Komunikaty PR

Najpopularniejsze smart rozwiązania w domach

2022-02-22  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl

Najpopularniejsze smart rozwiązania w domach

 

 

W ostatnich latach rozwiązania z dziedziny “smart life” zaczęły wzbudzać coraz większe zainteresowanie. Obecnie nie są one już tylko gadżetem, ale tworzą integralny system zarządzania domem, a co za tym idzie również jego bezpieczeństwem. Jakie urządzenia montuje się najczęściej?

 

 

 

Budując dom lub planując remont, należy zastanowić się nad wieloma kwestiami. Wszystko w budynku musi być przemyślane i dostosowane do potrzeb właściciela. Od projektu, wybrania odpowiednich materiałów i sposobu realizacji, aż po wybór mebli i sprzętu, zaaranżowania wnętrz i wreszcie uczynienia ich przytulnymi dla wszystkich domowników. Biorąc pod uwagę to, jak dużo czasu spędzimy w nowym domu, warto postawiać na rozwiązania wytrzymałe i możliwie jak najbardziej zaawansowane technicznie, które poprawią komfort mieszkańców.

 

Smart home, czyli jaki?

 

Smart home to zbiór urządzeń domowych, które tworzą wspólnie  jeden zintegrowany system. Możemy wybierać spośród gotowych zestawów lub pojedynczych urządzeń np. kamer, wizjerów do drzwi, żarówek LED i wielu innych sprzętów. W praktyce oznacza to, że przy pomocy kilku kliknięć na telefonie jesteśmy w stanie monitorować i kontrolować zdalnie m.in. zabezpieczenia, prąd, oświetlenie, czy ogrzewanie.

 

Podstawowa kontrola

 

 

Pierwszym urządzeniem, które pozwoli nam rozbudować taki system, będą inteligentne wtyczki. Dzięki nim każde urządzenie może stać się w pewnym sensie gadżetem smart home. Działanie smart plugs polega na tym, że jesteśmy w stanie włączać i wyłączać dane urządzenia za pomocą aplikacji w telefonie, będąc nawet na drugim krańcu świata. Jest to rozwiązanie energooszczędne, które pozwala na wygodne korzystanie z różnych urządzeń codziennego użytku. To pierwszy produkt, który warto zakupić w celu kompletowania sieci smart home w naszym domu.

 

Inteligentne bezpieczeństwo

 

Kolejnym rodzajem urządzeń typu smart są różnego rodzaju kamery i alarmy. Daleko rozwinięte mechanizmy i technologie sprawiają, że zwykła kamera może stać się “domowym ochroniarzem” o wielu możliwościach. Monitoring dzielimy na wewnętrzny i zewnętrzny. Kamery wewnętrzne to najczęściej stojące aparaty, które posiadają funkcję obrotu, dzięki czemu umieszczone w dobrym miejscu mogą kontrolować całe pomieszczenie. Przydatna jest również funkcja detekcji osób z pomocą algorytmu AI. Zapewnia to dokładniejsze powiadomienia i filtrowanie nieszkodliwych ruchów od tych podejrzanych. Takie modele ma w swojej ofercie np. marka Ezviz. Kamera C6W oprócz wcześniej wymienionych funkcji posiada także mikrofon i głośnik, przez które można prowadzić dwukierunkowe rozmowy. Oprócz tego design urządzenia dodaje nowoczesnego charakteru do każdego wnętrza.

 

Niezawodna ochrona

 

Pozostając przy kamerach do monitoringu, należy też wymienić te zewnętrzne. To one pilnują wejścia na teren domu i czuwają nad bezpieczeństwem lokatorów. W tego rodzaju kamerach należy zwrócić uwagę na różne tryby nagrywania. W ciągu doby wielokrotnie zmienia się krajobraz, a przede wszystkim natężenie światła. Dobra kamera zewnętrzna powinna mieć wbudowany kolorowy tryb nocny, aby nagrania po zmroku nie straciły na jakości. Przykładowo model C3W Pro marki Ezviz posiada aż 3 tryby nocnej obserwacji: kolorowy, monochromatyczny i inteligentny, który automatycznie dostosowuje sposób nagrywania do ilości światła dochodzącego do obiektywu. Oprócz tego model rejestruje dźwięk na odległość do 5 metrów i ma wyjątkowo dobre połączenie Wi-Fi, dzięki dwóm antenom. Funkcja alarmu świetlnego i głosowego jest kolejnym ważnym czynnikiem we wszechstronnej ochronie domu. Głównym zamysłem inteligentnego domu jest spójna sieć urządzeń, dlatego kamery Wi-Fi, kontrolowane w aplikacji mobilnej, bardzo dobrze się sprawdzają.

 

Oświetlenie i inne wynalazki

 

Listę zamyka smart oświetlenie. Wybór lamp i żarówek na rynku jest ogromny. Najczęściej stosuje się LED-owe oświetlenie, które można kontrolować za pomocą aplikacji w telefonie. Można tam ustawić natężenie światła, jego barwę a czasem nawet inny, niecodzienny kolor. Chyba każdy z nas kiedyś żałował, że musi wstać spod ciepłego koca, żeby zgasić światło w pokoju. Wygoda wkracza tutaj na bardzo wysoki poziom. Oprócz żarówek w katalogu smart gadżetów znajdziemy również elektroniczne wizjery, odkurzacze-roboty, głośniki sterowane głosowo, termostaty i wiele, wiele więcej.

 

 

W obecnych czasach technologia będzie szła do przodu w zawrotnym tempie. Nic dziwnego, że wiele z nas decyduje się na dostosowanie naszego domu do zmieniającego się świata. Smart home to przyszłość budownictwa i architektury. Warto zainwestować w takie rozwiązania, szczególnie gdy łączą funkcjonalność z łatwością użytkowania i wygodą.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.