Nie ma sytuacji bez wyjścia, czyli kabiny prysznicowe szyte na miarę
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Gdy żar leje się z nieba, marzysz o szybkim prysznicu? Obawiasz się jednak, że w twojej łazience nie uda się zamontować wygodnej kabiny? Niepotrzebnie. Istnieją rozwiązania pozwalające na zaprojektowanie produktów według indywidualnych potrzeb, dzięki czemu marzenie o komfortowej strefie prysznicowej może się ziścić bez względu na metraż czy rozkład łazienki.
Małe wnętrze, bliskość innych elementów wyposażenia łazienki np. toalety, a może wnęka lub skos dachowy – czy znalazło się tu coś, co powoduje, że straciłeś nadzieję na funkcjonalną, komfortową i doskonale prezentującą się strefę z kabiną prysznicową? Jeśli tak – ten artykuł jest dla ciebie. Przekonasz się, że nie ma sytuacji bez wyjścia i bez większego wysiłku znajdziesz produkt skrojony na miarę swoich potrzeb.
Łazienka na poddaszu
Skosy dachowe tworzą atmosferę we wnętrzu, ale bywają wyzwaniem podczas jego urządzania. Wystarczy jednak przemyśleć kilka spraw, by stało się komfortowe, dobrze zagospodarowane i z miejscem na upragnioną kabinę prysznicową. O czym warto pamiętać? Najważniejsze są pomiary. Najniższe strefy będą idealnie na szafki, ale punkt, w którym pomimo skosu staniesz w pełni wyprostowany, doskonale sprawdzi się na prysznic.
- Łazienka na poddaszu to bardzo ciekawe wnętrze, które ma wyjątkowy klimat. Wbrew pozorom nie musi być trudne do zaaranżowania. Trzeba mieć po prostu pomysł i wiedzieć o kilku niestandardowych rozwiązaniach. Jednym z nich jest zakup kabiny zaprojektowanej na wymiar. Docięcie szkła pod odpowiednim kątem umożliwi postawienie jej pod skosem, dzięki czemu zyskamy wygodną strefę prysznicową – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.
Mała przestrzeń
Większość z nas mieszka w blokach, gdzie łazienki są niewielkie lub wręcz mikroskopijne. Wyzwaniem w takim wnętrzu jest rozlokowanie urządzeń sanitarnych w taki sposób, by nie kolidowały ze sobą i były wygodne podczas użytkowania. Warto wtedy zrezygnować z wanny i w rogu pomieszczenia postawić kabinę. Może to być model typu walk-in lub np. wariant z drzwiami składanymi typu bifold, który bez problemu zamontujemy np. pomiędzy miską WC a umywalką.
- Dysponując małym wnętrzem warto skorzystać z programu „Na miarę” Radaway. Eksperci marki są w stanie zaprojektować kabinę do każdej sytuacji aranżacyjnej w taki sposób, że będzie się doskonale prezentowała, a zostanie przy tym funkcjonalna – dodaje Hanna Błaszak.
Wnętrze z wnękami
Wnęka to nie przeszkoda, to miejsce, które można optymalnie zagospodarować i wykorzystać na przestrzeń prysznicową. Można zamontować w niej kabinę dopasowaną do zastanych wymiarów lub w przypadku nietypowych rozmiarów – zaprojektowaną na specjalne zamówienie.
- Ciekawym rozwiązaniem będzie też postawienie kabiny na wymiar z profilem montowanym do czoła lub boku ściany. Taki model będzie wystawał delikatnie poza obszar wnęki i sprawi, że powierzchnia prysznica stanie się większa i przy okazji wygodniejsza – dodaje ekspert Radaway.
Nierówne ściany
Wnętrza bez kątów prostych to standard – bez względu na to czy mieszkamy w bloku, kamienicy, czy w świeżo wybudowanym domu. Odstępstwa te nie wykluczają jednak montażu kabiny prysznicowej. Co więcej, nierówności te można doskonale zakamuflować. Warto zastanowić się wtedy nad zakupem modelu z profilami posiadającymi regulację umożliwiającą niwelację krzywizny ściany.
- Standardowe profile przyścienne pozwalają zwykle na około 1 centymetrową niwelację krzywizny ścian. Jeśli jednak ta regulacja jest niewystarczająca, zawsze można skorzystać z rozwiązań niestandardowych. W Radaway jesteśmy w stanie wyciąć szybę kabiny do kształtu trapezu tak, by idealnie pasowała do nierównych ścian – wyjaśnia Hanna Błaszak.
To tylko część przykładów. Jeśli twoje wnętrze sprawia inne problemy – możesz sam sprawdzić, jaka kabina będzie najlepiej pasować do twojej łazienki. Na stronie producenta znajdziesz konfigurator kabin niestandardowych, w którym wystarczy, że wpiszesz wymagane parametry m.in. kształt kabiny, jej wymiary oraz sposób montażu, a system dobierze model idealnie pasujący do wnętrza.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.