Komunikaty PR

Nowe osiedle na kilkaset mieszkań na Tarnogaju gotowe

2020-03-16  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Zakończyła się budowa wieloetapowego, wyjątkowego osiedla we Wrocławiu. Gra form geometrycznych, trzy wzory i dwa kolory. Ukończony kompleks Punkt Piękna dowodzi, że architekci unikają monotonii jak ognia.

 

Punkt Piękna to nowe osiedle na wrocławskim Tarnogaju. Zostało zrealizowane w kilku etapach. Właśnie zakończyła się budowa piątego budynku wielorodzinnego. Nowoczesna forma, w połączeniu z troską o elementy zieleni i małej architektury, stworzyła komfortową i funkcjonalną przestrzeń do życia.

 

Piąty budynek jest częścią zabudowy kwartałowej. ­W efekcie osiedle jest zróżnicowane, a w jego wnętrzu znaleziono przestrzeń na trzy kameralne patia. To przede wszystkim zasługa architektów z biura AP Szczepaniak. Przyznają oni, że największym wyzwaniem było zaprojektowanie elewacji od strony al. Armii Krajowej i ul. Pięknej. Jest ona podzielona na mniejsze części budynku, sprawiające wrażenie kameralnych kamienic. – Aby uniknąć monotonii, zastosowaliśmy grę form geometrycznych, w których wykorzystano trzy wzory oraz dwa zestawy kolorystyczne: jasny z drewnem oraz ciemny, antracytowy – wyjaśnia Artur Szczepaniak, projektant główny z pracowni AP Szczepaniak. – Zestawienie ich w różnych konfiguracjach daje mnogość rozwiązań przy jednoczesnym zachowaniu spójnego charakteru całego projektu. Uniknęliśmy zarazem kakofonii, skłaniając się ku minimalizmowi – dodaje.

 

Kompozycja bardzo prostych płaszczyzn pozwoliła uspokoić bryłę i niejako zgubić jej wysokość. Jeden z budynków ma dodatkowy skos w postaci zadaszenia części tarasów, co stworzyło obniżenie części obiektu z 8 do 4 kondygnacji. Artur Szczepaniak tłumaczy, że ten zabieg miał na celu lepsze doświetlenie mieszkań w sąsiednich budynkach kompleksu oraz wewnętrznego patio.

 

Architekci zadbali także o odpowiednie zagospodarowanie terenu. Układ dróg i ścieżek został zaprojektowany w sposób ograniczający ruch pojazdów. – W ten sposób stworzyliśmy przestrzeń przyjazną przyszłym mieszkańcom, z ogólnodostępnymi terenami zielonymi, placem zabaw, tarasami oraz prywatnymi ogródkami – tłumaczy Artur Szczepaniak. – Wyjścia na tarasy są wykończone deską, która jest materiałem eleganckim, ciepłym i przyjemnym w użytkowaniu – dodaje.

 

Z pracy architektów bardzo zadowolony jest inwestor – doświadczona firma Profit Development. – W procesie projektowania architekci doskonale poradzili sobie z pogodzeniem wysokich walorów architektonicznych budynku z jego podstawową funkcją. Dzięki temu osiedle Punkt Piękna wyróżnia się nie tylko dbałością o atrakcyjną formę, ale również wysoką funkcjonalnością zaprojektowanych mieszkań ­– ocenia Artur Smoleń, dyrektor działu obsługi klienta w Profit Development.

 

W ostatnim i przedostatnim etapie wybudowano 282 mieszkania o powierzchniach od 33 do 85 mkw. i liczbie pokoi od 1 do 4 z balkonami. W całym kompleksie Punkt Piękna jest ponad 600 mieszkań. Wszystkie budynki mają parkingi podziemne. Oddanie kluczy do mieszkań w piątym budynku zaplanowano na czerwiec.

 

http://www.apsz.com.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.