Komunikaty PR

Na tropie doskonałego wzornictwa

2023-05-04  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Meble są jedną z pierwszych kwestii poruszanych w dyskusji na temat jakości danego wnętrza. W dużej mierze to one determinują charakter przestrzeni, a także sprawiają, że wydaje się ona kompletna. Co istotne, często odzwierciedlają nasz styl życia i osobowość, nie tylko samą estetyką i funkcjonalnością, ale również historią, która stoi za ich powstaniem. Jakościowe meble to produkty z duszą, a kluczowym aspektem tego zjawiska jest często postać designera stojącego za danym projektem. O zaletach współpracy z rodzimymi i międzynarodowymi projektantami zapytaliśmy markę Nobonobo.

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Jej działalność od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych z zaawansowanym wzornictwem, głównie sof. Na początku istnienia firmy, projektami produktów zajmowały się osoby wewnątrz firmy na podstawie zakupionych licencji z prawami przekazanymi do spółki. Obecnie strategia spółki to zapraszanie do współpracy projektantów zagranicznych, jak również naszych rodaków, którzy zaprojektują produkty wyłączne dla marki.

– Zawsze chcieliśmy być inni niż wszyscy. Pracujemy nad komfortem, który jest niepowtarzalny. Zdarza nam się siedzieć na meblach konkurencji, którą szanujemy i uważamy, że też tworzą świetne produkty. Staramy się jednak oferować meble, których komfort jest inny, pracować nad tym, abyśmy wyróżniali się dopracowanymi szczegółami. Nasza przygoda z projektantami zaczęła się od współpracy z Tomkiem Rygalikiem. Był naszym dyrektorem artystycznym, ale zaprojektował też dla nas pierwszą kolekcję autorską marki Nobonobo. – mówi Monika Struska, współwłaścicielka Nobonobo.

Światowy design w domowym zaciszu

– Choć coraz więcej polskich marek stawia na jakość i design, rynek wciąż nie jest nasycony. Jesteśmy pod wrażeniem zagranicznych marek, a mało promujemy meble polskie. Na początku zakładaliśmy, bazowanie na projektantach z kraju, ale szybko okazało się, że inne spojrzenie i wyczucie mają jednak projektanci z zagranicy. Mamy w Polsce wielu dobrych projektantów, ale bardziej specjalizują się oni w designie pod kontrakty. To wynika z nauczania szkół. Bardziej jest ono ukierunkowane na przestrzenie komercyjne, restauracje, biura, a jest bardzo mało produktów domowych. My chcemy zaprosić design do domów. – dodaje Tomek Matejczyk, współwłaściciel Nobonobo.

Dziś Nobonobo wypracowało sobie swoistą renomę zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Nadzieje wiążą przede wszystkim z eksportem. Głównym celem eksportowym firmy są Niemcy oraz Francja, a docelowo ziemią obiecaną wydają się być Stany Zjednoczone. Pomimo ciągłego rozwoju, doskonałe wzornictwo wciąż pozostaje w DNA marki.

– Dzisiaj już nie briefujemy projektanta pod naszą markę, tylko staramy się ocenić jego portfolio. Gdy zaczęliśmy współpracę z pierwszym projektantem, odezwał się do nas pierwszy z zagranicznych projektantów. Zadziałało to tak, że dostrzegliśmy jedną osobę i z automatu odezwało się pięciu następnych. Patrząc na rynek, także ten międzynarodowy, większe marki są mocno klasyczne. Na cały Mediolan jest zaledwie kilka brandów wyróżniających się awangardą. To właśnie kierunek, który chcemy obrać, chcemy współpracować z projektantami, którzy mają inną, ciekawą myśl projektową. Trochę przyszłościową, dla młodych ludzi, którzy lubią się otaczać oryginalnymi produktami, nie takimi jakie ma np. sąsiad. – wyjaśnia Monika Struska.

 Jako marka czujemy się konkurencyjni w gwarancyjności produktu i specyficznym komforcie. Na czym jest zbudowany. Na czym polega. Jakie daje odczucia. Wiadomo, że każdy odbiera go inaczej. Staramy się wytłumaczyć, czym nasz komfort jest inny od konkurencji. Jako marka pokazujemy również pewien styl życia. Klient który decyduję się na naszą markę, wybiera produkt, ale również wybiera styl życia. – podsumowuje Tomek Matejczyk.

O Nobonobo

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.