NEXT STEP - OKK! design wraca po przerwie! Relacja z 18. edycji
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Za nami 18. edycja OKK! design – cyklu spotkań zrzeszających architektów, projektantów, wielbicieli designu, dziennikarzy i najlepsze marki wnętrzarskie. Tym razem goście zgromadzeni w industrialnej przestrzeni MYSIA 3 wzięli udział w premierze najnowszej kolekcji podłóg BARLINEK NEXT STEP, wysłuchali inspirujących wystąpień znakomitych gości specjalnych: Szymona Hanczara, Przemo Łukasika, Tomka i Gosi Rygalik, a także poznali trendy z tegorocznych targów w Mediolanie.
20. września, po raz pierwszy po długiej przerwie spowodowanej pandemią, w przestrzeni konferencyjnej MYSIA 3 odbyło się kolejna, 18 już edycja OKK! design. Gości powitały Olga Kisiel-Konopka, pomysłodawczyni spotkań, właścicielka agencji OKK! PR oraz Dorota Karbowska-Zawadzka – Dyrektor Marketingu Barlinek.
Nowość od Barlinka
Współorganizatorem spotkania był producent wysokiej jakości podłóg – firma Barlinek, która zaprezentowała gościom swoją najnowszą kolekcję NEXT STEP. W jej skład wchodzą wodoodporne podłogi hybrydowe, o których opowiedział Robert Kupczewski, Senior Product Manager oraz podłogi winylowe, które zaprezentował Przemysław Sołtysiak, Dyrektor Produktu. Widzowie poznali rewolucyjne cechy nowych produktów oraz sposobu montażu. Mieli ku temu okazję zarówno bezpośrednio po wystąpieniach, kiedy eksperci na gorąco odpowiadali na pytania publiczności, jak i podczas rozmów z przedstawicielami przy ekspozytorach z próbkami podłóg marki Barlinek.
Inspirująco o projektowaniu
Jak zwykle podczas spotkań OKK! design na scenie wystąpili znakomici goście specjalni. Pierwszy z nich, dr Szymon Hanczar, architekt wnętrz i projektant przedmiotu, właściciel biura hanczarstudio, wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, przewrotnie zatytułował swoją prezentację „O tym jeszcze nie mówiłem…”. Opowiedział o projektach stoisk targowych (m.in. dla marki Barlinek) i przestrzeni biurowych, a także podzielił się z widzami pasją do majsterkowania, przybliżając ciekawe rozwiązania, które zastosował w swoich projektach mebli.
Następnie wystąpił Przemo Łukasik, założyciel autorskiej pracowni architektonicznej Medusa Group, który opowiadał o tym, że jest zwolennikiem projektowania dla konkretnych użytkowników, za którymi przychodzi kontekst danej realizacji. Jako jeden z przykładów, architekt zaprezentował BOLKO LOFT, który zaprojektował dla siebie i swojej rodziny w zaadaptowanym, poprzemysłowym budynku o nietypowej bryle, położonym na terenie kopalni Zakładów Górniczo-Hutniczych „Orzeł Biały” w Bytomiu.
Kolejnymi gośćmi specjalnymi 18. edycji OKK! design byli Tomek Rygalik, projektant, wykładowca, doktor sztuki, założyciel Studio Rygalik oraz Gosia Rygalik, projektantka działająca również w obszarze edukacji i kultury, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz najnowszej inicjatywie Design Nature – platformie dla kreatywnych twórców, organizacji i firm, dla których ważne są wartości takie jak holistyczne, zrównoważone projektowania, szacunek dla środowiska i natury i celebrowanie dobrego, świadomego życia. W te działania wpisuje się również marka Barlinka, która wspiera Studio Rygalik w tworzeniu kreatywnego campusu w otoczeniu natury, jakim są Sobole.
O Mediolanie słów kilka
Na scenie OKK! design wystąpiła także Anna Grużewska, redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze, która zabrała widzów w podróż do Mediolanu i podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat tegorocznej edycji targów Salone del Mobile – nietypowej z powodu pandemii. Opowiedziała o ciekawych stoiskach i wystawach oraz przybliżyła gościom OKK! design zaobserwowane u topowych marek trendy. Zadała też ważne pytania o zasadność działań i przesłanie producentów wyposażenia w kontekście ekologii i troski o środowisko naturalne, a także nowej, postcovidowej rzeczywistości.
W dobrej atmosferze
Tradycyjnie, na zakończenie pełnego ciekawych i inspirujących wykładów spotkania, odbył się konkurs dla uczestników – nagrodami były upominki od organizatorów i partnerów spotkania.
Za stylizację przestrzeni MYSIA 3 odpowiadała stylistka Patrycja Sapiełkin-Strupiechowska, która przy pomocy mebli i roślin od partnerów wydarzenia – marki BoConcept i firmy Serwis Kwiatowy – wykreowała przyjemną atmosferę, sprzyjającą rozmowom kuluarowym. O podniebienia gości zadbały La Cateria oraz cukiernia Sucre. Pragnienie uczestników OKK! design ugasiły napoje On Lemon oraz kawa serwowana przez baristów palarni KawePale. Spotkanie uwieczniła fotograf Lidia Skuza. www.barlinek.com
Organizatorzy: OKK! PR i Barlinek
Partnerzy: BoConcept, Sucre, Serwis Kwiatowy, On Lemon
Główny patron medialny: Elle Decoration
Patroni medialni: Czas na Wnętrze, Dobre Wnętrze, M jak Mieszkanie, Urządzamy.pl, Architektura i Biznes, Weranda, Design Alive, WhiteMAD, MAGAZIF, Foorni.pl, Designteka.pl.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.