Komunikaty PR

Niewielka łazienka niejedno ma imię

2022-04-29  |  10:00
Biuro prasowe

Mówi się, że małe jest piękne, a piękno może mieć wiele imion. W przypadku niewielkiej łazienki ważne jest, by była nie tylko piękna, ale również funkcjonalna i sprawiała wrażenie przestrzennej. Tylko jak zagospodarować niewielką powierzchnię łazienkową, by wyglądała uroczo i była użyteczna? Kilka aspektów sprawi, że mała przestrzeń zadowoli każdy gust.

Cała masa pomysłów i odpowiedniego zaplanowania pozwalają urządzić przestrzeń niewielkiej łazienki w niemal każdym wydaniu i dopasować się stylizacją do każdego gustu. Wystarczy się przygotować. Jak to zrobić?

Czego potrzebujesz, by urządzić niewielką łazienkę?

Niewielki metraż to nie lada wyzwanie, któremu można z łatwością sprostać. Odpowiednie rozplanowanie elementów i realizacja postanowień krok po kroku sprawią, że aranżacja okaże się być niezwykle łatwa, przyjemna i przede wszystkim skuteczna. Oto warte uwagi aspekty:

• umeblowanie - ważny jest nie tylko rozmiar mebli, ale również ich umiejscowienie. Optymalne rozmieszczenie doda niewielkiemu wnętrzu przestrzeni i atrakcyjności;

• oświetlenie - światło wizualnie powiększa przestrzeń i nadaje jej klimatu. Warto zwrócić uwagę na mocne oświetlenie sztuczne lub zainstalowanie punktów świetlnych;

• kolorystyka - nie, wcale nie musimy ograniczać się wyłącznie do jasnych kolorów. Umiejętnie dobrane ciemne kolory również mogą nadać głębi wnętrzu małej łazienki;

• lustra - znany trik na to, by niewielka łazienka sprawiała wrażenie naprawdę wielkiej to zamontowanie dużego lustra, najlepiej takiego od podłogi do sufitu.

W urządzaniu niewielkiej przestrzeni łazienkowej z pewnością będziemy musieli pójść na kompromisy. Nie każdy element może też pasować do naszego pomysłu i stylu, w jakim chcemy urządzić małą łazienkę. Warto jednak mieć na uwadze komfort użytkowania i skupić się na tym, by nasza niewielka przestrzeń łazienkowa była funkcjonalna.

Odwieczny konflikt prysznica i wanny – jak go rozwiązać?

Wiele osób martwi się, że w małej łazience możliwy jest do zamontowania wyłącznie prysznic. Zajmuje mało przestrzeni, jest wygodny i praktyczny. A co, gdy jednak naszym marzeniem jest wanna? Na ratunek przychodzą dostępne na rynku niewielkie asymetryczne lub prostokątne modele, które idealnie wkomponują się w cały projekt. Nad wanną można również zamontować kabinę nawannową, dzięki czemu będzie spełniała funkcję 2w1.

Prysznic jest znacznie łatwiejszą opcją podczas aranżowania małej łazienki. Ciekawym i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie kabiny Walk-In. W ten sposób wizualnie powiększamy niewielki metraż łazienki. Prysznic najlepiej jest umiejscowić w rogu pomieszczenia lub możliwie najbliżej ścian.

A co z pozostałymi meblami i dodatkami?

Gdy takie elementy wyposażenia jak wanna, prysznic i umywalka zostały już wybrany nadchodzi czas na dopieszczenie małego wnętrza. Warto zwrócić uwagę na to, by płytki nie były zbyt wielkie i zbyt małe. Odpowiedni rozmiar, ale również błyszczący materiał pozwolą optycznie powiększyć łazienkę. Problem przechowywania środków czystości i innych akcesoriów niezbędnych w łazience mogą rozwiązać wiszące półki. Z łatwością można je dopasować do niewielkiej przestrzeni i znakomicie spełniają swoją funkcję. Również światło odgrywa olbrzymią rolę. Dodatkowe punkty podświetlające w parze z ogólnym oświetleniem podkreślą przestronność. We wszystkim jednak należy zachować umiar.

Dostępność gotowych sprzętów pozwala z łatwością okiełznać trudny temat niewielkiej łazienki sprawiając, że w małej przestrzeni drzemie wielki potencjał. Z odpowiednim przygotowaniem możemy zadbać o atrakcyjny wygląd i rewelacyjny komfort.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.