Komunikaty PR

Niespieszna codzienność i ponadczasowe piękno

2024-04-12  |  15:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Północne słońce, mozaika kolorów i ponadczasowe piękno skryte pod płaszczem niespiesznej codzienności. Neapol to miejsce, które niezmiennie zachwyca i inspiruje. Tym razem do artystycznej podróży przez serce Włoch zaprasza fotograf Michał Łukasik, który od lat dzieli życie między Polską a Włochami.

Wystawa jego fotografii pod tytułem „Pasaż Italia” otworzy się już w piątek 12 kwietnia o 19:00 w Centrum Designu Domoteka w Warszawie.

Włochy to niewyczerpane źródło inspiracji dla artystów, a każdy z nich odkrywa ich piękno z własnej perspektywy i przetwarza w duchu osobistej wrażliwości. Wystawa prac polskiego fotografa Michała Łukasika pod tytułem „Pasaż Italia” to podróż przez wielowiekowe zabytki i dzieła architektury modernistycznej, w której historia splata się z teraźniejszością, a każdy kamień opowiada własną historię.

Niezwykłe spojrzenie artysty na ten kraj, ukazane poprzez obiektyw aparatu, pozwala nam odkryć jego piękno na nowo. Michał Łukasik uchwycił również sceny z życia codziennego Neapolu i okolic, który jest jego drugim domem. Od starannie ułożonego prania schnącego na balkonach, po tętniące życiem targowiska i plaże. "Pasaż Italia" to nie tylko wystawa fotografii – to podróż przez serce Włoch pełna smaków, kolorów i odcieni.

Niebanalną oprawę przestrzeni wystawienniczej zapewnia stylizacja Łukasza Siwca, cenionego architekta wnętrz współpracującego z Domoteką. Jego wyczucie włoskiego stylu doskonale komponuje się z fotografiami, tworząc harmonijną całość. Scenograficzne elementy potęgują wrażenie obcowania z majestatyczną architekturą i dzielą przestrzeń na tematyczne strefy. Całość dopełniają nietuzinkowe meble i dodatki z starannie wyselekcjonowanych salonów Centrum Designu Domoteka.

Autorzy:

Michał Łukasik – Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Fotograf i eseista.

Jego fotografie znalazły się m.in. w Architectural Digest Polska, Wysokich Obcasach, Spotkaniach z Zabytkami oraz polsko-włoskim magazynie „Gazzetta Italia”, w którym debiutował jako eseista i dziennikarz, publikując zdjęcia i artykuły o sztuce, architekturze i podróżach po Polsce i Włoszech.

Specjalizuje się w fotografii architektury, wnętrz, fashion i reportażach. Współpracował z agencjami modowymi oraz licznymi instytucjami polskimi  i włoskimi. Pasjonat stylu art deco, modernizmu i starego kina.

Łukasz Siwiec – stylista i projektant wnętrz, ekspert w dziedzinie designu oraz mody. Absolwent grafiki warsztatowej oraz architektury wnętrz na ASP w Warszawie. Od ponad 10 lat związany z rynkiem prasowym jako dziennikarz, stylista i fotograf. Współpracował m.in z magazynami Twój Styl, PANI, Architectural Digest Polska, Magazif, Wysokie Obcasy Extra, L'Officiel, Monitor Magazine.

Wernisaż wystawy „Pasaż Italia” odbędzie się w piątek 12.04.2024 r. o godz. 19:00. w Centrum Designu Domoteka, ul. Malborska 41 w Warszawie

Czas trwania wystawy: 12.04– 30.06 2024 r.

Partnerami wydarzenia są: Czas na Wnętrze, MAGAZIF, Gazzetta Italia, Aksonometria, BoConcept, Western Home FI, OKK! PR

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.