Komunikaty PR

Neutralna węglowo premiera na Salone del Mobile: Laminam prezentuje „Le Terre”

2021-09-10  |  13:27
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Premierowe modele pozwalają odczuć, a także zatrzymać we własnym domu na dłużej, naturalne piękno zachwycających i zadziwiających regionów Italii. Spiek Terra di Pompei został zainspirowany lawą, wprawdzie zastygłą, jednak rozprażoną przez neapolitańskie słońce. Jego promienie padające na okolice Wezuwiusza wydobywają spod ciemnej bazy nieoczekiwane odcienie ciepłych barw – od szampańskiego złota przez beże aż po brązy. Nowy spiek odzwierciedla zarówno to dyskretne bogactwo kolorów, jak i wyjątkową fakturę lawy, dostępny jest bowiem w wariatach Naturale (z delikatnie strukturyzowaną powierzchnią) i Fiammato (płomieniowany – efektownie surowy w odbiorze).

Model Terra di Saturnia przenosi nas do Toskanii, ale nie ku jej słynnym wzgórzom, lecz na nadmorską nizinę Maremma. Znajdują się tam źródła termalne, bijące ze skał mieniących się wyjątkowymi, niepowtarzalnymi odcieniami brązu złamanego szarością – znany szerzej jako taupe. Spiek Laminam oddaje ten koloryt, wymykający się klasycznym gamom chromatycznym. Utrwala też coś z ruchu płynącej wody, znamienną cechę tych okolic. Faktura płyt (zarówno w delikatniejszym wariancie Naturale, jak i wyrazistszym Fiammato) odzwierciedla ślad po fali, która cofa się i odsłania miękką płaszczyznę ziemi.

Terra di Matera z kolei jest zapisem atmosfery malowniczego miasta o tej samej nazwie. Wyczuwa się tu natchnienie czerpane z typowo śródziemnomorskich barw światła świtu, południa i zmierzchu. Wytłoczona na płytach Laminam faktura (do wyboru w wersji Naturale lub Fiammato) nawiązuje do owiewanego przez wiatr piasku. To sposób, by coś z fascynującego klimatu włoskiego miasteczka przenieść do własnego mieszkania.

Wyjątkowa głębia wzoru, zachwycająca faktura

„Le Terre” – trzy nowe wzory spieków Laminam – wyrażają przywiązanie twórców do dziedzictwa i szacunek dla własnej ziemi. Są jednak bardzo uniwersalne, a ich pełne ciepła tekstury tworzą znakomite zestawienia z innymi inspiracjami z serii IN-SIDE.

Seria ta nazwę wzięła od innowacyjnej technologii, dzięki której wzór widoczny na płaszczyźnie spieku ma kontynuację w przekroju płyty. W rezultacie wszelkie żłobienia, frezowania i uwidocznione krawędzie nie tylko nie osłabiają finalnego efektu realizacji, ale wręcz podnoszą jego klasę na poziom do niedawna osiągalny tylko przy użyciu kamienia naturalnego.

Premierowe modele Terra di Matera, Terra di Pompei i Terra di Saturnia dostępne są w postaci płyt wielkoformatowych 1620×3240 mm o grubości Laminam 12+ lub w formacie 1200×3000 mm o grubości Laminam 5/5+. Podobnie jak pozostałe wzory z serii IN-SIDE, kolekcje „Le Terre” doskonale sprawdzą się jako okładziny pionowe, posadzki, blaty kuchenne i robocze, a także elementy wyposażenia łazienek czy stref wellness. Świetnie zafunkcjonują również na zewnątrz – na elewacji, balkonie, tarasie. Stworzą znakomite zestawy z wszelkimi innymi powierzchniami czy materiałami. Tym bardziej, że do wyboru są tu dwa warianty wykończenia: Naturale oraz Fiammato. Inspiracje zaczerpnięte od wypalonej słońcem lub obmywanej wodą ziemi łatwo tu więc odczuć także w dotyku.

Premiera neutralna węglowo – ważny głos marki Laminam

Kierując się wartościami kluczowymi także dla Salone del Mobile – jakością, innowacyjnością, pięknem i, dziś bardziej niż kiedykolwiek, zrównoważonym rozwojem – Laminam konsekwentnie podąża ku odpowiedzialnej ekologicznie produkcji. Stąd wypłynęła również decyzja, by obecność marki na targach w Mediolanie była całkowicie neutralna pod względem emisji CO₂.

Istotną rolę odegrała w tej kwestii współpraca z Up2You. Jest to firma z kręgu innowacji ekologicznych, która pomaga osobom prywatnym oraz przedsiębiorstwom zmniejszyć ich wpływ na środowisko poprzez określanie i kompensowanie ich śladu węglowego. Laminam zyskał więc możliwość określenia śladu węglowego związanego z obecnością marki na Salone, a następnie wdrożenia określonych działań kompensujących – w celu zredukowania tego śladu do zera. Właśnie tak rodzi się „wydarzenie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla”. Co więcej, Laminam będzie wspierać kolejne projekty dotyczące zrównoważonego rozwoju, certyfikowane zgodnie z międzynarodowym standardem VSC, aby zrekompensować środowisku nieuniknioną emisję CO2.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.