Normo. Nowe normy Profim
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
– Wejście Normo na rynek to zupełnie nowe otwarcie dla marki Profim. To pierwsze krzesło zaprojektowane i wyprodukowane w zgodzie z zasadami cyrkularnej gospodarki. Nie chwalimy się tylko certyfikatami, ale wprowadzamy konkretne innowacje – mówi o nowym, przełomowym produkcie Magdalena Borowiec, Dyrektorka Marketingu marki Profim.
Normo to nowe krzesło do pracy i spotkań. Za kolekcją stoi Maja Ganszyniec, pracująca w duchu odpowiedzialnego projektowania: – Dla nowego krzesła wybraliśmy nazwę „Normo” bo to nowe normy projektowania i wytwarzania mebli w Profim – mówi o projekcie.
Fokus na pracownika
– Dzisiaj pracownik jest bardzo ważną osobą. To, jak wiele z siebie daje, zależy od środowiska, w jakim pracuje. Przestrzenie do pracy stają się coraz bardziej ludzkie i naturalne. Mimo dwóch lat pandemii, które pokazały, że to możliwe, nie wszyscy chcą łączyć pracę z domem. Potrzebują natomiast środowisk motywujących do skupienia, ale też do nieformalnych spotkań i wymiany myśli – mówi Przemo Łukasik, współzałożyciel biura architektonicznego Medusa Group, które specjalizuje się m.in.: w projektowaniu biurowców i ich wnętrz. – Po pandemii spędzonej na sofie, ciężko nam zrezygnować z komfortu, również tego wizualnego. W biurach pojawia się coraz więcej kolorów i tekstyliów. Normo stworzyliśmy do takich właśnie „udomowionych” miejsc pracy – odpowiada Maja Ganszyniec. Prosta i przyjazna sylwetka Normo, oparta na typologii szkolnego krzesła sprawia, że naturalnie wpisuje się ono w współczesne miejsca do pracy i nauki. W zależności od konfiguracji, krzesła odnajdą się w: salkach konferencyjnych, przy biurkach i wspólnych stołach, w biurze czy co-worku, ale też w czytelniach, akademikach i pracowniach. Kolekcja ma aż 12 konfiguracji – cztery podstawy i trzy warianty oparcia można ze sobą dowolnie łączyć w zależności od potrzeb. Dla tego krzesła została również stworzona unikalna paleta kolorystyczna.
Krzesło pierwszego wyboru
– Mebel nawet najpiękniejszy, musi być wygodny i dawać możliwość dostosowana go do różnych miejsc i sylwetek. Dobry mebel to również taki, którego konstrukcja jest trwała, a w momencie porzucenia sprawi środowisku jak najmniej krzywdy – mówi Przemo Łukasik zapytany o dobre krzesło na nasze czasy zapytany o dobre krzesło na nasze czasy. – Specjalnie wybraliśmy nieco większy przekrój profilu, by uzyskać stabilną konstrukcję. Siedzisko jest odrobinę szersze niż w podobnych krzesłach. Wszystko po to, by było stabilne i przyjazne osobom o różnych posturach – mówi Maja Ganszyniec, której zespół ściśle pracował z doświadczoną grupą technologów i konstruktorów Profim. – Normo jest skonstruowane z minimalnej liczby komponentów, nie używamy w nim kleju ani zszywek, aby po zakończeniu cyklu życia produktu krzesło rozłożyć na części pierwsze, rozdzielić poszczególne materiały i poddać recyklingowi aż w 94%. Stelaż malujemy proszkowo nowo wprowadzoną metaliczną farbą, zamiast używać szkodliwego chromu, dlatego w całości może on kiedyś trafić ponownie do obiegu. Ponadto zminimalizowaliśmy operacje spawania tak, żeby zużyć jak najmniej energii i emitować minimalny ślad węglowy. A to tylko część „zielonych” faktów – zapewnia Tomasz Kaniewski, Dyrektor Rozwoju Produktu w Profim. Normo to dziś najbardziej „zielone” krzesło tapicerowane na rynku, dodaje.
Odpowiedzialność
– Jako inwestorzy i projektanci-architekci musimy myśleć o oddziaływaniu skali. Kiedy na jednym piętrze umieszczamy 200-300 krzeseł do pracy, wybór nie może bazować jedynie na estetyce czy ergonomii. Myślimy wtedy, jak produkcja tak wielkiej ilości rzeczy może wyrządzić szkodę środowisku lub odwrotnie, jak tę szkodę może zminimalizować – mówi Przemo Łukasik, który wraz z zespołem projektuje również wielopiętowe biurowce. – Mamy w sobie społeczne poczucie odpowiedzialności za naszą wspólną przyszłość. Profim to masowy producent, przez co jest ważnym elementem globalnego ekosystemu. Mamy wielki wpływ na przyszłość, bo u nas każda zmiana mnoży się przez tysiące egzemplarzy. Dlatego tak ważne jest, byśmy szli w dobrym kierunku przechodząc stopniowo z modelu linearnego na cyrkularny. Poprzez Normo przetarliśmy drogę dla innych produktów Profim, ale również dla konkurencji, która, jeśli zechce, może za nami podążać.
Więcej: https://www.profim.pl/
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.