Komunikaty PR

Naturalnie pod skosami

2021-08-18  |  11:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Położony w kameralnej lokalizacji dom został zaprojektowany dla pięcioosobowej rodziny. Inwestorzy marzyli o nowoczesnym, ale jednocześnie przytulnym wystroju na bazie naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Ciekawa bryła ze skosami, wysoką, otwartą przestrzenią i dużymi oknami stała się punktem wyjścia do stworzenia funkcjonalnych i stylowych wnętrz, zapewniających komfort wszystkim domownikom.

Projekt swojego wymarzonego domu właściciele powierzyli krakowskiej pracowni MIKOŁAJSKAstudio, prowadzonej przez dwie architektki – Krystynę Mikołajską oraz jej córkę Idę. Biuro słynie z dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach realizacji oraz doskonałego wyczucia potrzeb klientów. Tak też było tym razem. Inwestorzy dostali dokładnie to, czego oczekiwali – bazę aranżacji stanowią naturalne materiały – kamień i drewno, którym towarzyszą cegła oraz szkło. Wnętrza są nowoczesne i przytulne zarazem. Ponadto – co niezwykle ważne w każdym projekcie – układ pomieszczeń jest zaplanowany w taki sposób, aby osiągnąć jak największą funkcjonalność.

Dobry układ

Na parterze domu znajduje się zarówno część prywatna, czyli sypialnia i łazienka gospodarzy, oraz pokoje córek, jak i część dzienna – przestronny salon z jadalnią i kuchnia. Znajdują się tu także strefa relaksu z sauną oraz dwie łazienki – jedna z wanną, a druga z prysznicem, a także garderoba, pralnia i pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu, którego część stanowi antresola nad salonem, umiejscowiono pokój syna, gabinet i łazienkę. Przestrzeń jest doskonale zaplanowana – jest miejsce na wspólne spędzanie czasu, każdy też ma możliwość być sam. Kuchnia może być otwarta lub zamknięta – między nią a częścią jadalnianą salonu znajdują się duże, przesuwane drzwi z ornamentowego szkła. Oddzielna garderoba, pomieszczenie gospodarcze i „brudna kuchnia” gwarantują odpowiednią ilość miejsca do przechowywania i pracy, dzięki czemu łatwo jest utrzymać porządek.

W otoczeniu naturalnych materiałów

Wnętrza są wykończone drewnem, kamieniem i cegłą, zestawionymi z rozmaitymi tekstyliami – są tu meble tapicerowane tkaninami i skórą, a także dodatki wprowadzające przytulność, takie jak dywan w salonie czy zasłony w sypialni. Taka różnorodność materiałów i faktur sprawdza się dzięki starannie dobranej kolorystyce. Choć odcieni jest dużo, wszystkie należą do tzw. palety barw ziemi, są naturalne, stonowane i miłe dla oka. Wszystko razem sprawia, że wnętrza są ciekawe, oryginalne, a zarazem estetyczne i nieprzeładowane.

Nawet pokoje dzieci, choć z kolorowymi akcentami, wpisują się w styl całego domu za sprawą tonacji (róż i błękit są przybrudzone i przygaszone) oraz konsekwentnie zastosowanej bazy, którą stanowią drewno i cegła.

Styl i komfort

Konsekwencja to słowo klucz w tym projekcie – dzięki niej dom czyta się jako całość. Powtarzające się motywy, takie jak duże płaszczyzny kamienia na ścianach w sypialni i kuchni, ciemne drewno na ścianie w salonie i w postaci mebli łazienkowych czy cegła w części dziennej, korytarzach, pokojach dzieci i łazienkach – spinają wnętrza aranżacyjną klamrą. Architekci z pracowni MIKOŁAJSKAstudio z charakterystyczną dla siebie starannością i wyczuciem stylu połączyli różnorodne materiały, faktury i kolory, co w efekcie dało ciepłą, przytulną aranżację doskonale odpowiadającą na potrzeby właścicieli i spełniającą ich oczekiwania w kwestii funkcjonalności.

www.mikolajskastudio.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.