Komunikaty PR

Nowe osiedle na kilkaset mieszkań na Tarnogaju gotowe

2020-03-16  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz@prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Zakończyła się budowa wieloetapowego, wyjątkowego osiedla we Wrocławiu. Gra form geometrycznych, trzy wzory i dwa kolory. Ukończony kompleks Punkt Piękna dowodzi, że architekci unikają monotonii jak ognia.

 

Punkt Piękna to nowe osiedle na wrocławskim Tarnogaju. Zostało zrealizowane w kilku etapach. Właśnie zakończyła się budowa piątego budynku wielorodzinnego. Nowoczesna forma, w połączeniu z troską o elementy zieleni i małej architektury, stworzyła komfortową i funkcjonalną przestrzeń do życia.

 

Piąty budynek jest częścią zabudowy kwartałowej. ­W efekcie osiedle jest zróżnicowane, a w jego wnętrzu znaleziono przestrzeń na trzy kameralne patia. To przede wszystkim zasługa architektów z biura AP Szczepaniak. Przyznają oni, że największym wyzwaniem było zaprojektowanie elewacji od strony al. Armii Krajowej i ul. Pięknej. Jest ona podzielona na mniejsze części budynku, sprawiające wrażenie kameralnych kamienic. – Aby uniknąć monotonii, zastosowaliśmy grę form geometrycznych, w których wykorzystano trzy wzory oraz dwa zestawy kolorystyczne: jasny z drewnem oraz ciemny, antracytowy – wyjaśnia Artur Szczepaniak, projektant główny z pracowni AP Szczepaniak. – Zestawienie ich w różnych konfiguracjach daje mnogość rozwiązań przy jednoczesnym zachowaniu spójnego charakteru całego projektu. Uniknęliśmy zarazem kakofonii, skłaniając się ku minimalizmowi – dodaje.

 

Kompozycja bardzo prostych płaszczyzn pozwoliła uspokoić bryłę i niejako zgubić jej wysokość. Jeden z budynków ma dodatkowy skos w postaci zadaszenia części tarasów, co stworzyło obniżenie części obiektu z 8 do 4 kondygnacji. Artur Szczepaniak tłumaczy, że ten zabieg miał na celu lepsze doświetlenie mieszkań w sąsiednich budynkach kompleksu oraz wewnętrznego patio.

 

Architekci zadbali także o odpowiednie zagospodarowanie terenu. Układ dróg i ścieżek został zaprojektowany w sposób ograniczający ruch pojazdów. – W ten sposób stworzyliśmy przestrzeń przyjazną przyszłym mieszkańcom, z ogólnodostępnymi terenami zielonymi, placem zabaw, tarasami oraz prywatnymi ogródkami – tłumaczy Artur Szczepaniak. – Wyjścia na tarasy są wykończone deską, która jest materiałem eleganckim, ciepłym i przyjemnym w użytkowaniu – dodaje.

 

Z pracy architektów bardzo zadowolony jest inwestor – doświadczona firma Profit Development. – W procesie projektowania architekci doskonale poradzili sobie z pogodzeniem wysokich walorów architektonicznych budynku z jego podstawową funkcją. Dzięki temu osiedle Punkt Piękna wyróżnia się nie tylko dbałością o atrakcyjną formę, ale również wysoką funkcjonalnością zaprojektowanych mieszkań ­– ocenia Artur Smoleń, dyrektor działu obsługi klienta w Profit Development.

 

W ostatnim i przedostatnim etapie wybudowano 282 mieszkania o powierzchniach od 33 do 85 mkw. i liczbie pokoi od 1 do 4 z balkonami. W całym kompleksie Punkt Piękna jest ponad 600 mieszkań. Wszystkie budynki mają parkingi podziemne. Oddanie kluczy do mieszkań w piątym budynku zaplanowano na czerwiec.

 

http://www.apsz.com.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć