Neutralna węglowo premiera na Salone del Mobile: Laminam prezentuje „Le Terre”
Home Sweet Home PR
Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
Premierowe modele pozwalają odczuć, a także zatrzymać we własnym domu na dłużej, naturalne piękno zachwycających i zadziwiających regionów Italii. Spiek Terra di Pompei został zainspirowany lawą, wprawdzie zastygłą, jednak rozprażoną przez neapolitańskie słońce. Jego promienie padające na okolice Wezuwiusza wydobywają spod ciemnej bazy nieoczekiwane odcienie ciepłych barw – od szampańskiego złota przez beże aż po brązy. Nowy spiek odzwierciedla zarówno to dyskretne bogactwo kolorów, jak i wyjątkową fakturę lawy, dostępny jest bowiem w wariatach Naturale (z delikatnie strukturyzowaną powierzchnią) i Fiammato (płomieniowany – efektownie surowy w odbiorze).
Model Terra di Saturnia przenosi nas do Toskanii, ale nie ku jej słynnym wzgórzom, lecz na nadmorską nizinę Maremma. Znajdują się tam źródła termalne, bijące ze skał mieniących się wyjątkowymi, niepowtarzalnymi odcieniami brązu złamanego szarością – znany szerzej jako taupe. Spiek Laminam oddaje ten koloryt, wymykający się klasycznym gamom chromatycznym. Utrwala też coś z ruchu płynącej wody, znamienną cechę tych okolic. Faktura płyt (zarówno w delikatniejszym wariancie Naturale, jak i wyrazistszym Fiammato) odzwierciedla ślad po fali, która cofa się i odsłania miękką płaszczyznę ziemi.
Terra di Matera z kolei jest zapisem atmosfery malowniczego miasta o tej samej nazwie. Wyczuwa się tu natchnienie czerpane z typowo śródziemnomorskich barw światła świtu, południa i zmierzchu. Wytłoczona na płytach Laminam faktura (do wyboru w wersji Naturale lub Fiammato) nawiązuje do owiewanego przez wiatr piasku. To sposób, by coś z fascynującego klimatu włoskiego miasteczka przenieść do własnego mieszkania.
Wyjątkowa głębia wzoru, zachwycająca faktura
„Le Terre” – trzy nowe wzory spieków Laminam – wyrażają przywiązanie twórców do dziedzictwa i szacunek dla własnej ziemi. Są jednak bardzo uniwersalne, a ich pełne ciepła tekstury tworzą znakomite zestawienia z innymi inspiracjami z serii IN-SIDE.
Seria ta nazwę wzięła od innowacyjnej technologii, dzięki której wzór widoczny na płaszczyźnie spieku ma kontynuację w przekroju płyty. W rezultacie wszelkie żłobienia, frezowania i uwidocznione krawędzie nie tylko nie osłabiają finalnego efektu realizacji, ale wręcz podnoszą jego klasę na poziom do niedawna osiągalny tylko przy użyciu kamienia naturalnego.
Premierowe modele Terra di Matera, Terra di Pompei i Terra di Saturnia dostępne są w postaci płyt wielkoformatowych 1620×3240 mm o grubości Laminam 12+ lub w formacie 1200×3000 mm o grubości Laminam 5/5+. Podobnie jak pozostałe wzory z serii IN-SIDE, kolekcje „Le Terre” doskonale sprawdzą się jako okładziny pionowe, posadzki, blaty kuchenne i robocze, a także elementy wyposażenia łazienek czy stref wellness. Świetnie zafunkcjonują również na zewnątrz – na elewacji, balkonie, tarasie. Stworzą znakomite zestawy z wszelkimi innymi powierzchniami czy materiałami. Tym bardziej, że do wyboru są tu dwa warianty wykończenia: Naturale oraz Fiammato. Inspiracje zaczerpnięte od wypalonej słońcem lub obmywanej wodą ziemi łatwo tu więc odczuć także w dotyku.
Premiera neutralna węglowo – ważny głos marki Laminam
Kierując się wartościami kluczowymi także dla Salone del Mobile – jakością, innowacyjnością, pięknem i, dziś bardziej niż kiedykolwiek, zrównoważonym rozwojem – Laminam konsekwentnie podąża ku odpowiedzialnej ekologicznie produkcji. Stąd wypłynęła również decyzja, by obecność marki na targach w Mediolanie była całkowicie neutralna pod względem emisji CO₂.
Istotną rolę odegrała w tej kwestii współpraca z Up2You. Jest to firma z kręgu innowacji ekologicznych, która pomaga osobom prywatnym oraz przedsiębiorstwom zmniejszyć ich wpływ na środowisko poprzez określanie i kompensowanie ich śladu węglowego. Laminam zyskał więc możliwość określenia śladu węglowego związanego z obecnością marki na Salone, a następnie wdrożenia określonych działań kompensujących – w celu zredukowania tego śladu do zera. Właśnie tak rodzi się „wydarzenie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla”. Co więcej, Laminam będzie wspierać kolejne projekty dotyczące zrównoważonego rozwoju, certyfikowane zgodnie z międzynarodowym standardem VSC, aby zrekompensować środowisku nieuniknioną emisję CO2.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.
Finanse
Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.