Komunikaty PR

Normo. Nowe normy Profim

2022-03-23  |  15:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

– Wejście Normo na rynek to zupełnie nowe otwarcie dla marki Profim. To pierwsze krzesło zaprojektowane i wyprodukowane w zgodzie z zasadami cyrkularnej gospodarki. Nie chwalimy się tylko certyfikatami, ale wprowadzamy konkretne innowacje – mówi o nowym, przełomowym produkcie Magdalena Borowiec, Dyrektorka Marketingu marki Profim.

Normo to nowe krzesło do pracy i spotkań. Za kolekcją stoi Maja Ganszyniec, pracująca w duchu odpowiedzialnego projektowania: – Dla nowego krzesła wybraliśmy nazwę „Normo” bo to nowe normy projektowania i wytwarzania mebli w Profim – mówi o projekcie.

Fokus na pracownika

– Dzisiaj pracownik jest bardzo ważną osobą. To, jak wiele z siebie daje, zależy od środowiska, w jakim pracuje. Przestrzenie do pracy stają się coraz bardziej ludzkie i naturalne. Mimo dwóch lat pandemii, które pokazały, że to możliwe, nie wszyscy chcą łączyć pracę z domem. Potrzebują natomiast środowisk motywujących do skupienia, ale też do nieformalnych spotkań i wymiany myśli – mówi Przemo Łukasik, współzałożyciel biura architektonicznego Medusa Group, które specjalizuje się m.in.: w projektowaniu biurowców i ich wnętrz. – Po pandemii spędzonej na sofie, ciężko nam zrezygnować z komfortu, również tego wizualnego. W biurach pojawia się coraz więcej kolorów i tekstyliów. Normo stworzyliśmy do takich właśnie „udomowionych” miejsc pracy – odpowiada Maja Ganszyniec. Prosta i przyjazna sylwetka Normo, oparta na typologii szkolnego krzesła sprawia, że naturalnie wpisuje się ono w współczesne miejsca do pracy i nauki. W zależności od konfiguracji, krzesła odnajdą się w: salkach konferencyjnych, przy biurkach i wspólnych stołach, w biurze czy co-worku, ale też w czytelniach, akademikach i pracowniach. Kolekcja ma aż 12 konfiguracji – cztery podstawy i trzy warianty oparcia można ze sobą dowolnie łączyć w zależności od potrzeb. Dla tego krzesła została również stworzona unikalna paleta kolorystyczna.

Krzesło pierwszego wyboru

– Mebel nawet najpiękniejszy, musi być wygodny i dawać możliwość dostosowana go do różnych miejsc i sylwetek. Dobry mebel to również taki, którego konstrukcja jest trwała, a w momencie porzucenia sprawi środowisku jak najmniej krzywdy – mówi Przemo Łukasik zapytany o dobre krzesło na nasze czasy zapytany o dobre krzesło na nasze czasy. – Specjalnie wybraliśmy nieco większy przekrój profilu, by uzyskać stabilną konstrukcję. Siedzisko jest odrobinę szersze niż w podobnych krzesłach. Wszystko po to, by było stabilne i przyjazne osobom o różnych posturach – mówi Maja Ganszyniec, której zespół ściśle pracował z doświadczoną grupą technologów i konstruktorów Profim. – Normo jest skonstruowane z minimalnej liczby komponentów, nie używamy w nim kleju ani zszywek, aby po zakończeniu cyklu życia produktu krzesło rozłożyć na części pierwsze, rozdzielić poszczególne materiały i poddać recyklingowi aż w 94%. Stelaż malujemy proszkowo nowo wprowadzoną metaliczną farbą, zamiast używać szkodliwego chromu, dlatego w całości może on kiedyś trafić ponownie do obiegu. Ponadto zminimalizowaliśmy operacje spawania tak, żeby zużyć jak najmniej energii i emitować minimalny ślad węglowy. A to tylko część „zielonych” faktów – zapewnia Tomasz Kaniewski, Dyrektor Rozwoju Produktu w Profim. Normo to dziś najbardziej „zielone” krzesło tapicerowane na rynku, dodaje.

Odpowiedzialność

– Jako inwestorzy i projektanci-architekci musimy myśleć o oddziaływaniu skali. Kiedy na jednym piętrze umieszczamy 200-300 krzeseł do pracy, wybór nie może bazować jedynie na estetyce czy ergonomii. Myślimy wtedy, jak produkcja tak wielkiej ilości rzeczy może wyrządzić szkodę środowisku lub odwrotnie, jak tę szkodę może zminimalizować – mówi Przemo Łukasik, który wraz z zespołem projektuje również wielopiętowe biurowce. – Mamy w sobie społeczne poczucie odpowiedzialności za naszą wspólną przyszłość. Profim to masowy producent, przez co jest ważnym elementem globalnego ekosystemu. Mamy wielki wpływ na przyszłość, bo u nas każda zmiana mnoży się przez tysiące egzemplarzy. Dlatego tak ważne jest, byśmy szli w dobrym kierunku przechodząc stopniowo z modelu linearnego na cyrkularny. Poprzez Normo przetarliśmy drogę dla innych produktów Profim, ale również dla konkurencji, która, jeśli zechce, może za nami podążać.

Więcej: https://www.profim.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.