczenia, pościeli, mopów, odzieży czy filtrów przemysłowych. To zasługa dużej odporności na uszkodzenia, którą zawdzięcza zastosowaniu ultracienkich włókien poliestrowych i poliamidowych. Powstała struktura jest nie tylko trwała, ale także bardzo chłonna. Połączenie tych cech sprawia, że ściereczka z mikrofibry jest bardzo dobrym produktem do czyszczenia różnych powierzchni w domu.

 

Jeden materiał – kilka zastosowań

 

Niewiele jest produktów, które dobrze radzą sobie z kurzem na ekranie laptopa, tłustymi śladami po odbitych palcach na lustrach i rozlaną wodą na blacie kuchennym. Tych, które można stosować bez użycia detergentów – jeszcze mniej. We wszystkich przypadkach ściereczka z mikrowłókien poliestrowych poradzi sobie znakomicie. Możesz przetrzeć nią zakurzone liście roślin domowych, oczyścić ekran komputera, czy pozbyć się zabrudzeń na oknach. Co ważne – bez namaczania i stosowania środków do mycia powierzchni szklanych. Kilka przetarć i miękki oraz chłonny materiał zbierze dokładnie brud i kurz. To idealna opcja dla alergików, ale nie tylko!

 

– Mało kto lubi myć okna – trzeba się trochę „nagimnastykować”, aby po pierwsze tłuste plamy i kurz zniknęły, a po drugie, aby nie zostawić po czyszczeniu smug i zacieków. Dlatego polerujemy aż do skutku, a czasem i tak dopiero, jak wyjdzie słońce widzimy, że gdzieniegdzie zostały drobne niedociągnięcia. Stosując ściereczkę z mikrofibry, nie ma tego problemu – nie musimy myć okien czy luster na mokro, z użyciem środka do czyszczenia, co niweluje powstawanie zacieków, ale także nie tworzymy smug. Struktura tkaniny bowiem wchłania zabrudzenia do wewnątrz, nie rozsmarowując ich po swojej powierzchni. Podobny efekt osiągniemy przy oczyszczaniu ekranu telewizora czy laptopa z kurzu – po zabrudzeniach nie zostanie żaden ślad, także naszego działania – mówi Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan.

 

Czas na wielkie sprzątanie

 

Biorąc pod uwagę to, ile powierzchni wymaga systematycznego sprzątania, warto wspomóc się domownikami, zaopatrując ich w praktyczne ściereczki bez użycia wody.

 

– Porządki w większym gronie zdecydowanie idą sprawniej. Pamiętajmy o tzw. rozprowadzeniu – przydzielmy obszar do sprzątania i wyposażmy w ściereczkę z mikrofibry. Tutaj dobrze sprawdzi się zestaw 5 różnokolorowych produktów Practi – każdy domownik będzie miał swoją. Komplet będzie także dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy mieć ściereczkę do konkretnego zastosowania – np. niebieską możemy zarezerwować do czyszczenia blatów kuchennych i zbierania wody, żółtą zaś wykorzystać do mycia okien i innych powierzchni szklanych. Warto wypróbować również ekologiczną ściereczkę wykonaną z butelek PET. Wykorzystanie materiału pochodzącego z recyklingu jest dobre dla planety, a sam produkt ma te same właściwości co tradycyjna mikrofibra – mówi Brand Manager marki Paclan.

 

Jak dbać o mikrofibrę?

 

Produkty do czyszczenia z ultracienkich mikrowłókien mogą posłużyć przez bardzo długi czas, wystarczy, że będziemy o nie dbali – są wielokrotnego użycia, co stanowi ich niebywałą zaletę. Dzięki swojej wytrzymałości nadają się do prania w pralce. Najlepiej stosować delikatne proszki, zrezygnować z płynów zmiękczających i prać w temperaturze 40–50°C. Po praniu możemy zamoczyć ją w zimnej wodzie, aby zapobiec rozciąganiu. Wysuszoną ściereczkę wystarczy złożyć, schować do szafki i znów użytkować.

 

Jednym z najbardziej popularnych produktów do sprzątania jest ściereczka z mikrofibry. Korzystajmy z jej wielofunkcyjności, sprzątając szybko, sprawnie i przede wszystkim bez używania chemicznych środków.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Elegancja kamienia naturalnego w Twoim salonie Biuro prasowe
2024-07-04 | 11:00

Elegancja kamienia naturalnego w Twoim salonie

Czy marzysz o salonie, który emanuje elegancją i ponadczasowym stylem? Odkryj, jak kamień naturalny może odmienić Twoją codzienną przestrzeń, dodając jej niepowtarzalnego i
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.