Nietypowi pomocnicy typowej rodziny. Jakie rozwiązania smart home warto wdrożyć?
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Ostatni rok obfitował w wiele utrudnień spowodowanych pandemią, zmianami warunków pracy, problemami z powrotem dzieci do szkół i przedszkoli. Niektórzy wrócili do pracy w biurach, inni nadal wykonują swoje obowiązki zdalnie. Jedne dzieci we wrześniu wrócą do normalnej edukacji, inne będą kontynuować naukę w domu. Obecnie mamy na szczęście wiele ciekawych urządzeń, które mogą nam ułatwić życie w nowych warunkach, a nawet przyczynią się do oszczędności.
Inteligentne gniazdka
Jeśli w ostatnim czasie do mieszkań przenieśliście swoją pracę, naukę i rozrywkę, na pewno zauważyliście także wzrost rachunków za prąd. Na szczęście rynek inteligentnych urządzeń wychodzi z rozwiązaniami na wszelkie możliwe problemy. Czy słyszeliście o gniazdkach, które pomagają zabezpieczyć budżet przed nadmiernymi wydatkami? Wtyczka T31 od marki Ezviz wyłączy i włączy urządzenia zgodnie ze wskazanymi przez użytkownika godzinami. Dzieje się tak, ponieważ z poziomu aplikacji można tworzyć harmonogramy pracy urządzeń do niego podpiętych, a także kontrolować ich zużywanie prądu. Wtyczka będzie także analizować stan zużycia energii elektrycznej, dzięki czemu nigdy nie zaskoczą cię rachunki. To jednak nie koniec.
Urządzenie przydatne rodzicom
Wiele osób ma przed sobą trudny okres — często rodzice muszą wrócić do pracy w biurze, a ich pociechy kontynuują edukację zdalną. Zdarzają się także różne godziny przebywania w domu i bywa, że dziecko musi przez dłuższy czas radzić sobie same. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi kamera C6CN od Ezviz, która pozwoli mieć na oku pociechę. Dzięki urządzeniu można obserwować przestrzeń w swoim domu z pomocą 360-stopniowego pola widzenia, łączności Wi-Fi i jakości Full HD. Dzięki aplikacji mobilnej dorosły stale może mieć pod kontrolą sytuację w domu. Co istotne kamera ma doskonały design, który wpasuje się w estetykę każdego mieszkania.
Jak więc widzimy, producenci starają się pomóc nam na różnorodne sposoby, oferując sprzęty potrzebne nawet bardzo wymagającym użytkownikom. Rynek produktów smart home stale rośnie i dopasowuje się do wszystkich konsumentów. Minęły już lata, kiedy kamery chroniły tylko ogromne posesje i przedsiębiorstwa, dziś te przydatne funkcjonalności możemy zaprosić do mieszkania i cieszyć się bezpieczeństwem oraz ułatwieniem codziennego życia. Jesteśmy ciekawi, co przyniosą nam kolejne lata na rynku inteligentnych urządzeń.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.