Komunikaty PR

Natura, harmonia i porządek w urządzaniu pięknej i ponadczasowej kuchni

2021-08-04  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Natura ( 0.54 MB )

Wnętrza kuchenne są wyjątkowo przychylne naturze. Dekory inspirowane wzorami występującymi w przyrodzie w połączeniu z harmonią koloru i formy pozwalają stworzyć wysmakowaną kompozycję, która zachwyci ponadczasowym pięknem i sprawi, że kuchnia wprawi w pozytywny nastrój od rana.


W urządzaniu kuchni ważne są wygoda i funkcjonalność, ale nie mniejsze znaczenie ma estetyka mebli. Wybór dekorów jest trudny, ponieważ trendy we wnętrzach szybko się zmieniają, w przeciwieństwie do zabudowy kuchennej, która jest inwestycją na lata. Chcemy, żeby była piękna i cieszyła nas za każdym razem, kiedy będziemy z niej korzystali. Jednym ze sprawdzonych pomysłów, aby sprostać temu zadaniu, jest aranżacja nawiązująca do natury. Tworząc efektowne wnętrza o ponadczasowym charakterze, które będą dobrze wyglądały przez lata, projektanci właśnie w niej szukają inspiracji.

- Natura daje ogromne możliwości aranżacyjne, a wzorowane na niej dekory, podobnie jak ona sama, zachowują ponadczasowy urok, są gustowne i dobrze prezentują się na frontach mebli – przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Ponieważ natura jest niewyczerpanym źródłem inspiracji, nie jesteśmy skazani na powielanie stale tych samych wzorów. Obok najbardziej popularnych, pojawiają się nowe, ciekawe i efektowne dekory, które pozwalają realizować wyjątkowe aranżacje, zaskakujące oryginalnymi kompozycjami kolorystycznymi.

Taką nową propozycją jest dekor skalny, który zachwyci świeżością i subtelnym pięknem. Zakorzeniony w naturze, podobnie jak dekory drewna, czerpie z jej niepowtarzalnej urody. Jest bardziej stonowany i neutralny, dzięki czemu idealnie wpasuje się w każdy typ aranżacji. Kuchenna zabudowa z frontami w kolorze skały spodoba się zwolennikom tradycyjnych rozwiązań i klasycznych form mebli, jak również miłośnikom nowoczesnej prostoty z eleganckim sznytem. Dekor skalny będzie doskonałą alternatywą dla bieli w kuchniach urządzanych w duchu skandynawskiego minimalizmu czy coraz bardziej popularnego stylu japandi, który mocny akcent kładzie na piękno i czystość formy.

Surową estetykę skały doskonale ociepli łagodny rysunek drewna. To idealne połączenie przywodzące na myśl ład i porządek, dające wytchnienie i poczucie równowagi.


Umiar i ład aranżacyjny

Naturalny wygląd i niepowtarzalny urok drewna odwzorowany na dekorach mebli wnosi atmosferę rodzinnego ciepła i przytulności, a równie popularne kamienie szlachetne – bezpieczeństwa i stabilności. Natura ma tu jednak znacznie więcej do zaoferowania. Jest jeszcze intensywny antracyt, dzięki któremu wnętrze wygląda szykownie i prestiżowo czy bazalt, który prezentuje się bardzo atrakcyjnie w kuchni. Co ważne, dekory te doskonale współgrają ze sobą, tworząc harmonijne kompozycje. Aranżacje wyglądają efektowne, nie można im równie z odmówić stylu i ponadczasowego uroku.

Nawet w przypadku urządzania kuchni w dekorach inspirowanych naturą, dobrze jest ograniczyć gamę kolorystyczną zabudowy meblowej do maksymalnie trzech odcieni, inaczej wnętrze może być zbyt męczące. Umiar będzie wskazany również w przypadku dekoracyjnych elementów i ozdobnych bibelotów. Jeżeli nagromadzimy ich zbyt wiele, to kuchnia nie będzie funkcjonalna, a zastawiony blat utrudni nam pracę. Zepsujemy również estetykę wnętrza. Lepiej kierować się zasadą aranżacyjnego ładu i harmonii.

- Dekory, które są odwzorowaniem natury, będą wystarczającą ozdobą zabudowy meblowej i to z nich warto uczynić jej główny atut – podpowiada projektantka. – Doskonałą oprawą dla nich będzie prosta, harmonijna bryła mebli, która jest bardzo dobrym wyborem jeżeli chcemy zaaranżować wnętrze o ponadczasowym charakterze, które szybko się nie opatrzy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.