Nobonobo i Miloni pokazało w Warszawie swoje najnowsze kolekcje
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
13 czerwca 2024 r. w pełnym najlepszego polskiego wzornictwa showroomie Nobonobo i Miloni odbyła się uroczysta premiera nowych kolekcji mebli obu marek. Wydarzenie zgromadziło licznych gości, w tym czołowych architektów, dziennikarzy branżowych oraz miłośników designu. Showroom dwóch doskonale znanych architektom brandów, po raz kolejny stał się miejscem spotkania sztuki i designu. W trakcie wieczoru zaprezentowano najnowsze projekty stołów i foteli, które zachwyciły gości swą innowacyjnością, elegancją i funkcjonalnością.
W sercu Warszawy, w showroomie Nobonobo i Miloni, odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło szerokie grono entuzjastów designu i architektury wnętrz. Podczas spotkania wielokrotnie nagradzana polska marka Nobonobo, zaprezentowała najnowsze kolekcje foteli, zaprojektowanych przez włoskich projektantów, braci EPCD Italy. Fotele wykonane zostały z utwardzanej na zimno pianki poliuretanowej, co zapewnia ich wyjątkową trwałość i ognioodporność. Dzięki temu meble te znajdują szerokie zastosowanie, od obiektów użyteczności publicznej, po wnętrza domowe. Jednym z kluczowych atutów nowych kolekcji jest możliwość personalizacji podstawy foteli, które dostępne są w różnych wariantach drewnianych i metalowych. Podczas wieczoru zaprezentowano m.in.: BUTTERFLY, fotel łączący najwyższy komfort z właściwościami izolacji akustycznej, idealnie uzupełniający zatłoczone strefy wypoczynku, salony i wnętrza. SLOT LOW, kompaktowy, wygodny model do domu i przestrzeni biurowych. SLOT z harmonijną linią, CLASSIC, obszerny fotel o organicznym kształcie, który dodaje nowoczesnej wielkości każdemu otoczeniu. MIMI, propozycję, która uosabia współczesną elegancję dzięki otaczającej sylwetce i płynnym liniom, MIMI OPEN z prostą i czystą sylwetką oraz ALIO z konstrukcją przenoszącą minimalistyczną, ponadczasową klasykę na zupełnie nowy poziom.
Drugi gospodarz spotkania, firma MILONI, znana z produkcji najwyższej jakości stołów, przedstawiła zgromadzonym swoje najnowsze kolekcje: ARTO, BOWL, TUCANO i JAKKU. Do współpracy przy tworzeniu premierowych modeli MILONI zaprosiło trzech wybitnych projektantów. Ariel Śliwiński to uznany polski projektant mebli, który zasłynął swoimi nowoczesnymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Jego prace cechuje minimalizm oraz dbałość o detal, co sprawia, że są nie tylko estetyczne, ale i praktyczne w codziennym użytkowaniu. Kabo & Pydo to z kolei doskonale znany duet, który tworzą Katarzyna Kabo i Piotr Pydo. Ich wspólne projekty charakteryzują się innowacyjnością i unikalnym podejściem do formy i funkcji. Prace trzeciego z zaproszonych twórców, portugalskiego projektanta Nelsona De Araújo, znane są z elegancji i wyrafinowania. Jego podejście do designu opiera się na harmonii między formą a funkcją, co sprawia, że meble, które tworzy są zarówno piękne, jak i ergonomiczne. De Araújo ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia za swoje innowacyjne projekty.
Zaprojektowany przez Ariela Śliwińskiego, stół ARTO to kwintesencja minimalizmu i elegancji. Jego uproszczona konstrukcja i brak tradycyjnej oskrzyni sprawiają, że jest lekki i łatwy w montażu, co również ogranicza jego ślad węglowy. Stół BOWL, również dzieło Ariela Śliwińskiego, zachwycił gości subtelnym zagłębieniem w blacie, tworzącym integralną misę. Blacha na rewersie misy może służyć jako podkładka pod gorące naczynia, a otwór na okablowanie sprzętu elektronicznego czyni go idealnym miejscem do pracy. Kolejna z nowości, stół TUCANO – zaprojektowany przez Nelsona De Araújo, łączy solidną konstrukcję z oryginalnym designem. Naturalne kolory drewna w połączeniu z żywymi barwami podstawy czynią go centralnym punktem każdego wnętrza. JAKKU – dzieło studia projektowego Kabo & Pydo, to harmonijne połączenie stylów Japandi i Memphis. Nowa paleta barw inspirowana owocami, dodaje mu unikalnego charakteru.
Po prezentacji najnowszych kolekcji i koncercie muzycznym, obecni na premierze architekci, dziennikarze i przyjaciele obu marek mieli okazję poznać bliżej właścicieli obu marek i stojących za nowymi modelami projektantów. A wszystko to na tle nowych kolekcji Nobonobo i Miloni, które w showroomie przy. Ul. Piusa Dziekońskiego 1 można już zobaczyć, dotknąć i utwierdzić się w ich jakości.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.