Komunikaty PR

Niedoceniane skorupki jajek

2022-06-27  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Sylwia Makowska
Orchidea Creative Group

ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/

Jajko kurze można określić mianem magazynu substancji mających pozytywny wpływ na organizm człowieka. Zwykle jednak jako konsumenci skupiamy się na żółtku i białku, zapominając nieco o skorupce. Tymczasem właśnie ta część może się nam przydać w wielu codziennych sytuacjach.

W domowej apteczce

Skorupki jaj można wykorzystać do łagodzenia podrażnień skóry. Aby ich użyć w tym celu, musimy najpierw przez kilka dni moczyć je w niewielkim naczyniu z octem jabłkowym, aż staną się miękkie. Powstałą mieszaniną można przemywać podrażnione miejsca.

Do mycia i prania

Drobno pokruszone skorupki jaj z wodą i odrobiną płynu do naczyń stanowią doskonały środek czyszczący. Szczególnie poleca się go do zadań specjalnych przy zmywaniu, czyli przypalonych garnków i patelni. Skorupki można także wykorzystać do prania firanek. Pokruszone wkładamy do lnianego woreczka a ten do pralki zamiast środka wybielającego. Taki niecodzienny dodatek potrafi przywrócić biel poszarzałym firankom.

Dla zwierząt

Wyparzone i zmielone skorupki są również idealnym pokarmem, który możemy wsypywać do karmnika dla ptaków. A w przypadku biegunki u psa warto dodać do karmy łyżeczkę proszku ze skorupek, co złagodzi dolegliwości.

W ogródku

Skorupki jaj stanowią doskonały nawóz. Powinniśmy wsypywać je do otworów, w których sadzimy rośliny, a potem gdy już nasze krzewy czy drzewka się przyjmą, obsypywać ziemię dookoła nich. Sprawi to, że nasadzenia będą mocne i zdrowe. Skorupki można też rozrzucać na grządkach warzywnych i w drewnianych skrzyniach z uprawami.

Na ząb i do kawy

Osłona jajka pomaga też usuwać gorycz z kawy. Podczas parzenia należy dodać kilka kawałków zgniecionych skorupek, a po zaparzeniu okruszki usunąć. Skorupki nadają się do jedzenia w formie sproszkowanej. Wzmacniają kości i wspomagają działanie organizmu. Aby jednak móc je spożywać, należy najpierw piec je w piekarniku w najwyższej temperaturze przez około 10 minut. Potem drobno zmielić i dodawać łyżeczkę dziennie do jogurtu lub soku.

- Skorupki jaj to bogate źródło wapnia – mówi Tomasz Jokiel, ekspert firmy Fermy Drobiu Jokiel. – A zwykle nasze posiłki są ubogie w ten składnik. W jednym jajku jest 900 g wapnia, który może zostać przyswojony przez nasz organizm. Ale to nie wszystkie mikroelementy, które znajdziemy w skorupce. Są tam też bor, magnez, mangan, miedź, żelazo i cynk.


Fermy Drobiu Jokiel to rodzinna polska firma od ponad 30 lat zajmująca się profesjonalną produkcją jaj konsumpcyjnych, mająca swoją siedzibę we Wroniawach koło Wolsztyna w woj. wielkopolskim. Jakość jaj z Ferm Drobiu Jokiel jest zagwarantowana przez kompleksową kontrolę na wszystkich etapach produkcji. Cały proces od początku do końca przebiega wewnątrz firmy, począwszy od wyhodowania kur niosek, przez produkcję jaj, do ich pakowania i dystrybucji. Na Fermach Drobiu Jokiel każdego dnia 190 tys. kur znosi ponad 170 tys. jaj. Nioski karmione są pełnowartościowymi ziarnami zbóż i piją wodę z czystego, lokalnego ujęcia. Producent działa zgodnie ze standardami GMP (Good Manufacturing Practice). www.fdjokiel.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Orchidea Creative Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów Biuro prasowe
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma
Dom Elegancja kamienia naturalnego w Twoim salonie
2024-07-04 | 11:00

Elegancja kamienia naturalnego w Twoim salonie

Czy marzysz o salonie, który emanuje elegancją i ponadczasowym stylem? Odkryj, jak kamień naturalny może odmienić Twoją codzienną przestrzeń, dodając jej niepowtarzalnego i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.