Komunikaty PR

Naturalne drewno niezmiennie w czołówce trendów wnętrzarskich

2022-02-04  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Spędzanie znacznej ilości czasu w domu przyniosło zupełnie nowe preferencje i zachęciło do modyfikacji przestrzeni w których dotychczas przebywaliśmy.

Świat zmienia się dynamicznie i równie sprawnie pojawiają się modyfikacje w obszarze designu. Mimo znacznego kryzysu gospodarczego, to właśnie branża projektowa ma się dobrze, zmienia swoje oblicze oraz przede wszystkim rozwija się. Wszystko po to, by sprostać coraz to świeższym oczekiwaniom wobec przestrzeni w których przebywamy. Niezmiennie jednak to elementy z naturalnego drewna wiodą prym w urządzaniu wnętrz domów i mieszkań.

Otwartość przestrzeni

Podobnie jak w roku ubiegłym, nieustannie chcemy czuć się bezpiecznie, komfortowo i blisko natury. W designie królują więc miękkie formy, naturalne kolory i powrót do form art – deco. Przede wszystkim coraz więcej ludzi skłania się ku otwartym przestrzeniom, które urządzą w przytulnym stylu. W tym wypadku warto więc zaznaczyć, że dopełnieniem takich pomieszczeń stanie się bez wątpienia drewniana podłoga na którą decyduje się coraz więcej inwestorów – Dębowe podłogi nieustannie cieszą się sporym zainteresowaniem klientów. Odbiorcy decydują się już nie tylko na klasyczne deski ale przede wszystkim na ponadczasową jodełkę, a także kasetony. W przypadku barw podłóg prym wiodą kolory naturalne. Sporym zainteresowaniem w zeszłym roku cieszyła się nasza nowość - kolor Ivisible, jasny i delikatny – opowiada Sebastian Kos, ekspert marki Chapel Parket.

Otwarte przestrzenie sprzyjają też celebracji spędzania wspólnie czasu. W zasadzie kuchnia otwarta na salon staje się już powszechnym rozwiązaniem we wnętrzach a płynne przejścia między drewnianą podłogą a strefą kuchenną są efektowne i idealnie ze sobą współgrają. - W wielu projektach, w których wykorzystywane są podłogi Chapel Parket występują w połączeniu z innymi elementami wystroju. Dodając tym samym przestrzeniom klimatu oraz ciepła, bowiem właśnie takie wrażenie towarzyszy elementom z naturalnego drewna - podkreśla Sebastian Kos.

Minimalizm połączeniem z naturą

W tym roku połączymy się z naturą poprzez minimalizm organiczny. Wyzbycie się przedmiotów, które mogą nas oddalać od natury oraz zachowanie tych, które wprowadzą ukojenie i spokój to tegoroczny „must have”! Przebywanie bowiem w otoczeniu naturalnych materiałów sprzyja naszemu nastrojowi, jest relaksujące i poprawia nastrój. Aby taki efekt zachować na lata warto postawić na wysokiej klasy drewnianą podłogę. W końcu to ona jest oparciem (dosłownie) całego domu i elementem, który zarówno bardzo dobrze współgra z wyposażeniem wnętrz, jak również świetnie działa solo. Opcji jest naprawdę wiele.

- W przypadku Chapel Parket możliwości na jakie zdecydują się inwestorzy są naprawdę imponujące. Realizujemy także ponadstandardowe zamówienia, takie jak kasetony w dwóch różnych wybarwieniach, czy elementy w nietypowych rozmiarach. Biorąc to pod uwagę można powiedzieć, że liczba dostępnych opcji jest w zasadzie nieograniczona. Utrudnieniem w realizacji nieszablonowych zamówień mogą być właściwie tylko kwestie natury technicznej i te, wynikające z właściwości samego drewna. Wszystkie podłogi Chapel Parket są tworzone z europejskiego dębu, jak widać daje on ogromne możliwości opowiada S. Kos.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.