Nieśmiertelna biel w nowoczesnym apartamencie
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Apartament projektu Black Deer Workshop, to dowód na to, że biel we wnętrzach wciąż ma się dobrze. Swobodna, minimalistyczna przestrzeń z industrialną nutą jest bezpretensjonalna, ale pełna wyrazu. Nic dziwnego, że jest miejscem realizacji sesji fotograficznych oraz planów filmowych. Realizacja została nagrodzona w 11 edycji konkursu VASCO Integracja.
Jasna, otwarta przestrzeń, w której w roli głównej występuje biel i drewno – brzmi przewidywalnie? Nic bardziej mylnego. Realizacja architekt Magdaleny Śliwki z pracowni Black Deer Workshop wyróżnia się swobodnym podziałem przestrzeni. Funkcje i miejsca wzajemnie się tu przenikają. Dominują naturalne materiały, połączone z industrialnymi nawiązaniami – ta kompozycja nie mogła się nie udać.
Wyjście poza schemat
Projekt miał być przede wszystkim spójny i bezpretensjonalny. Apartament jest dla właścicieli miejscem wypoczynku, pracy oraz spotkań w większym gronie. Część dzienną tworzy dyskretny aneks kuchenny, duży jadalniany stół oraz strefa wypoczynkowa wzbogacona o… huśtawkę. Pod jedną ze ścian umieszczono blat roboczy – idealny do pracy zdalnej. Ta część apartamentu została wzbogacona o pokój kąpielowy z wolnostojącą wanną, umieszczony za oszklonymi drzwiami z wyraźnie zarysowaną, czarną kratownicą. Z wanny można oglądać filmy wyświetlane z rzutnika na ścianie nad biurkami. Łazienka jest spójna z całą aranżacją. Króluje w niej beton oraz duet czerni i bieli. Tu również występują industrialne dodatki w postaci oświetlenia nad umywalką oraz stylowego czarnego grzejnika VASCO, który idealnie wpisuje się w tę kompozycję.
Diabeł tkwi w szczegółach…
Niebanalny, swobody charakter apartament zawdzięcza starannie dobranym detalom. W strefie dziennej zamiast klasycznego stolika kawowego zdecydowano się na stoliki z pni drzew. Ozdobą tej części apartamentu jest także dekoracja wykonana z podwieszanej na łańcuchach belki i owiniętych wokół żarówek. Między stanowiskami do pracy w domu umieszczono miły akcent w postaci drewnianej skrytki dla charta właścicieli. Ta wyjątkowa przestrzeń sprzyja twórczym projektom. Co jakiś czas zmienia się w plan filmowy bądź studio fotograficzne.
O nagrodzie
Wyróżniony przez VASCO projekt otrzymał drugie miejsce w 11 edycji konkursu VASCO Integracja. Komisja konkursu składająca się z przedstawicieli środowiska architektów wnętrz oraz mediów, pod przewodnictwem Joanny Walendzik-Stefańskiej z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, przyznawała nagrody w dwóch kategoriach: projektów zrealizowanych i projektów koncepcyjnych.
Powierzchnia: 100 m2
Projekt: Magdalena Śliwka, Black Deer Workshop
Fot. Pion Studio
Więcej informacji na stronie: http://www.vascoart.pl/konkurs/#post-10877
Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascoart.pl/

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.