Nowa odsłona poznańskiego salonu kamienia naturalnego Interstone
Home Sweet Home PR
Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
Od pierwszego wejrzenia
Świat się zmienia. Zwalniamy, dbamy o środowisko, stajemy się uważniejsi. Dostrzegamy piękno w naturalnych materiałach, doceniamy sztukę i rzemiosło. Autentyczność stała się największym walorem, także w dziedzinie architektury wnętrz. Uroda naturalnego kamienia wpisuje się w koncepcję domu ponadczasowego, który nie ulega modom i przelotnym trendom. To koncepcja, która bliska jest nie tylko trendsetterom, lecz również ekspertom marki Interstone i Jakubowi Wiśniewskiemu z JMW Architekci.
– Poznański showroom to nie pierwszy projekt, który przygotowaliśmy dla marki Interstone. Pracowaliśmy już wcześniej przy przestrzeniach ekspozycyjnych dla tej firmy, chociażby w Łodzi, czy w Warszawie – mówi architekt Jakub Wiśniewski. – Tym razem, w Poznaniu poproszeni zostaliśmy o modernizację istniejącej już siedziby – dodaje.
Salon kamienia naturalnego Interstone w Poznaniu znajduje się w bardzo ciekawym miejscu. To zrewitalizowana, postindustrialna przestrzeń. Gdy wchodzimy na teren kompleksu, obiekt, w którym mieści się Interstone zlokalizowany na głównej osi, jest pierwszym, który widzimy. Dlatego projekt zakładał także odnowienie elewacji budynku. Architekci wykorzystali do tego płyty spieku kwarcowego Laminam, marki, której Interstone jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce. Nowa elewacja przyciąga wzrok i zachęca do wejścia. Wieczorem, pięknie podświetlona robi wyjątkowe wrażenie!
Dla inwestorów i architektów
Wnętrze salonu podzielone jest na dwie części. W pierwszej – wysokiej i przestronnej mieści się showroom kamienia naturalnego. Do drugiej części prowadzi przejście wybite
w ścianie konstrukcyjnej budynku. Tam prezentowane są spieki kwarcowe marki Laminam.
– Architektura wnętrz showroomu miała na celu pokazać możliwości aranżacyjne materiału wykończeniowego, jakim jest kamień naturalny – mówi architekt Jakub Wiśniewski.
Dlatego kamień wykorzystany został dosłownie wszędzie. Wykończono nim zarówno podłogę, jak i ściany. Podświetlone tafle onyksu dekorują przestrzeń strefy wejściowej, a z granitów, kwarcytów i marmurów wykonano lady recepcyjne, blaty do eksponowania oferty, blaty stolików i komód z próbkami. Chociaż całość zaaranżowana została bardzo spójnie, a motywem przewodnim przestrzeni są dynamiczne trójkąty, to salon podzielono ze względu na funkcję. Przy wejściu przewidziano miejsce dla architektów – duży okrągły stół, przy którym wraz z inwestorami mogą pracować nad projektami i wybierać kamienne wykończenia z bogatej oferty Interstone. W przestrzeni wydzielono również biuro dla pracowników z dwoma stanowiskami pracy oraz specjalny przeszklony pokój z ekranem przeznaczony do prowadzenia narad, spotkań oraz szkoleń. Kamieniem wykończone zostało też pomieszczenie socjalne – kuchnia i jadalnia.
Prawdziwy loft
Wysokość postindustrialnej przestrzeni pozwoliła na zaprojektowanie antresoli, na której zaaranżowano kolejne miejsce do spotkań, pracy koncepcyjnej i twórczej. Stalowa konstrukcja nawiązuje do loftowego klimatu wnętrza, który dodatkowo podkreślają poprowadzone natynkowo kable elektryczne, wyeksponowane belki konstrukcyjne i pomalowany na czarno sufit pamiętający lata 70. XX wieku. Techniczne oświetlenie – czarne reflektory umieszczone na szynach podkreślają urodę kamienia i wydobywają jego fakturę.
Sofy, rośliny i dekoracyjne lampy
Z surowym, ciemnym wystrojem kontrastuje część wypoczynkowa showroomu. Pikowane sofy typu Chesterfield umieszczono naprzeciwko dużego ekranu, na którym klienci obejrzeć mogą filmy prezentujące ofertę Interstone, reportaże z kamieniołomów, a także inspiracje – gotowe realizacje domów prywatnych i przestrzeni publicznych, które powstały we współpracy z marką. Industrialny charakter przestrzeni łagodzą także tropikalne palmy, powoje, monstery oraz lampy dekoracyjne – podłogowa przy welurowych sofach oraz wisząca nad stołem spotkań przewidzianym dla architektów i ich klientów. Na szczególną uwagę zasługuje potężnych rozmiarów (6×5 m) ekspozytor kamienia. Zajmuje on praktycznie całą ścianę szczytową w głębi showroomu. To projekt pracowni JMW Architekci we współpracy z Interstone, wykonany specjalnie na potrzeby poznańskiego salonu. Co istotne, poszczególne elementy konstrukcji zostały zaprojektowane jako modułowe i można je wymieniać wraz ze zmieniającą się ofertą marki. Firma Interstone działa na terenie całego kraju. Jej magazyny znajdują się w Adamowicach k. Mszczonowa, Chrzanowie, Poznaniu, Wrocławiu, Pruszczu Gdańskiem i Stargardzie. Każdy z nich zaprasza zarówno architektów czy projektantów wnętrz, jak i klientów indywidualnych, by na miejscu łatwo i wygodnie wybrali konkretną płytę upatrzonego kamienia, spieku kwarcowego (Laminam, Interlite) lub kwarcogranitu z oferty Interstone. Prócz bogato zatowarowanych magazynów, w oddziałach firmy znajdują się biura sprzedaży oraz przestrzenie zaprojektowane z myślą o spotkaniach architektów i projektantów oraz kamieniarzy z inwestorami czy klientami indywidualnymi, choćby w związku z aranżacją lub remontem kuchni. Na miejscu czekają też eksperci marki, którzy chętnie doradzą osobom prywatnym zainteresowanym wprowadzeniem kamienia naturalnego lub spieku kwarcowego do swojego domu.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.
Bankowość
Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych
W styczniu eksperci rynku nieruchomości spodziewają się wzrostu popytu na kredyty hipoteczne. Rezygnacja przez rząd z zapowiadanego programu Kredyt 0 proc. spowodowała, że do banków zwracają się klienci czekający do tej pory na rządowe dopłaty. Jak podkreśla założyciel serwisu Tabelaofert.pl, jest grupa klientów, którzy ze względu na sytuację rynkową i swoje finanse potrzebują wsparcia państwa, ale taka ingerencja nie byłaby potrzebna przy niższym poziomie stóp procentowych. Ewentualna pomoc państwa powinna obejmować premie dla oszczędzających na własne M.
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.