Komunikaty PR

Niespieszna codzienność i ponadczasowe piękno

2024-04-12  |  15:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Północne słońce, mozaika kolorów i ponadczasowe piękno skryte pod płaszczem niespiesznej codzienności. Neapol to miejsce, które niezmiennie zachwyca i inspiruje. Tym razem do artystycznej podróży przez serce Włoch zaprasza fotograf Michał Łukasik, który od lat dzieli życie między Polską a Włochami.

Wystawa jego fotografii pod tytułem „Pasaż Italia” otworzy się już w piątek 12 kwietnia o 19:00 w Centrum Designu Domoteka w Warszawie.

Włochy to niewyczerpane źródło inspiracji dla artystów, a każdy z nich odkrywa ich piękno z własnej perspektywy i przetwarza w duchu osobistej wrażliwości. Wystawa prac polskiego fotografa Michała Łukasika pod tytułem „Pasaż Italia” to podróż przez wielowiekowe zabytki i dzieła architektury modernistycznej, w której historia splata się z teraźniejszością, a każdy kamień opowiada własną historię.

Niezwykłe spojrzenie artysty na ten kraj, ukazane poprzez obiektyw aparatu, pozwala nam odkryć jego piękno na nowo. Michał Łukasik uchwycił również sceny z życia codziennego Neapolu i okolic, który jest jego drugim domem. Od starannie ułożonego prania schnącego na balkonach, po tętniące życiem targowiska i plaże. "Pasaż Italia" to nie tylko wystawa fotografii – to podróż przez serce Włoch pełna smaków, kolorów i odcieni.

Niebanalną oprawę przestrzeni wystawienniczej zapewnia stylizacja Łukasza Siwca, cenionego architekta wnętrz współpracującego z Domoteką. Jego wyczucie włoskiego stylu doskonale komponuje się z fotografiami, tworząc harmonijną całość. Scenograficzne elementy potęgują wrażenie obcowania z majestatyczną architekturą i dzielą przestrzeń na tematyczne strefy. Całość dopełniają nietuzinkowe meble i dodatki z starannie wyselekcjonowanych salonów Centrum Designu Domoteka.

Autorzy:

Michał Łukasik – Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Fotograf i eseista.

Jego fotografie znalazły się m.in. w Architectural Digest Polska, Wysokich Obcasach, Spotkaniach z Zabytkami oraz polsko-włoskim magazynie „Gazzetta Italia”, w którym debiutował jako eseista i dziennikarz, publikując zdjęcia i artykuły o sztuce, architekturze i podróżach po Polsce i Włoszech.

Specjalizuje się w fotografii architektury, wnętrz, fashion i reportażach. Współpracował z agencjami modowymi oraz licznymi instytucjami polskimi  i włoskimi. Pasjonat stylu art deco, modernizmu i starego kina.

Łukasz Siwiec – stylista i projektant wnętrz, ekspert w dziedzinie designu oraz mody. Absolwent grafiki warsztatowej oraz architektury wnętrz na ASP w Warszawie. Od ponad 10 lat związany z rynkiem prasowym jako dziennikarz, stylista i fotograf. Współpracował m.in z magazynami Twój Styl, PANI, Architectural Digest Polska, Magazif, Wysokie Obcasy Extra, L'Officiel, Monitor Magazine.

Wernisaż wystawy „Pasaż Italia” odbędzie się w piątek 12.04.2024 r. o godz. 19:00. w Centrum Designu Domoteka, ul. Malborska 41 w Warszawie

Czas trwania wystawy: 12.04– 30.06 2024 r.

Partnerami wydarzenia są: Czas na Wnętrze, MAGAZIF, Gazzetta Italia, Aksonometria, BoConcept, Western Home FI, OKK! PR

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.