Komunikaty PR

Nowe spojrzenie na przestrzeń biurową

2024-05-27  |  14:45
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Współczesna przestrzeń biurowa stanowi nie lada wyzwanie zarówno dla projektantów, jak i producentów mebli oraz materiałów wykończeniowych. Z jednej strony liczy się funkcjonalność, która kształtuje komfort pracy, ale też wpływa na jej efektywność. Z drugiej strony należy pamiętać o kreacji biurowego wnętrza – budującego przecież wizerunek marki. Jak pogodzić te oczekiwania, projektując wnętrza publiczne, a także o najnowszych rozwiązaniach i wyzwaniach stojących przed branżą rozmawiali uczestnicy wydarzenia zorganizowanego przez ARC Interiors. Podczas spotkania, które odbyło się 16 maja 2024 roku w siedzibie SARP przy ul. Foksal 2, w głównej roli wystąpili liderzy branży – przedstawiciele firm Steelcase oraz Interface.

O randze i prestiżu wydarzenia najlepiej świadczy liczba obecnych gości - do siedziby SARP w czwartkowe popołudnie przybyło prawie 200 osób. Wśród nich znaleźli się między innymi znani architekci, przedstawiciele producentów i dystrybutorów mebli oraz wyposażenia wnętrz, dziennikarze branżowi. Licznie przybyłych na spotkanie gości powitali: Przemysław Zalewski (ARC Interiors), Krzysztof Szymczak (Interface) oraz Natalia Pokorska (Steelcase).

Część merytoryczną spotkania, na którą złożyły się prezentacje przygotowane przez zagranicznych gości, rozpoczęła z „Go Beyond – Karman” Sara Brondsema, category manager w Steelcase ds. rozwoju nowych produktów i zarządzania Seating portfolio. Oprócz przedstawienia nowości - fotela „Karman” - opowiadała o aktualnych trendach w rozwoju przestrzeni biurowych oraz rozwiązaniach produktowych, które wsparają dobre samopoczucie, zaangażowanie oraz produktywność pracowników. Towarzyszyła jej Ilinca Popescu, kierownik sprzedaży na Europę Środkową w Steelcase, która skupiła się na przybliżeniu strategii sprzedażowych oraz zarządzaniu wydajnością.

„Sustainabilty Journey Interface” – tak brzmiał tytuł prezentacji przygotowanej przez zagraniczną przedstawicielkę Interface, Janneke Leenaars, kierownika regionalnego ds. zrównoważonego rozwoju. W swoim wystąpieniu główny nacisk położyła ona na rolę biznesu w rozwiązywaniu ważnych problemów społecznych. Zapowiedziała ją Marta Siczek – Concept Designer Interface.

Po wysłuchaniu wystąpień goście mieli możliwość spróbować przysmaków przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Restaurację Kręgliccy. W części networkingowej znalazł się również konkurs, w którym główną nagrodą był fotel „Karman”, a wieczór pełen atrakcji zwieńczyła zabawa przy muzyce DJ'a.

Steelcase - nowoczesne technologie w służbie środowiska

Steelcase jest jednym z wiodącym producentów rozwiązań do przestrzeni biurowych na świecie, i juz od samego początku powstania, angażuje się w zrównoważony rozwój i wdraża przyjazne dla środowiska praktyki w procesach projektowania i produkcji. Steelcase był jednym z pierwszych w branży, który osiągnął neutralność węglową (ang. Carbon Neutrality) w 2020 roku – i jest na dobrej drodze do zmniejszenia bezwzględnej emisji dwutlenku węgla o 50% do 2030 roku. Ten ambitny cel został zweryfikowany przez inicjatywę Science Based Targets, wiodącą organizację, która wspiera firmy w procesie obniżenia emisji i zapobiegania skutkom zmian klimatycznych. Zrównoważony rozwój jest wiec nie tylko definicją działalności, ale także integralną częścią ich tożsamości korporacyjnej. Polityka neutralności węglowej przekłada się na na procesy produkcyjne oraz sposoby, w jakie Steelcase chce pomagać firmom w dokonywaniu lepszych wyborów przy zakupie rozwiązań dla nowych biur. Stąd dostępność certyfikatów Carbon Neutral dla wszystkich krzeseł zaprojektowanych i wyprodukowanych przez Steelcase.

Steelcase jest bardzo znany ze swoich innowacyjnych rozwiązań, nie dziwi więc, że podczas spotkania marka ta zaprezentowała jedną ze swoich tegorocznych nowości – fotel „Karman”. Zdobywa on już uznanie za swoje innowacyjne podejście do ergonomii i designu, a także za zintegrowane podejście do zrównoważonego rozwoju. Wyprodukowany z myślą o minimalizacji wpływu na środowisko, Karman jest przykładem, jak nowoczesne technologie mogą wspierać ekologiczne wartości, redukując ślad węglowy i zwiększając możliwości recyklingu produktu. Stąd unikalna konstrukcja składająca się z minimalnej liczby elementów, co oznacza mniej zużytych materiałów, łatwość serwisowania i niewielką wagę wynoszącą zaledwie 13 kg. Model jednocześnie zapewnia elastyczność i ergonomiczne wsparcie, dostosowując się do każdego ruchu, co daje najwyższy komfort pracy i redukuje zmęczenie. „Karman” posiada certyfikat NF Environment i certyfikat jakości powietrza w pomieszczeniach (IAQ) wydany przez Scientific Certification Systems Indoor Advantage™ Gold. Koneserzy piękna znajdą w Karmanie również coś dla siebie, gdyż jego budowa jest kwitensecją elegancji a specjalnie skontruowana siatka Intermix sprawia, że fotel zmienia kolor pod wpływem zmian intensywności światła.

Interface - inspirowane naturą

Ważnym punktem wydarzenia była również prezentacja Interface, globalnej firmy z 50letnim stażem na rynku. Misją Interface jest osiągnięcie ujemnego śladu węglowego jako przedsiębiorstwa do 2040 roku poprzez innowacyjne technologie zastosowane przy produkcji płytek wykładzinowych, LVT oraz nora – podłoga kauczukowa. Równocześnie ambicją Interface jest stanie się najbardziej zrównoważoną firmą na świecie.

Jedną z licznych prezentowanych kolekcji płytek wykładzinowych był Connected Ethos, który czerpię inspiracje z naturalnych form i barw natury. Podkład, który jest dostępny we wszystkich produktach wykładzinowych CQuest Bio powstał z biokompozytów oraz materiałów z recyklingu, dzięki czemu ślad węglowy Connected Ethos to zaledwie 3.49 CO2 eq./m2, a przy zastosowaniu pokładu CQuest BioX ma ujemny ślad węglowy -0.31 CO2 eg./m2.

Jest to jeden z przykładów udawadniających, że piękny design produktów idzie w parze z technologią i nowoczesnym podejściem. Od roku 1996 ślad węglowy płytek wykładzinowych spadł globalnie o 82% m.in. dzięki przejściu na odnawialne źródła energii tam, gdzie jest to możliwe oraz badanie nowych surowców pochodzących z recyklingu lub bazujących na materiałach biologicznych.

Prezentowana również była najnowsza kolekcja płytek wykłądzinowych, która swoją oficjalną premierę będzie mieć pod koniec czerwca Etched and Threaded, która nawiązuje do koncepcji japandi oraz tekstyliów azjatyckich.

Zaangażowanie dotychczasowe Interface jest olbrzymie, ale wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia.

Wydarzenie było nie tylko okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w designie biurowym, ale także platformą do dyskusji o wpływie designu na dobrostan i produktywność w miejscu pracy. Przedstawiciele firmy ARC Interiors, wspólnie z Steelcase i Interface, pokazali, jak nowoczesne technologie i zrównoważone podejście mogą iść w parze, przekształcając przestrzenie pracy w miejsca bardziej przyjazne nie tylko ludziom, ale i naszej planecie. Z produktami obu marek można zapoznać się w showroomach ARC Interiors w Warszawie i Krakowie.

Więcej informacji: www.arcinteriors.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sprytne rozwiązania w aranżacji łazienki Biuro prasowe
2024-07-22 | 13:00

Sprytne rozwiązania w aranżacji łazienki

Urządzając łazienkę poszukujemy funkcjonalności, trwałości i efektu „wow”. Rozglądamy się za rozwiązaniami, które pozwolą nam zrealizować najbardziej śmiałe
Dom Małe wielkie meble. Stoliki do salonu – w niejednej roli
2024-07-22 | 13:00

Małe wielkie meble. Stoliki do salonu – w niejednej roli

Służą do tego, by odstawić filiżankę z herbatą lub kieliszek z winem. Ale przecież nie tylko! Stoliki popularnie zwane kawowymi mają też szereg innych ważnych funkcji. Od kwestii czysto
Dom Kuchnia dla nowożeńców – jak ją wyposażyć?
2024-07-22 | 08:00

Kuchnia dla nowożeńców – jak ją wyposażyć?

Lato to nie tylko czas wakacyjnych wyjazdów, ale również wielkich celebracji weselnych i przygotowywania mieszkań dla młodych par. Wielu nowożeńców decyduje się w tym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.