Komunikaty PR

Nadchodzą upały! Poznaj 4 sposoby na ochronę pomieszczeń

2022-06-25  |  01:00
Biuro prasowe

Liczba upalnych dni w Polsce będzie rosnąć, a temperatury coraz częściej będą przekraczać 30 stopni Celsjusza – wynika z oficjalnych danych rządowych[1]. Nadchodzące lato to świetna okazja do tego, aby zadbać o ochronę pomieszczeń w ciepłe dni korzystając z rozwiązań na lata. Jakie sposoby wybierają Polacy? To najczęściej rolety plisowane, żaluzje poziome oraz zasłony – podaje firma ANWIS, producent rolet i żaluzji. Jakie metody sprawdzą się w Twoim przypadku?

 

Wczesne lato to doskonały okres, aby już teraz zastanowić się nad odpowiednią ochroną pomieszczeń przed ciepłem i rażącym słońcem. Dlaczego to takie ważne? Upał negatywnie wpływa na nasz organizm, a także zmniejsza kreatywność i sprawia, że czujemy się ospali. Po pandemii nadal wiele osób pracuje w domach. Istotne jest, aby maksymalnie przystosować otoczenie do naszych potrzeb. Wiele firm proponuje rozwiązania, które mają za zadanie zapewnić nam komfort cieplny. Przyjrzyjmy się bliżej co oferują w tym zakresie producenci osłon okiennych.

 

Polacy wybierają rolety plisowane

 

Coraz więcej Polaków decyduje się na montowanie rolet plisowanych z funkcją zaciemnienia pomieszczenia. Takie rozwiązanie jest ekonomiczne, a ponadto szybkie w montażu.

 – Osłony z funkcją zaciemniania posiadają wysoką funkcjonalność. W przypadku plis szczególną ochronę przed słońcem zapewniają dwuwarstwowe tkaniny o strukturze „plastra miodu”, które dodatkowo mogą posiadać wewnętrzną folię izolującą. Taka osłona zapewnia wytrzymałość i gwarantuje minimalne przepuszczanie promieni słonecznych, co dodatkowo chroni pomieszczenie przed ich nagrzewaniem się w upalne dni. Dlatego też często montowane są chociażby na oknach dachowych. Dość oczywistą zaletą jest także zapewnienie domownikom prywatności – mówi Tomasz Włodarzewski, z firmy ANWIS. 

Plisy dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można je dopasować do dowolnego wnętrza. Ponadto to elastyczne rozwiązanie, bowiem rolety plisowane są dostępne w różnych systemach, przez co pasują do małych i dużych przeszkleń.

 

Zasłony zaciemniające

 

Na rynku często do aranżacji wnętrz wykorzystywane są zasłony zaciemniające. Jest to ciekawy aranżacyjny dodatek, który jednocześnie zapewnia skuteczną ochronę przed słońcem. W kwestii dekorowania okien widocznym trendem jest ich łączenie z żaluzjami drewnianymi. Takie zestawienie stanowi spójną i elegancką oprawę okien, która przykuwa spojrzenie i ociepla przestrzeń. W nowoczesnych pomieszczeń chętnie wybierane są zasłony ciemne, które dodają nuty ekstrawagancji, np. w kolorze butelkowej zieleni, granatu czy ciemnego brązu.

 

Żaluzje drewniane i bambusowe

 

Hitem mody są żaluzje drewniane i bambusowe – klasyczne i ponadczasowe. Dają możliwość precyzyjnej regulacji ilości światła, jakie przenika do pomieszczenia. Ponadto zastosowane materiały naturalne świetnie komponują się ze wspomnianymi wyżej nowoczesnymi wnętrzami. Oczywiście drewno to element, który doskonale wpisuje się też w klasyczne a nawet rustykalne aranżacje. - Dzięki różnym gatunkom drewna (w ofercie ANWIS: baswood, abachi) oraz  bogatej kolorystyce lamel i osprzętu, mamy możliwość dobrania żaluzji do każdego stylu w jakim zostało urządzone wnętrze – mówi Tomasz Włodarzewski z firmy ANWIS.  

 

Rolety zewnętrzne – czyli maksymalna ochrona

 

Zarówno w domach, jak i mieszkaniach Polacy montują coraz chętniej rolety zewnętrzne, które doskonale chronią przed promieniami słonecznymi. Posiadają także dodatkowe zalety. 

 – Rolety zewnętrzne skutecznie zwiększają bezpieczeństwo naszych domów. Świetnie sprawdzą się nie tylko w upalne dni. Ich główną zaletą jest termoizolacja zarówno latem, jak i zimą, bowiem rolety zatrzymują ciepło w mieszkaniu, gdy na zewnątrz notujemy niskie temperatury. Kolejną zaletą jest redukcja poziomu hałasu, dlatego to tak chętnie wybierane rozwiązanie przez mieszkańców miast. Rolety wykonane są z wytrzymałych materiałów, co gwarantuje wysoką odporność na warunki pogodowe: deszcze, śnieg, grad i upały. Dla komfortu użytkowników mogą być sterowane pilotem lub z poziomu urządzeń mobilnych.- dodaje Tomasz Włodarzewski z firmy ANWIS.

 

Współczesne metody ochrony pomieszczeń przed promieniami słonecznymi za pomocą osłon okiennych dają konsumentom szeroki wybór. Każdy ma możliwość dopasowania rozwiązania do własnych potrzeb.

 

 


[1] https://klimada2.ios.gov.pl/liczba-dni-upalnych-tmax30c/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.