Nowe Szczytniki – premiera inwestycji pod Poznaniem
Odważna, niespotykana na przedmieściach Poznania architektura budynków, a wraz z nią propozycja dwupoziomowych mieszkań z ogródkami. Na rynku pierwotnym debiutuje projekt Nowe Szczytniki. Sprzedaż lokali już ruszyła.
W podpoznańskich Szczytnikach powstaje nowy projekt mieszkaniowy – Nowe Szczytniki. W sytuacji coraz mniejszej podaży na rynku pierwotnym to dobra informacja dla osób szukających własnego lokum. Inwestorem jest spółka Nowa Murowana, czyli doświadczony i sprawdzony deweloper, realizujący m.in. od kilku lat osiedle budynków wielorodzinnych w Murowanej Goślinie. Nowa inwestycja powstanie przy ulicy Choinkowej, na terenie miejscowości Szczytniki, czyli tak naprawdę tuż obok administracyjnej granicy Poznania. Nowe Szczytniki to projekt składający się z 12 dwupoziomowych mieszkań w trzech kameralnych budynkach. Niebanalną architekturę doceni każdy obserwator rynku nieruchomości. Różnorodne wykończenie elewacji, dopracowane detale przekładają się na nietuzinkowy i elegancki charakter inwestycji. Mieszkania o powierzchni 80,18 lub 92,61 mkw. wyróżniają się funkcjonalnym układem pomieszczeń i naturalnym podziałem na strefę dzienną i nocną. Na parterze będzie salon z aneksem kuchennym, łazienka oraz bezpośrednie wyjście na ogród, zarówno z salonu, jak i części jadalnianej. Na drugiej kondygnacji znajdą się dwie lub trzy sypialnie (w zależności od wybranego wariantu), garderoba oraz druga łazienka. Każde mieszkanie to także nowoczesne rozwiązania proekologiczne, m.in. pompa ciepła.
Osiedle zostanie zrealizowane na terenie Szczytnik, w gminie Kórnik. To gwarantuje sprawną komunikację zarówno z poznańską metropolią, jak i przy wyjazdach na autostradę, czy trasy szybkiego ruchu. Drogą ekspresową S11 dotrzemy do Poznania w kilkanaście minut. Dojazd jest możliwy również drogą przez Głuszynę i Starołękę. Sprawnie działa komunikacja miejska.
Dużym atutem inwestycji jest sąsiedztwo przyrody. Unikalny park, arboretum i promenada spacerowa nad Jeziorem Kórnickim znajdują się 10 minut od realizowanego osiedla. Lokalizacja osiedla to również pobliskie lasy i urokliwe tereny zielone. Liczne trasy rowerowe i ścieżki spacerowe zadowolą osoby lubiące aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Ponadto, w pobliżu inwestycji znajduje się żłobek i przedszkole „Mądra Sowa”, a w odległości ok. 3 km Szkoła Podstawowa w Kamionkach. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców jest sklep spożywczy oraz apteka oddalona zaledwie kilkaset metrów od domu.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.