Najczęstsze błędy popełniane przy wyborze okapu do kuchni – sprawdź wskazówki
Urządzając swoją wymarzoną kuchnie skupiamy się na zabudowie, funkcjonalności szafek, kształcie i odporności blatu czy też zwracamy uwagę na uchwyty lub różnego rodzaju systemy, Następnym krokiem jest wybór dużego AGD: lodówka, piekarnik, płyta grzewcza. Natomiast okap kuchenny to urządzenie, które jest często traktowane w sposób mniej priorytetowy. Najczęściej wybieramy kupujemy go na końcu – na ostatnim etapie urządzania kuchni. Prawda jest taka, że powinno być dokładnie odwrotnie.
Okap – skuteczny pochłaniacz zapachów i tłuszczu
Kuchnia to serce domu – obecnie często otwarta na resztę domu. Miejsce przytulne, kojarzące
się z przyjemnością, smakiem i zapachem. Jeżeli jesteś kulinarnym kreatorem i kuchnia będzie Ci służyć w dużej mierze do gotowania musisz wybrać urządzenie, które szybko i skutecznie oczyści powietrze w Twoim domu z różnych zapachów oraz pochłonie tłuszcz.
Brak dobrego okapu może spowodować, że zapachy kuchenne zostaną wchłonięte przez meble, firany czy zasłony oraz tłuszcz może oblepić kuchenną zabudowę czy ściany. W związku z tym szczególną uwagę trzeba zwrócić uwagę na wydajność okapu. Powinna być ona dostosowana do wielkości (kubatury) kuchni/pomieszczenia. Skuteczny okap pod względem wydajności to taki, który
na pierwszym biegu jest w stanie przefiltrować określone pomieszczenie średnio 6-krotnie.
Kolejnym istotnym czynnikiem jest głośność urządzenia – generowany przez niego dźwięk podczas pracy. Najczęściej używamy okap na pierwszym lub drugim biegu – dlatego te paramenty są dla nas najważniejsze. Okap określany mianem cichego to taki, który na najniższej prędkości generuje hałas na poziomie około 50 dB.
„W AKPO zwracamy szczególną uwagę na najważniejsze czynniki użytkowe okapów. Szczególnie badamy ich wydajność i głośność. Nasze zespoły badawcze przed wprowadzaniem produktu na rynek weryfikują i niwelują wszystkie elementy, które mogą wpłynąć na efektywność i komfort okapów. Wszystko to z myślą o naszych Klientach i aby zapewnić im najwyższą jakość produktów, które będą im służyć przez lata.” – Michał Kołakowski, przedstawiciel handlowy AKPO.
Dlatego, też poza tak ważnymi czynnikami estetycznymi, panującymi trendami i wyszukanym design. Wybierając okap do swojej kuchni sprawdź dokładnie jego główne parametry i ciesz się odpowiednim urządzeniem w Twoim domu.
Więcej na: www.akpo.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Zespół Kombii: W tym roku świętujemy 50-lecie naszej współpracy. Jesteśmy nadal w tym zawodzie z miłości do muzyki i do naszych fanów
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk na co dzień mieszkają w Trójmieście, niedaleko Opery Leśnej. W całej swojej karierze muzycy zespołu Kombii zagrali w sopockim amfiteatrze kilkadziesiąt razy, ale jak zaznaczają – przed każdym kolejnym występem towarzyszą im duże emocje. W tym roku świętują 50-lecie współpracy, a podczas Polsat Hit Festiwal będzie można ich usłyszeć w koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki”.
Media
Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.