Nowe cornery REJS do szafek narożnych
Dolne szafki narożne to jedne z największych i najbardziej pakownych mebli w zabudowie kuchennej. Niestety przez położenie i stosunkowo niewielki front są zarazem tymi najmniej dostępnymi i najtrudniejszymi do zagospodarowania. Nawet samo sprawdzenie ich zawartości jest problematyczne i nierzadko wymaga prawdziwej gimnastyki. Trzeba się schylić albo uklęknąć, a niekiedy, by zobaczyć co jest w środku, nawet skorzystać z latarki! Nie mówiąc nawet o tym, jak wiele kłopotu sprawia wyjęcie produktów, które przechowujemy w głębi.
Rozwiązaniem znacznie ułatwiającym korzystanie z szafek narożnych są cornery. Są to specjalne akcesoria meblowe – kosze i półki, które można wysunąć na zewnątrz mebla i tym samym ułatwić sobie dostęp do wszystkich przechowywanych w nim rzeczy.
Jednym z systemów, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest Corner Optima ERGO REJS – nowa, udoskonalona wersja znanego i cieszącego się popularnością modelu Cargo Optima.
Nowe Corner Optima ERGO
Przeznaczone do szafek narożnych o kształcie prostokąta, z zawiasem standardowym lub równoległym Corner Optima ERGO to systemy składające się z dwóch ruchomych półek, które montuje się na niezależnych, wytrzymałych ramionach do boku korpusu. Półki są ergonomicznie wyprofilowane, wysuwają się niezależnie od siebie, a montowany w standardzie miękki dociąg gwarantuje ich ciche domknięcie. To idealne miejsce m.in. na garnki, patelnie czy inne duże naczynia, których przechowywanie jest zazwyczaj problematyczne.
Cornery Optima ERGO dostępne są w wersji lewej lub prawej, w kilku rozmiarach dopasowanych do szafek o długości 800, 900 i 1000 mm. Aby działały prawidłowo, front szafki musi mieć odpowiednią szerokość minimalną. W przypadku cornerów do szafek o dł. 1000 mm istnieje konieczność dodatkowego podparcia górnego ramienia. Maksymalny udźwig systemów to 15 kg na półkę. Udźwig modeli do szafek mniejszych, o długości: 800 i 900 mm, to 10 kg na półkę.
Półki w Corner Optima ERGO dostępne są w dwóch kolorach: bieli i graficie. Każda z nich w standardzie wyposażona jest w praktyczną matę antypoślizgową, a także dopasowaną kolorystycznie galeryjkę (reling) z metalowego płaskownika. Oba rozwiązania mają na celu zabezpieczenie przechowywanych w szafce narożnej produktów przed zsunięciem i upadkiem.
www.rejs.eu www.e-rejs.eu
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.